Jump to content

Potvrda o nekažnjavanju


Glupanka

Preporučene objave

Pozdrav svima,
Znači bio sam taxist,i u to vrijeme,ljudi su mnogo švercali ljude u Sloveniju.
Po pozivu su me na adresi pričekala 4 Pakistanca i tražila vožnju do Rijeke tj.još par km neko mjesto, maravno da vidiš da nisu naši i ipak pitam za dokumente(makar ne smijem,nisam ovlaštena osoba,a i kako moj odvjetnik kaže,da je omotan explozivom i da mi kaže da ga vozim do Eiffelovog tornja , ne smijem ga tražiti dokumente jer nisam službena osoba,niti diskriminirati jer nije naš, nego voziti kuda traži,a u to vrijeme,nije bilo korone i svaki drugi putnik je bio stranac).Dečki izvade hrvatske iskaznice da su azilanti sa adresom.
OK,palim taximetar i idemo, nikakakva preplata nego koliko izbaci taximetar. Oni su išli par km iza Rijeke (vjerojatno pokušat na crno preći granicu,ali to se mene ne tiče,a i ne govore engleski ni njemački).U Rijeci me zaustavlja policija,pitaju kamo idem,pokažem mu navigaciju s destinacijom i taximetar,i hvala dovidjenja.10 min kasnije,ulazak u to mjesto,sa šumskog puta,izlijeće policija,rotirke,i da stanem,a točno smo kod zavoja koji ide oko stijene za 270 stupnjeva, usporim, i pokažem mu puteljak na lijevoj strani jer ako stanem pod stijenom, netko može naići i ubiti nas sve.Stanem za par sekundi,ovaj s pištoljem van,i dernjava šta ne stajem,a ja se opravdavam da sam usporio na 20 i izbacio sva 4 žmigavca i pokazivao mu tih par sekundi taj puteljak prema crkvi da ću stat tamo jer je nesigurno. Falama:"Šta,pa da ih ja ganjam po livadi?"Traži da vidi taximetar,na njemu oko 1200kn i da izdam račun.OK,kucam u fiskal,i trebam još samo kliknut OK da ode na fiskalizaciju i on mi uzme kasu i ugasi,ali čim se upali,račun će otići na fiskalizaciju. Ugl.To je bilo prije više od 3g, optužili su me za šverc ljudi,a auto sav izljepljen  TAXI naljepnicama, voze se po cijeni,račun izdan,ali su me uhitili,i sutra odveli na snimanje i davanje izjave u Opatiju,uzeli mi sve novce,i moje,i ove šta su mi ovi dali 1000kn unaprijed da mi ne pobjegnu, prebijen sam ko pas,uz konstantno vikanje da jel naplaćujem 1000€ po čovjeku isl.
Ugl.prošlo je više od 3g, max kazna za šverc ljudi koji ja nisam radio je 3g bila tada, a ja ne mogu do potvrde o nekažnjavanju.
Da li postoji neki način da na temelju toga što nije bilo ni ročišta ni ničeg više od 3g,a max kazna je 3g?

Hvala svima koji su imali volje sve pročitat i shvatili ironiju.Znači da ne bude ročišta još 5g, ja ne mogu dobiti potvrdu. Navodno su kazne sad veće, ali koliko sam ja čuo, da ti se uvijek sudi po zakonu blažem za tebe, znači max 3g..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Potvrda o nekažnjavanju

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija