Jump to content

Zabran za EU zemlje


Vladimir 4_4

Preporučene objave

Ljudi pozdrav. Imao sam prekoracenje i lazne pecate u pasosu nakon sto me je kontrolisala madjarska policija na bački brijeg i nakon toga zadrzavanje od 1dana u pritvor, uzimanje otisaka, fotografisanje, davanje izjave, prevodioca dobio. Nakon svega sto se desilo ppsle nekih mjesec dana mi je stiglo pismo i odluka da nijesam kriv i da ne moram snositi troskove suda i procesa Ali na sredini papira dje je odluka pise da sam dobio UKOR. Ako neko zna sta to znaci i da mi objasni da li imam zabranu posto mi je pasos oduzet na srbijanskoj granici i zadrzan na dalje istrage i kontrole? 

Hvala vam na odgovoru i pomoci.! 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 21. 02. 2022. at 7:34, sivko je napisao:

Taj ukor znači da nema novčane kazne a nema ni zabrane ako ne piše.To je samo za prekoračenje ili piše i za krivotvorenje?

Putovnicu ti neće vratit jer je dokaz u postupku.

Pa nemam trenutno taj papir da ti posaljem da vidis, nijesam nidje vidio da pise u vezi zabrane ili bilo sto, pise da nijesam kriv i da troskove sudjenja snosi drzava, ostavio sam otiske i sva procedura sto ide, ali nijesam uspio da vidim stari pasos da li ima u njemu neki znak.. Vec sam izvadio drugi pasos pa sad ne znam da li se smijem uputiti na hrvatsku granicu ili kod madjara da pitam u vezi toga? 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako nije na hrvatskom ne vrijedi mi papir.

Ne znam zašto bi ti davali ukor jer je i on kazna ako nisi kriv (ali to su Mađari).

Pošto je stara putovnica oduzeta nemaju ni što stavljate u nju.

Nisam siguran da li će ti išta reći ali probaš ući pa ćeš saznati.Ili će te pustiti ili vratit.(vrijedi i za hrvatsku granicu).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija