Jump to content

Kazna za nedostavljanje financijskog izvještaja


Miloš888

Preporučene objave

Molio bih pomoć, ovo me jako muči i stvarno bi mi značilo da mi netko da savjet što dalje. 

Otvorio sam j.d.o.o. prije 3 godine. Nedavno mi je stiglo da platim kaznu za nedostavljanje finansiskog izvještaja za što nisam ni znao da treba niti mi je knjigovođe išta rekao o tome. Također, j.d.o.o.nije ništa ni radio svo vrijeme. Rok za platiti je 8 dana, a 4 je već prošlo. Kazna je stigla i meni 300 kn i frimi mojoj 2100 kn. Piše da ako uplatim 2/3 računa se kao cijela uplata.
Vrijedi li žalbu ulagati, platiti kazne obe ili ne??
I dali je stvar drugacija ili opasnija ako nisam hrvatski državljanin? Srpski sam državljanin. 

Hvala unaprijed od srca na odgovoru. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ukoliko ćete pisati u žalbi da vas knjigovođa nije obavijestio da se GFI-jevi moraju predati bolje nemojte ju ni pisati jer to ne priznaju. Žalbu vam se isplati pisati samo ako ste na egzistencijalnom minimumu ili ispod njega. Moj savjet vam je da platite svoju kaznu.

Što se tiče firme imate li u planu raditi i dalje s njom ili je hoćete jeftino likvidirati? Nakon 3 godine nepodnošenja izvještaja firma se brise po službenoj dužnosti

uređeno: od Miljko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Miljko je napisao:

Nakon 3 godine nepodnošenja izvještaja firma se brise po službenoj dužnosti

U zadnje vrijeme, mnogi mi se žale, koji su išli na tu opciju, evo 5-ta godina - fina ne reagira prema , sudu,
a, kazne dolaze i na pravnu i na fizičku osobu
Osobe, plačaju svoju, fizičku kaznu,a na firmi se skupljaju obaveze - kad dođe do zatvaranja - firma koja 
ima dugovanja ne može u likvidaciju,,- mora se otvoriti Stečaj - ako se radi o Jdoo - troškove stečajnog 
postupka, plačan Osnivač.
Ovo, od kad su - Kompilirali taj . Jdoo, postaje živa ludara, dnevno mi se bar 1 javi, ne zna šta će,
a, pomoći mu ne mogu.
Jdoo - je naj veča glupost koju su smislili, da za 500,kn, - smanje broj osoba na burzi rada - a sve 
radi političke - Statistike, kako je broj nezaposlenih, pao, a u naravi su ljudima napravili samo probleme.
Jdoo - je Kompilacija Obrta i trg društva, što nema nigdje u svijetu.
U Americi postoji - Obrt - NCS - i jako jednostavno i LTD - kao kod nas Doo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Miloš888 je napisao:

Ja se ispričavam, zaboravio sam naglasiti da je firma zatvorena već. Čitao sam da postoje kazne koje mi magu našitu naknadno koje su puno veće. Ji to istina? 

Dešava se, i to bar za zadnju poslovnu godinu.
A neki su dobili retroaktivno - prvo za 1. pa u razmacima, za sve godine za koje nije predano izvješče.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Kazna za nedostavljanje financijskog izvještaja
prije 1 sat , Miloš888 je napisao:

U likvidaciji je, opet sam krivo napisao, pod stresom sam zadnje vrijeme. 

Ako ne platim kaznu postoji li zastara uopće na to... s vremenom? 

Ovo je besramna navlakusa na koji se love ljudi da ih se pljačka. Da sam znao naravno da bih podnosi izvještaj. 

Baš.
Svakako za sebe osobno platite, a ako ima i za firmu, sa time malo pričekaj te, pa ako dođe da mora te platiti i za firmu,, javite se.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Miloš888 je napisao:

U likvidaciji je, opet sam krivo napisao, pod stresom sam zadnje vrijeme. 

Ako ne platim kaznu postoji li zastara uopće na to... s vremenom? 

Ovo je besramna navlakusa na koji se love ljudi da ih se pljačka. Da sam znao naravno da bih podnosi izvještaj. 

Postoji, radi se o prekršajnoj kazni pa vrijede zastarni rokovi iz Prekršajnog zakona - tri godine od pravomoćnosti presude kojom je izrečena kazna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...
Dana 01. 03. 2021. u 22:20, frenki zg je napisao:

Baš.
Svakako za sebe osobno platite, a ako ima i za firmu, sa time malo pričekaj te, pa ako dođe da mora te platiti i za firmu,, javite se.

Pozdrav, što kada je plaćena kazna za osobu ali ne i za firmu? Da li se fima može zatvoriti? I da li se može nekako izbjeći kazna za firmu i ako ne tko je plaća? Osnivači, tj vlasnici ili odgovorna osoba? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija