Jump to content

Istekla građevinska dozvola


Senja

Preporučene objave

prije 22 minuta, Spitfire je napisao:

Znaći da niste pristupili građenju u roku tri godine od dana pravomoćnosti dozvole?

Možete probati poslati zahtjev tijelu koje ju je izdalo za produženjem (temeljem čl.123 st.4 Zakona o gradnji), iako zbog proteka vremena sumnjam u povoljan ishod.

Počeli smo graditi prije isteka građevinske dozvole, ali nismo pažljivo čitali građevinsku dozvolu tj. bili upoznati sa zakonom i nismo prijavili početak radova.

Mislili smo imamo građevinsku i to je to. Nismo znali da treba i početak radova prijaviti.

S tim da smo sami počeli gradnju. Nismo imali dnenvik gradilišta ili sl. jer smo sami radili.

Jedini "dokaz" da je gradnja postojala je fotografija s katastra do koje se može doći pregledom čestica.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Senja je napisao:

Počeli smo graditi prije isteka građevinske dozvole, ali nismo pažljivo čitali građevinsku dozvolu tj. bili upoznati sa zakonom i nismo prijavili početak radova.

Mislili smo imamo građevinsku i to je to. Nismo znali da treba i početak radova prijaviti.

S tim da smo sami počeli gradnju. Nismo imali dnenvik gradilišta ili sl. jer smo sami radili.

Jedini "dokaz" da je gradnja postojala je fotografija s katastra do koje se može doći pregledom čestica.

 

 

Isti problem i kod mene...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 29. 01. 2022. at 0:08, Spitfire je napisao:

Onda vi nemate toliki problem s građ. dozvolom koliko s ishodovanjem uporabne i evidentiranja građevine u katastru i ZK. Probajte vidjeti s projektantom može li nekako to riješiti. Pogledajte privatne poruke.

Piše u pravilniku o tehničkom pregledu da je u zapisniku o tehničkom pregledu između ostalog potrebno imati podatak o prijavi početka građenja. A to nemamo tj. ne možemo pokriti dokumentacijom budući da nismo prijavili početak radova. Da li je nedostatak te orijave početka građenja prepreka za izdavanje uporabne dozvole?

Ako bi išli na ponovno traženje građevinske dozvole, a zapravo svi zidovi i krov su  već napravljeni da li nam treba sva dokumentacija iz početka?

Također me zanima što znači formiranje građevne čestice? U dozvoli mi piše da mi se dozvoljava formiranje građevne čestice građevine koja se formira od čestica x,y.

Jesmo li i po tom pitanju nešto trebali poduzeti? U dokumentaciji za građevinsku dozvolu se nalazi i geodetski projekt - da li se to odnosi na formiranje građ. čestice ili je taj geodetski projekt se odnosi na nešto drugo potrebno za građ. dozvolu?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 29. 01. 2022. at 0:08, Spitfire je napisao:

Onda vi nemate toliki problem s građ. dozvolom koliko s ishodovanjem uporabne i evidentiranja građevine u katastru i ZK. Probajte vidjeti s projektantom može li nekako to riješiti. Pogledajte privatne poruke.

Ja imam isti problem,nismo prijavili početak građenja,ali pošto je moja građevinska iz 2005,tada se moglo evidentirati kuću u katastru i ZK,što smo i napravili,uz napomenu u ZK da je kuća upisana bez uporabne dozvole.Sada smo htjeli napraviti izmjenu građevinske radi nadogradnje,ali opet je zbog nepostojanja prijave početka građenja nastao problem,nije išlo.Morali smo raditi sve iz početka,dakle ponovo ishodovanje građevinske dozvole po novom projektu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Senja je napisao:

Da li je nedostatak te orijave početka građenja prepreka za izdavanje uporabne dozvole?

Gledajući propise, je, nedostatak je. 

prije 8 sati , Senja je napisao:

Ako bi išli na ponovno traženje građevinske dozvole, a zapravo svi zidovi i krov su  već napravljeni da li nam treba sva dokumentacija iz početka?

Da, potrebno je izraditi projekt u elektroničnom obliku/digitalni potpis, najbolje angažman istih projektanata. 

prije 8 sati , Senja je napisao:

Također me zanima što znači formiranje građevne čestice? U dozvoli mi piše da mi se dozvoljava formiranje građevne čestice građevine koja se formira od čestica x,y.

To znači da se sa pravomoćnom građevinskom dozvolom formirala nova građevinska čestica od postojećih xy. Kako je ovdje bila riječ o geodetskom projektu, on je bio u katastru i čekao pravomoćnost građevinske dozvole. Kada je pravomćnost nastupila vi ste trebali sa primjerkom pravomoćne dozvole otići u katastar i zatražiti parcelaciju. 

 U prijavi početka radova uz propisane priloge (izovođač, nadzor) vi ste trebali predati i dokaz da je u katastru formirana čestica (Rješenje katastra). 

 

prije 18 minuta, DuLup je napisao:

iz 2005,

Ukoliko je kuća izgrađena u skladu sa Građevinskom, mogli sta zatražiti Uporabnu dozvolu za građevine izgrađene na temelju akta za građenje izdanog do 01.07.2007. 

Upisati pozitivnu zabilježbu i onda zatražiti građevinsku dozvolu za nadogradnju/dogradnju/rekonstrukciju. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija