Jump to content

OVRHA NAD NEKRETNINOM- PRODAJA DUGA


Lion2000

Preporučene objave

Poštovani , trebao bih Vašu pomoć i savjet!!!

Moja priča je slijedeća. Dignuli smo kredit stambeni hipotekarni u Hypo Bank 2006 u iznosu CHF 164,600 protuvrijednost u EUR 103,000  otplaćivali smo 5,5 god i otplatili cca 300,000 kuna . 2011 god žena je ostala bez posla , kriza , meni je obrt zbog pada posla i dugova koje nisam mogao naplatiti također propao, 2 male djece doma jednostavno nismo mogli više plaćati. Hypo je otišao s tržista dug i kredit je preuzela Addiko bank i raskinula ugovor s nama nije tu bilo nikakve pomoći prema nama kao ni razumijevanja niti konstruktivnih razgovora samo jednostran pristip. Početkom ove godine bez da smo znali prodali su naš dug PROJECT MARKETU d.o.o. i nas obavijestili kad je već sve bilo gotovo.U ekspresnih par mjeseci PROJECT je prodao dug svojoj kćeri firmi APS-u i na sudu su ekspresno sve poriješavali od prenošenja, upisa na nekretninu i ostalo(btw , meni isti sud rasteže tužbu oko sudara već 5 godinu) očito da sud i suci vole krupni kapital jer su sve uspijeli u par mjeseci. E sada , APS me kontaktirao mailom  i uz ono već poznato svima koji su nažalost u sličnim problemima žao nam je uistinu situacije u kojoj ste se našli poslao čestitku da sam sada dužni glavnicu 120,000 eura i kamate još30,000 eura. Nude nam da samo prodamo nekretninu ili će oni na dražbi. Dakle  platili smo stan 103,000 eura otplatili 35,000 eura ,a oni sada kažu da smo dužni 150,000 eura. Naravno da i prodamo stan što je uz ovakvu zdrastvenu  i financijsku situaciju sada izuzetno teško u najboljem slučaju ako i uspijemo max iznos koji možemo dobiti za stan je 95,000eura. Znači ostajemo bez stana i još nas terete za 65,000 eura.

Molim SVE koji imaju slična iskustva ili znaju o toj materiji savjet kako se postaviti, kamo krenuti , kakav stav zauzeti i koje nam mogućnosti ostaju.

 

Hvala Vam unaprijed

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 14 minuta, Lion2000 je napisao:

očito da sud i suci vole krupni kapital jer su sve uspijeli u par mjeseci.

Pa neće baš biti ovako kako navodite... Kada je u pitanju ovrha na nekretnini, tada sud ima rok od 15 dana računajući od dana podnošenja ovršnog prijedloga za donošenje odluke. I očito je taj rok u Vaše slučaju poštovan.

Prije 16 minuta, Lion2000 je napisao:

kamo krenuti , kakav stav zauzeti i koje nam mogućnosti ostaju.

Pođite na sud i napravite uvid u svoj spis, postupak Vam vodi sud, a ne ovrhovoditelj. Tek po uvidu u spis ćete vidjeti što i na temelju čega im je sud priznao kao potraživanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mislite na moj komentar glede suda kako je brzo poriješavao i donio odluke u korist Project-ta  tj APS-a?

 

Sud je donio zaključak prije 15 dana da nam u goste dolazi sudski procjenitelj i sudska komisija 23,10 , dolaze u ovoj pandemiji u naš stan od 59m2  u radno vrijeme 13,40 tako da moram izaći iz posla uz to da nitko ne bude doma  kaže gđa . sutkinja drugi puta dolaze , ali sa djelatnicima MUP-a i bravarom 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Lion2000 je napisao:

mislite na moj komentar glede suda kako je brzo poriješavao i donio odluke u korist Project-ta  tj APS-a?

Tako je, sud je u roku odlučio o prijedlogu. A Vi ste trebali dobiti tu odluku, jer na istu imate pravo žalbe. Razlog više da u spisu vidite kako je rješenje o ovrsi postalo pravomoćno, odnosno na koji način Vam je uručeno.

Prije 2 minuta, Lion2000 je napisao:

Sud je donio zaključak prije 15 dana da nam u goste dolazi sudski procjenitelj i sudska komisija 23,10 , dolaze u ovoj pandemiji u naš stan od 59m2  u radno vrijeme 13,40 tako da moram izaći iz posla uz to da nitko ne bude doma  kaže gđa . sutkinja drugi puta dolaze , ali sa djelatnicima MUP-a i bravarom 

Sud zbog odgoda provedbe ovrhe punih 6. mjeseci nije radio na ovakvim predmetima i sada je sve i više nego hitno. Kako je Vam radno vrijeme, tako je i sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

na zaključku nigdje ne piše da imam pravo žalbe kao ni rok u kojem mogu podnijeti istu.

Poštovana zbog tog chf i stana smo u blokadi i supruga i ja preko 3700 dana u blokadi , radimo za privatnike i izlasci s posla baš i nisu opcija , lokaciju znaju zna se koliko je cijena m2 , slike stana mogu im poslati bez problema , a ako niste shvatili u vrijeme ove pandemije i trenutne situacije da mi se par nepoznatih ljudi mota po stanu nije poželjna opcija, ali gđu. sudac vjerojatno nije briga

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 5 minuta, Lion2000 je napisao:

na zaključku nigdje ne piše da imam pravo žalbe kao ni rok u kojem mogu podnijeti istu.

Na zaključak suda nije dopuštena žalba, već na rješenje o ovrsi. 

Prije 5 minuta, Lion2000 je napisao:

Poštovana zbog tog chf i stana smo u blokadi i supruga i ja preko 3700 dana u blokadi , radimo za privatnike i izlasci s posla baš i nisu opcija , lokaciju znaju zna se koliko je cijena m2 , slike stana mogu im poslati bez problema

Pogledajte čl. 92. Ovršnog zakona, pa ćete vidjeti da sudac radi sve u skladu s istim.

Prije 5 minuta, Lion2000 je napisao:

a ako niste shvatili u vrijeme ove pandemije i trenutne situacije da mi se par nepoznatih ljudi mota po stanu nije poželjna opcija, ali gđu. sudac vjerojatno nije briga

Ovakvim pristupom nećete ništa postići, bar ne u svoju korist.

Prije 2 minuta, Lion2000 je napisao:

no ok, otišli smo u krivom smjeru, mene je zanimao savjet kako se postaviti prema tim legalnim lihvarima koji otkupe tvoj dug za kikiriki , a tebe lihvare  kako žele uz blagoslov naših institucija, u svakom slučaju hvala Vam što ste odgovorili

Odgovor na ovo pitanje ste dobili. Za koliko je Vaš dug otkupljen nije bitno, jer to ne umanjuje Vaš dug. Vaš dug je isti, bio da dugujete prvom ovrhovoditelju ili trećem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jeste li tužili za povrat preplaćene kamate i tečaja u CHF? Ako jeste, tada neki sudovi na prijedlog ovršenika udovoljavaju prijedlogu za odgodu ovrhe do okončanja tog postupka za CHF. Osim toga, ako niste uložili žalbu, pokušajte s ulaganjem žalbe nakon proteka roka, možda će biti odbačena, ali vrijedi pokušati. Na Vama je da upotrijebite sva pravna sredstva koja Vam kao ovršeniku stoje na raspolaganju.

Dužniji ste vjerojatno zbog toga što ste preplatili dok je kredit bio u CHF. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovdje bi prije žalbe trebalo razmotriti, da li ima osnove za ukidanje klauzule pravomoćnosti i ovršnosti na rješenju o ovrsi na nekretnini, jer to je nešto što bi moglo stvarno odgoditi provedbu postupka. Dok sama žalba u ovoj fazi postupka teško da će utjecati na odgodu (možda na tjedan ili dva), odnosno žalba ne odgađa provedbu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija