Jump to content

Mirovina


Simba76

Preporučene objave

Poštovanje.

Molim ako mi netko može pomoći imam trajni HRVI i maloljetni sam branitelj.

Donio sam papire doktorici opće prakse u 3 mjesecu za mirovinu ona mi je rekla da kad sakupi deset osoba ona šalje onda svih deset.

Ja to čekam već eto od 3 mj. I svi mi kažu da to nije normalno da ona čeka 10 osoba.

Unaprijed hvala i s štovanjem

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 16 sati , Simba76 je napisao:

Poštovanje.

Molim ako mi netko može pomoći imam trajni HRVI i maloljetni sam branitelj.

Donio sam papire doktorici opće prakse u 3 mjesecu za mirovinu ona mi je rekla da kad sakupi deset osoba ona šalje onda svih deset.

Ja to čekam već eto od 3 mj. I svi mi kažu da to nije normalno da ona čeka 10 osoba.

Unaprijed hvala i s štovanjem

 

 

Nikad čuo da se mora skupiti 10 osoba

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Simba76 je napisao:

Poštovanje.

Molim ako mi netko može pomoći imam trajni HRVI i maloljetni sam branitelj.

Donio sam papire doktorici opće prakse u 3 mjesecu za mirovinu ona mi je rekla da kad sakupi deset osoba ona šalje onda svih deset.

Ja to čekam već eto od 3 mj. I svi mi kažu da to nije normalno da ona čeka 10 osoba.

Unaprijed hvala i s štovanjem

 

 

Poštovani neznam odakle doktorici takvo pravo na vaš zahtjev dužna je bila uputiti medicinske  spise prema mirovinskom na viještačenje. 🤔

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 26 minuta, huskyCRO je napisao:

Poštovani neznam odakle doktorici takvo pravo na vaš zahtjev dužna je bila uputiti medicinske  spise prema mirovinskom na viještačenje. 🤔

Poštovani neznam ni ja od kud joj pravo ali mi je tako rekla.

Sad sam došao od nje opet donio joj nove kopije papira .

Pitala me za ,visinu,težinu i zanimanje i rekla ajd probat ću te ubaciti da dodješ na red što prije i to je to.

Njen sam pacijent 25 godina

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 minuta, Simba76 je napisao:

Poštovani neznam ni ja od kud joj pravo ali mi je tako rekla.

Sad sam došao od nje opet donio joj nove kopije papira .

Pitala me za ,visinu,težinu i zanimanje i rekla ajd probat ću te ubaciti da dodješ na red što prije i to je to.

Njen sam pacijent 25 godina

Čim doneseš medicinsku dokumentaciju treba Ti odmah praviti obradu za IK-u. Zatraži od nje da Ti da obradu i da ćeš Ti osobno odnijeti na šalter mirovinskog. Možda Ti je bliža i ispostava mirovinskog. Dobiješ potvrdu o predaji zahtjeva. Ako doktorica odugovlači reci da ćeš je prijaviti Liječničkoj komori. Ne može Te ona ubacivati kad ćeš na komisiju ( jedino ako ima vezu i to dobru u mirovinskom). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 minuta, buda2 je napisao:

Čim doneseš medicinsku dokumentaciju treba Ti odmah praviti obradu za IK-u. Zatraži od nje da Ti da obradu i da ćeš Ti osobno odnijeti na šalter mirovinskog. Možda Ti je bliža i ispostava mirovinskog. Dobiješ potvrdu o predaji zahtjeva. Ako doktorica odugovlači reci da ćeš je prijaviti Liječničkoj komori. Ne može Te ona ubacivati kad ćeš na komisiju ( jedino ako ima vezu i to dobru u mirovinskom). 

Poštovani buda2 neznam da li ima vezu ali mi je već dojadilo.

Danas kad sam joj donio druge papire i da ja to sam odnesen rekla mi je da to ide automatski.

I molim vas kako provjeriti da li je uopće poslala moje papire.

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 56 minuta, Simba76 je napisao:

Poštovani buda2 neznam da li ima vezu ali mi je već dojadilo.

Danas kad sam joj donio druge papire i da ja to sam odnesen rekla mi je da to ide automatski.

I molim vas kako provjeriti da li je uopće poslala moje papire.

Hvala na odgovoru

Morao bi zvati svaki dan svoju referentica da Ti provjeri da li je zahtjev poslan. Kakva Nova Godina ???? To je gotovo za sat - dva ako se potrudi napisati. Daj joj vremena tjedan dana. Nemoj da ti bude dosadno pa da ne odeš  recimo u Ponedjeljak do pravnice ( gđa. Jadranka), u mirovinski u Osijek i pitaš da li osobno možeš donijeti zahtjev za IK-u na uruđbeni šalter. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Simba76 je napisao:

Poštovani neznam ni ja od kud joj pravo ali mi je tako rekla.

Sad sam došao od nje opet donio joj nove kopije papira .

Pitala me za ,visinu,težinu i zanimanje i rekla ajd probat ću te ubaciti da dodješ na red što prije i to je to.

Njen sam pacijent 25 godina

Nažalost zbog vašeg neznanja i izgubili ste pola godine vaša doktorica je bila dužna ispuniti obrasce sa zahtjevom za invalidsku mirovinu koju vi osobno sa kopijama medicinskih nalaza predajete u mirovinsko gdje dobijete točan datum kada ste predali zahtjev. Morate tražiti od doktorice da ispuni obrazac i inzistirati da osobno odnesete u mirovinsko jer mislim da če vas još zavlačiti. 😬

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , buda2 je napisao:

Morao bi zvati svaki dan svoju referentica da Ti provjeri da li je zahtjev poslan. Kakva Nova Godina ???? To je gotovo za sat - dva ako se potrudi napisati. Daj joj vremena tjedan dana. Nemoj da ti bude dosadno pa da ne odeš  recimo u Ponedjeljak do pravnice ( gđa. Jadranka), u mirovinski u Osijek i pitaš da li osobno možeš donijeti zahtjev za IK-u na uruđbeni šalter. 

Hvala Buda 2 tako ću i učiniti,pričekat cu 2 tjedna pa ću otići kod gosp.jadranke i provjeriti.

Jedino me to muči što mi to ona Neda da sam odnesen nego mi je rekla da to kao ide automatski sve.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , huskyCRO je napisao:

Nažalost zbog vašeg neznanja i izgubili ste pola godine vaša doktorica je bila dužna ispuniti obrasce sa zahtjevom za invalidsku mirovinu koju vi osobno sa kopijama medicinskih nalaza predajete u mirovinsko gdje dobijete točan datum kada ste predali zahtjev. Morate tražiti od doktorice da ispuni obrazac i inzistirati da osobno odnesete u mirovinsko jer mislim da če vas još zavlačiti. 😬

7pravo tako poštovani huskyCRO. Zbog neznanja.

Al to i je najveći problem kad sam danas tražio da ja sam odnesen papire rekla mi je kao ne,ne to sad sve ide automatski.

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 minuta, Simba76 je napisao:

7pravo tako poštovani huskyCRO. Zbog neznanja.

Al to i je najveći problem kad sam danas tražio da ja sam odnesen papire rekla mi je kao ne,ne to sad sve ide automatski.

Hvala na odgovoru

Može automatski mada nisam siguran da se to trenutno tako u praksi radi. Samo tražite da vas obavijesti kad bude papire prosljedila na mirovinsko da nebi prošlo još pola godine a nalazi u ladici. Lijep pozz.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, huskyCRO je napisao:

Može automatski mada nisam siguran da se to trenutno tako u praksi radi. Samo tražite da vas obavijesti kad bude papire prosljedila na mirovinsko da nebi prošlo još pola godine a nalazi u ladici. Lijep pozz.

 

Tako je rekla.

Hvala puno na odgovorima huskyCRO.

Lijep pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Simba76 je napisao:

Hvala Buda 2 tako ću i učiniti,pričekat cu 2 tjedna pa ću otići kod gosp.jadranke i provjeriti.

Jedino me to muči što mi to ona Neda da sam odnesen nego mi je rekla da to kao ide automatski sve.

 

Nemoj čekati dva tjedna. Previše si čekao. U Ponedjeljak se uputi u Mirovinsko i pravnici objasni situaciju i onda " tiskaj " doktoricu. Ako Ti ne napravi za dva tjedna mijenjaj doktora. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 55 minuta, obrisan je napisao:

fora je da je plaćena 250 kuna za popunjavanje prijedloga za ik-u, što joj je 20 minuta posla i ne da joj se. btw, bolje je biti dobar s doktoricom, jer u 1-in obrazac može napisati mišljenje i suprotno nalazima.

za ubiti se.

Hvala na odgovoru nisam ni znao da je plaćena za to.

Dobar sam s doktoricom kod nje sam 25 godina

prije 5 minuta, buda2 je napisao:

Nemoj čekati dva tjedna. Previše si čekao. U Ponedjeljak se uputi u Mirovinsko i pravnici objasni situaciju i onda " tiskaj " doktoricu. Ako Ti ne napravi za dva tjedna mijenjaj doktora. 

Hvala buda2 na savjetu.

Tako ću napraviti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

kakav kontrolor?

mulja te i dribla do besvijesti. 😀

ja sam došao kod svoje na kraju radnog vremena, sjeo, ona otvorila obrazac 1in u programu, ispunila ga kopirajući neke stavke iz nalaza specijalista, dopisala neke svoje opservacije i za nekih 20-ak minuta ga isprintala u 3 primjerka, potpisali se, lupila pečate i sa svim nalazima (isto u tri kopije) odnio u mirovinsko na urudžbeni. to ti je procedura, barem je takva bila do prije par mjeseci.

uređeno: od obrisan
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 18 sati , Simba76 je napisao:

Pozdrav!

Evo samo da kažem novo stanje u svezi doktorice za pisanje zahtijeva za mirovinu.

A to je u ponedjeljak kad sam je kontaktirao rekla mi je da je zahtijev napisan ali ga kontrolor mora potpisati pa će onda mene zvati da ga dođem potpisati

Nazovi doktoricu sutra i reci da ćeš doći potpisati zahtjev prije kontrolora, pa ćeš čuti što će ti reći. A potom nazovi u Mirovinsko, pravnika i pitaju za eventualno potpisivanje Tebe i kontrolora. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 19. 12. 2021. at 14:56, Simba76 je napisao:

Tako će i biti.

Hvala na savijetu

Poštovani zanima me kako je prošlo kod doktorice  sa vašim zahtjevom prema mirovinskom za invalidsku mirovinu. Vaš slučaj mi je interesantan zbog stava vaše liječnice. Ako možete podijeliti vaše iskustvo. Dali se radi o nekoj novoj proceduri ili je nešto drugo u pitanju. Pozz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani huskyCRO stanje se nije promijenilo osim novih izgovora doktorice.

U prošli ponedjeljak sam poslao mail doktorici koji zaprima medicinska sestra koja naravno radi kod nje s upitom da podsjetite doktoricu da napiše zahtijev za mirovinu.

Dobio sam odgovor da je zahtijev napisan i da ga treba doći potpisati KONTROLOR pa će onda i mene zvati da dodje potpisati.

Ja sam se jutros naručio kod nje da dodje nadiru ja potpisati s tim da me naručila u određeno vrijeme kad sam ja došao nije je bilo.

Rekao sam med.sestri da sutra dolazim po moj zahtijev što mi je ona hladno odgovorila hladno "dobro".

Eto to je to.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 51 minuta, Simba76 je napisao:

Poštovani huskyCRO stanje se nije promijenilo osim novih izgovora doktorice.

U prošli ponedjeljak sam poslao mail doktorici koji zaprima medicinska sestra koja naravno radi kod nje s upitom da podsjetite doktoricu da napiše zahtijev za mirovinu.

Dobio sam odgovor da je zahtijev napisan i da ga treba doći potpisati KONTROLOR pa će onda i mene zvati da dodje potpisati.

Ja sam se jutros naručio kod nje da dodje nadiru ja potpisati s tim da me naručila u određeno vrijeme kad sam ja došao nije je bilo.

Rekao sam med.sestri da sutra dolazim po moj zahtijev što mi je ona hladno odgovorila hladno "dobro".

Eto to je to.

U hzmo postoji pravna služba koju možete kontaktirati ili osobno idite u mirovinsko kod pravnika on če vam objasniti kakav je postupak kod predavanja  zahtjeva. Neznam dali se šta mijenjalo u pravilnicima ali nikad nisam još čuo da "KONTROLOR" dolazi doktorici na potpisivanje zahtjeva. L.P.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma moj bratić bio prije 10-ak dana kod svoje doktorice isisala mu papire on ih odnio u mirovinsko i to je to.

Ja mislim da ona to nezna napisati,ali otići ću ujutro u mirovinsko prije nego što idem kod nje.

Jer skužio sam da muljaju i sestra i doktorica jer kad sam rekao da sutra dolazim po zahtijev sestra nije nikakvog kontrolora nego je samo rekla dobro.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 18. 12. 2021. at 19:22, Simba76 je napisao:

Pozdrav!

Evo samo da kažem novo stanje u svezi doktorice za pisanje zahtijeva za mirovinu.

A to je u ponedjeljak kad sam je kontaktirao rekla mi je da je zahtijev napisan ali ga kontrolor mora potpisati pa će onda mene zvati da ga dođem potpisati

Poštovani Simba, meni je moja doktorica prije 3 tjedna ispunila 1-IN obrazac i dala mi ga je osobno koji je samo ona potpisala u obavezno 2 primjerka. To je ispunila u nekih 7 radnih dana jer im je stvarno gužva pa razumijem, bez nekih kontrolora, pošto je prvi put to pisala mogu reći da je to dobro napisala ništa previše i sve su rečenice od specijalista. Taj 1-IN obrazac u 2 primjerka ide u mirovinski, kao kopija rješenja  o HRVI i kopija sve liječničke dokumentacije, status dragovoljca itd. i sve sam predao na urudžbeni u Osijeku. Mislim da se tvojoj doktorici baš i ne da to raditi možda čak i ne zna preko kompjutera to ispuniti ali ti to trebala reći pa da vidiš šta češ dalje,  jer sam već čuo za par slučajeva iz Osijeka, samo ne znam zašto samo prepiše ono što su specijalisti napisali u svojim nalazima i ne mora izmišljati toplu vodu.

uređeno: od Skywalker007
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Skywalker ona tako mene zavlači već 10 mj još me jučer naruči da dodje kod nje ja dođem kaže sestra med. Da je otišla negdje.

Rekao sam med. Sestri da dolazim sad popodne kad radi sestra mi je kasno odgovorila "dobro*

Poštovani obrisan upravo tako,trebala bi to vrlo dobro znati.

Da poštovani obrisan trebala bi to znati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obrisani nije iz Drave nekada je bila na jugu 2 a sada je Poštovani obrisani na samom čipku kod Doma zdravlja.

Samo da kažem napisala je zahtijev danas mi je dala med.sestra da potpišem i rekla da će ga ona odnijeti,zanima me gdje ja to mogu provjeriti da li je predala zahtijev.

 

Poštovani Skywalker007 eto danas mi dala da ga potpišem i rekla mi sestra da će ga ona odnijeti sutra u mirovinsko ili gdje već treba.

Zanima me molim vas gdje se to može provjeriti da li je moj zahtijev predan?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 minuta, Simba76 je napisao:

Obrisani nije iz Drave nekada je bila na jugu 2 a sada je Poštovani obrisani na samom čipku kod Doma zdravlja.

Samo da kažem napisala je zahtijev danas mi je dala med.sestra da potpišem i rekla da će ga ona odnijeti,zanima me gdje ja to mogu provjeriti da li je predala zahtijev.

 

Ako preda zahtjev treba dobiti POTVRDU O ZAPRIMLJENIM DOKUMENTIMA, ti trebaš otići  mirovinsko i u predmet dostaviti rješenje o HRVI za stalno, potvrdu o statusu dragovoljca-branitelja svu liječničku dokumentaciju osim ako to isto nisi njoj predao. Možeš u mirovinskom pogledati gdje je tvoj predmet i kada je predan i sve ovo priložiti ako već nisi. Na toj POTVRDI imaš datum i tvoj broj pod kojim se vodiš. Mislim da je ona na 1-IN stavila da te šalje na komisiju pod točkom 2. na prijedlog izabranog doktora medicine - pa će zato sama to poslati.  

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 43 minuta, Simba76 je napisao:

Predao sam joj sve osim to da sam bio dragovoljac to me nije ni rekla da donesem.

A kompletnu dokumentaciju i rješenje o HRVI -u sam joj dao

Znači ja bi trebao i tu potvrdu tražit od nje?

Poštovani nekoliko puta sam radio obradu za invalidsku. Obiteljski liječnik ispuni obrazac 1- in i uruči mi ja priložim svu medicinsku dokumentaciju naravno sve iskopirano i sve  što mislim da mi ide u prilog. Jenom prilikom mi je obrazac ispunio u mom prisustvu za nekih 20 minuta. Ja sam uvijek zahtjev samostalno predavao u mirovinskom gdje vam daju potvrdu kojeg dana je zahtjev zaprimljen. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, Simba76 je napisao:

Poštovani huskyCRO ja sam njoj sve papire dao naravno kopije i med.sestra kaže da će ona to ujutro odnijeti pa bi ja to volio provjeriti između Božića i Nove godine.

Znači mogu ja sam otići i provjerit

Ako imaš e građani tamo sam ja provjerio bilo upisano za 2 dana da je predmet u postupku. Znači na stranicama e građani pa na stranice HZMO pa na zelenom izborniku GDJE JE MOJ ZAHTJEV.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 minuta, Simba76 je napisao:

Poštovani huskyCRO ja sam njoj sve papire dao naravno kopije i med.sestra kaže da će ona to ujutro odnijeti pa bi ja to volio provjeriti između Božića i Nove godine.

Znači mogu ja sam otići i provjerit

Traži od med. sestre koji je tvoj broj i odeš na uruđbeni i predaš fotokopiju da si dragovoljac kao nadopunu dokumentacije i sory ja bi to malo drugačije riješio(zamračio)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Simba76 je napisao:

Poštovani Finijaupravo tako se zove

 

Skywalker puno hvala

Beroduba hvala na savijetu tražili je taj broj odma iza Božića

Možeš otići u mirovinski kod gđe. Jadranke koja je pravni savjetnik i ponesi samo broj Tvog spisa iz mirovinskog i reći će Ti gdje je spis. Ako slučajno nije predano odmah će Ti dati savjet što činiti dalje. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani beroduba.

Znači ja bi trebao od doktorice tražit taj broj jer me zvala da dodje samo to potpisati potpisao sam stavila je med.sestra to u kovertu i rekla kao da će danas predati.

Neznam,nisam čak na kraju ni vidio da li je i moja dokumentacija u toj koverti koju sam predao u 3 i sad u 10 mj. I rješenje o Hrvi

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Simba ako je rekla predati predmet ovaj tjedan u mirovinski, ti možeš slijedeći tjedan otići do mirovinskog i na urudžbenom zatražiti nadopunu predmeta tj. status dragovoljca i noviju liječničku dokumentaciju ako imaš. Ne treba ti taj broj nego te ona teta na urudžbenom može naći preko tvog OIB. Nemoj paničariti samo idi slijedeći tjedan to nadopuniti i sve će biti ok.

Nisam pitao Simba jesi ti već u mirovini ili još radiš.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija