Jump to content

Obiteljska pljačka


Kovacevic345

Preporučene objave

Moj rođak koji je mlađi punoljetnik (20 godina), dok je bio kod mene u kući (inače je čest gost), sa nožem prijeteći me natjerao da mu dam svoju karticu i pin. Nakon što sam mu dao, on otišao do bankomata, podigao 5000kn, i vratio mi karticu, a novac naravno ostavio sebi. 

Isplati li mi se ovaj događaj prijavljivati policiji i može li to proći na sudu kao razbojništvo, budući da nema vidljivih dokaza da mi je prijetio i da je na silu uzeo karticu. Nikakvih svjedoka tad u kući nije bilo. Rekao sam mu da ga je kamera snimila na bankomatu kako podiže novac s mojom karticom, a on kaže da će reći da sam mu ja posudio novce.

Hoće li to policija progoniti po službenoj dužnosti ili mora ići privatna tužba? Koliko dugo se snimke čuvaju na bankomatima? Je li dovoljan dokaz razbojništva što on sa mojom karticom podiže novce ili će sud to odbaciti? Nikakvih drugih kaznenih djela do sad nije imao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da, to je zezancija, jer nemate bas nikakvih dokaza, plus on moze reci da ste mu vi dali karticu da vam digne novce, jer ne znam dal imate uopce dokaza da su novci ostali kod vas, ne znam, mozete probati na policiji pitati. a mozda imate nekog da vam svjedoci da je sklon takvim makinacijama, pa bi mozda i proslo. takoder, taj noz s kojim vam je prijetio je isto dokaz i ima njegove otiske.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 24. 10. 2021. at 21:06, Kovacevic345 je napisao:

Moj rođak koji je mlađi punoljetnik (20 godina), dok je bio kod mene u kući (inače je čest gost), sa nožem prijeteći me natjerao da mu dam svoju karticu i pin. Nakon što sam mu dao, on otišao do bankomata, podigao 5000kn, i vratio mi karticu, a novac naravno ostavio sebi. 

Isplati li mi se ovaj događaj prijavljivati policiji i može li to proći na sudu kao razbojništvo, budući da nema vidljivih dokaza da mi je prijetio i da je na silu uzeo karticu. Nikakvih svjedoka tad u kući nije bilo. Rekao sam mu da ga je kamera snimila na bankomatu kako podiže novac s mojom karticom, a on kaže da će reći da sam mu ja posudio novce.

Hoće li to policija progoniti po službenoj dužnosti ili mora ići privatna tužba? Koliko dugo se snimke čuvaju na bankomatima? Je li dovoljan dokaz razbojništva što on sa mojom karticom podiže novce ili će sud to odbaciti? Nikakvih drugih kaznenih djela do sad nije imao.

ako je bilo kako opisujete, onda to prijavite policiji bez odgode

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija