Jump to content

DAROVNI UGOVOR


valentina1959

Preporučene objave

Poštovani, suprug i ja vlasnici smo kuće i uskoro imamo namjeru djeci, koja su punoljetna, darovati tu kuću. Kuća nije pod nikakvim teretom (hipotekom ili tome sl.) Kako oboje imamo ovršene mirovine, zanima me da li, ako sad darujemo  djeci nekretninu, nakon naše smrti može doći do toga da vjerovnik (banka) taj naš dug pokuša naplatiti ovrhom na toj nekretnini koja je prethodno darovana djeci. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Miljko je napisao:

Ako je prvi nasljedni red u pitanju (otac - sin ili baka - unuk) ne treba ali treba u ostalim slučajevima (npr tetka - nećak, brat - sestra)

Ovdje i dalje treba imati na umu promjene odredbi Zakona o porezu na promet nekretnina i ubacivanje riječi "koji čine uspravnu liniju", što se može vidjeti u temi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , valentina1959 je napisao:

Poštovani, suprug i ja vlasnici smo kuće i uskoro imamo namjeru djeci, koja su punoljetna, darovati tu kuću. Kuća nije pod nikakvim teretom (hipotekom ili tome sl.) Kako oboje imamo ovršene mirovine, zanima me da li, ako sad darujemo  djeci nekretninu, nakon naše smrti može doći do toga da vjerovnik (banka) taj naš dug pokuša naplatiti ovrhom na toj nekretnini koja je prethodno darovana djeci. 

 

prije 8 sati , Spitfire je napisao:

Na nekretnini koja bi promijenila vlasnika, ne. Eventualno bi mogli pobijati tu dužnikovu pravnu radnju tužbom u roku tri godine za besplatno raspolaganje (darovanje) od dana sklapanja ugovora.

pojednostavljeno ,veća šansa da izgube kuću je ako ne darujete i prepišete na njih ,jer u slučaju vaše smrti,banka će tražiti od nasljednika podmirivanje dugova....ako je kuća na njima i prođe više od 3 godine ,onda banka više nema mogućnosti za naplatu duga od njih ili te nekretnine........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija