Jump to content

Ovrha pokrenuta nakon 10 godina


Luka054

Preporučene objave

Poštovani, 

2010. godine u trećem mjesecu na Općinskom sudu građanskom parnicom potpisao sam da ću platiti 25 000kn + troškove odvjetnika. Nudila mi se nagodba od 15 000 kn, no kako sam bio nezaposlen nisam ni to mogao platiti. Na kraju su me tužili pa sam potpisao da ću platiti 25 tisuća plus troškove dogovorom. Ove godine u trećem mjesecu 2021 godine tj. nakon 11 godina prvi puta su me sad ovršili te me se tereti da platim 30 000kn. Nisam bio kontaktiran od nikoga sa njihove strane te sam pomislio da je nastupila i zastara.. Molim pomoć jer sad mi ne preostaje da se odselim iz Hrvatske jer si to ne mogu više priuštiti.. Hvala unaprijed svima na savjetu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda ništa od zastare, mora proći točno 10 godina od pravomoćnosti.

Jednostavno tako rade, čekaju, nabiju zatezne kamate i onda ovrše gotovo pred zastaru.

U Vašem slučaju prošlo je 9 godina i 11 mjeseci i prekinuli su zastarni rok (ili kako se već to zove) i pokrenuli ovrhu na temelju vjerodostojne isprave.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 50 minuta, Analitichar je napisao:

Onda ništa od zastare, mora proći točno 10 godina od pravomoćnosti.

Jednostavno tako rade, čekaju, nabiju zatezne kamate i onda ovrše gotovo pred zastaru.

U Vašem slučaju prošlo je 9 godina i 11 mjeseci i prekinuli su zastarni rok (ili kako se već to zove) i pokrenuli ovrhu na temelju vjerodostojne isprave.

 

Hvala na odgovoru, no još zadnja šansa i pitanje.. 7.4.2011. je pravomoćno, no tek danas kad  je sjela plaća 9.4.2021. je tek prvi puta nešta naplaćeno tj. dva dana nakon proteka 10 godina. . Da li se gleda kad je ovršen račun vremenski tj. sredinom 3 mjeseca ili kad je prvi puta sjela neka uplata. Ako se gleda kad je prvi puta nešta naplačeno u jesto kad je pokrenuta ovrha je jedini spas. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija