Jump to content

Kazna zatvora


Maarjan10000

Preporučene objave

, Maarjan10000 je napisao:

...Pitanje je dakle dali nakon tolko godina.. 

Poštovani, razvidno je da nije nastala zastara zbog čega ste i kažnjeni za KD koje ste počinili.. 

, Maarjan10000 je napisao:

..cekam djete itd...

Ako se, u međuvremenu, rodi dijete nemožete ići na odsluženje zatvorske kazne dok Vam dijete ne navrši godinu dana starosti.. 

Doduše, ispravno razmišljate koja je svrha kažnjavanja nakon proteka vremena kojeg navodite, ali ako nije nastala zastara, bez obzira na sve, možete biti osuđeni na zatvorsku kaznu predviđenu za KD koje ste počinili

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 42 minuta, Željac047 je napisao:

Ako se, u međuvremenu, rodi dijete nemožete ići na odsluženje zatvorske kazne dok Vam dijete ne navrši godinu dana starosti.. 

Može, ukoliko sudac izvršenja tako odluči. Dakle prema Zakonu o izvršavanju kazne zatvora, sudac izvršenja na molbu osuđenika može donijeti rješenje o odgodi izvršavanja kazne zatvora. Molba za odgodu se podnosi tri dana od uručenja rješenja o upućivanju, prema kojoj sudac izvršenja provodi postupak u kojem će utvrditi postojanje osnova za odgodu, a jedan od razloga za koje se može donijeti odgoda je i dijete mlađe od godine dana o kojem se osuđenik skrbi. 

Sama molba za odgodu ne odgađa rješenje o upućivanju, no za naglasiti je da sudac izvršenja ima isto tako rok od 3 dana za odluku nakon zaprimanja molbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Spitfire je napisao:

Može, ukoliko sudac izvršenja tako odluči. Dakle prema Zakonu o izvršavanju kazne zatvora, sudac izvršenja na molbu osuđenika može donijeti rješenje o odgodi izvršavanja kazne zatvora. Molba za odgodu se podnosi tri dana od uručenja rješenja o upućivanju, prema kojoj sudac izvršenja provodi postupak u kojem će utvrditi postojanje osnova za odgodu, a jedan od razloga za koje se može donijeti odgoda je i dijete mlađe od godine dana o kojem se osuđenik skrbi. 

Sama molba za odgodu ne odgađa rješenje o upućivanju, no za naglasiti je da sudac izvršenja ima isto tako rok od 3 dana za odluku nakon zaprimanja molbe.

Vec sam dobio 3mj odgode i sad sam podnjeo molbu prije mjesec dana za odgodu zbog posla i ženine trudnoče. Ali jos nema odgovora. Hmm čudni su malo samo da ne zaborave

Hvala na odgovorima.

Sad jedino neznam od kad teče zastara?

Ja sam osuđen za pokušaj razbojništva 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Maarjan10000 je napisao:

Pozdrav, dali je moguče da kazna zatvora izgubi svrhu, znaci djelo se dogodilo prije cca 9g i tek sam sad osuđen na kaznu od 2g, s time da sam bio oslobođen na prvostupanjskom. Pitanje je dakle dali nakon tolko godina ima svrhe da ja idem u zatvor...

Što bi onda bivši premijer trebao reći, njemu sude za nešto otprije gotovo 30 godina. Nije da ga branim, daleko od toga. :-)

Razumijem doduše poantu, pravda ima smisla ako je imanentna, ako dođe sa gotovo desetljeće zakašnjenja, postavlja se pitanje smisla njezine dvije osnovne svrhe - retribucije i prevencije.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

Što bi onda bivši premijer trebao reći, njemu sude za nešto otprije gotovo 30 godina. Nije da ga branim, daleko od toga. :-)

Razumijem doduše poantu, pravda ima smisla ako je imanentna, ako dođe sa gotovo desetljeće zakašnjenja, postavlja se pitanje smisla njezine dvije osnovne svrhe - retribucije i prevencije.

Dali je moguče bar da mi daju uvjet ili smanjenje kazne ili nešto? S obzirom da je puno proslo?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne, stvari ne funkcioniraju na taj način.

Eventualno možda obnova kaznenog postupka, ali samo ukoliko vam nisu vrednovali olakotnim ove naknadne činjenice (dijete, brak, zaposlenje i slično). Ukoliko su ih već vrednovali, onda jedino ostaje pomilovanje, no tu je problem što aktualni Predsjednik baš i ne voli spomenuti institut i ne znam koliko ga uopće prakticira.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Pozdrav 

Mene zanima sljedece, muz izdrzava zatvorsku kaznu od 10mj koja izlazi 21.02.2021. Takoder ima opozvani uvjet od 8mj.  Koja je sansa za obnovu postupka s obzirom da nije bio na izricanju presude za tih 8 mj? Dali bi moglao dobiti odgodu  s obzirom da sluzi vec kaznu ili bi nastavio dalje s tih 8 mj? I koja je sansa da mu umanje kaznu i koliko? Jer navodno  da u remetincu nema prijevremenog otpust.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete tražiti tzv. nepravu obnovu kaznenog postupka i tu bi se, po meni, ova druga kazna (opozvana uvjetna) trebala smanjiti za nešto sitno (mjesec-dva).

Što se izdržavanja ove druge kazne tiče, vrijedi ista procedura, dakle prvo će sudac izvršenja pozvati supruga da mu uruči rješenje o upućivanju na izdržavanje kazne i u tom rješenju će se odrediti dan kada se suprug treba javiti na izdržavanje. Moguće je da sudac izvršenja to učini tako da će suprug samo nastaviti sa izdržavanjem druge kazne kada prvu izdrži do kraja, iako je veća vjerojatnost da neće.

Da biste uspješno mogli tražiti odgodu, morate imati opravdan razlog specificiran čl. 54. st. 3. ZIKZ-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, G-man je napisao:

Možete tražiti tzv. nepravu obnovu kaznenog postupka i tu bi se, po meni, ova druga kazna (opozvana uvjetna) trebala smanjiti za nešto sitno (mjesec-dva).

Što se izdržavanja ove druge kazne tiče, vrijedi ista procedura, dakle prvo će sudac izvršenja pozvati supruga da mu uruči rješenje o upućivanju na izdržavanje kazne i u tom rješenju će se odrediti dan kada se suprug treba javiti na izdržavanje. Moguće je da sudac izvršenja to učini tako da će suprug samo nastaviti sa izdržavanjem druge kazne kada prvu izdrži do kraja, iako je veća vjerojatnost da neće.

Da biste uspješno mogli tražiti odgodu, morate imati opravdan razlog specificiran čl. 54. st. 3. ZIKZ-a.

Hvala na odgovoru, s obzirom da je s prva kazna isla na temelju europskog uhitbenog naloga,pretpostavljam da je veca sansa da odmah nastavi s drugom kaznom. I sto je to neprava obnova postupka?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 30 minuta, Miami Vice je napisao:

Hvala na odgovoru, s obzirom da je s prva kazna isla na temelju europskog uhitbenog naloga,pretpostavljam da je veca sansa da odmah nastavi s drugom kaznom.

Ne nužno, ali je moguće.

Prije 30 minuta, Miami Vice je napisao:

I sto je to neprava obnova postupka?

U biti radi se o pojednostavljenoj (time i bržoj) verziji obnove postupka, a koja je specificirana čl. 498. ZKP-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 18 minuta, G-man je napisao:

Ne nužno, ali je moguće.

U biti radi se o pojednostavljenoj (time i bržoj) verziji obnove postupka, a koja je specificirana čl. 498. ZKP-a.

Ok procitala sam sto bi to bilo. Hvala puno, i jos jedno pitanje dali je istina da ne pustanju van nikoga tko ima bilo kakvih kazni za platiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija