Jump to content

Prodano potrazivanje


Dunja/Daisy

Preporučene objave

Poštovani!

naime, ne znam koje se obratiti, imala ovrhu Pbz, dug prodan Eosu, prošle godine namiren i dobila obavijest da je u cijelosti namireno. Moja banka je zaba, odlazim u Zabu i želim dopušteno prek i obročnu otplatu, piše poruka prodano potraživanje. Tko to stavlja, zovem Eos oni tvrde da ne,zovem Pbz oni isto vele da ne , da to stavlja Hrok. A u zabi su mi rekli da zašto Pbz nije obrisao potrazivanje ako je prodano i otplaćeno. Kako da to znam, jer po tome blokirani ne bi mogli ništa dobiti.  Da li je tko imao takva iskustva

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 07. 04. 2022. u 20:18, Borbena7 je napisao:

Možete, a oni mogu tražiti ovrhu temeljem čl. 201. OZ-a. Također, mogu predložiti i ovrhu na novom predmetu tj. na poslovnim udjelima.

 

prije 1 sat, Dunja/Daisy je napisao:

Poštovani!

naime, ne znam koje se obratiti, imala ovrhu Pbz, dug prodan Eosu, prošle godine namiren i dobila obavijest da je u cijelosti namireno. Moja banka je zaba, odlazim u Zabu i želim dopušteno prek i obročnu otplatu, piše poruka prodano potraživanje. Tko to stavlja, zovem Eos oni tvrde da ne,zovem Pbz oni isto vele da ne , da to stavlja Hrok. A u zabi su mi rekli da zašto Pbz nije obrisao potrazivanje ako je prodano i otplaćeno. Kako da to znam, jer po tome blokirani ne bi mogli ništa dobiti.  Da li je tko imao takva iskustva

E, poslala upit Hroku oni ne stavljaju te poruke u sustav kako mi rekla u Pbz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , Dunja/Daisy je napisao:

Poštovani!

naime, ne znam koje se obratiti, imala ovrhu Pbz, dug prodan Eosu, prošle godine namiren i dobila obavijest da je u cijelosti namireno. Moja banka je zaba, odlazim u Zabu i želim dopušteno prek i obročnu otplatu, piše poruka prodano potraživanje. Tko to stavlja, zovem Eos oni tvrde da ne,zovem Pbz oni isto vele da ne , da to stavlja Hrok. A u zabi su mi rekli da zašto Pbz nije obrisao potrazivanje ako je prodano i otplaćeno. Kako da to znam, jer po tome blokirani ne bi mogli ništa dobiti.  Da li je tko imao takva iskustva

Da,ali te poruke nije bilo, ja sam u 7 mj dobila dopušteno prekoracenje i onda sam otišla u siječnju da pitam zašto je ukinuto  potpuno nakon 6 mjeseci i onda mi je rekla bankarica zbog te poruke, ali oni ne vide u sustavu tko je to stavio. U siječnju sam dobila kredit i mislila da se bude to obrisali, ali nije. 2021. sam otplatila dug, Hrok mi je odgovorio da oni to ne stavljaju. I sad sam bila u utorak i opet ta poruka bankaricu ne pusti da mi slozi minus. Piše prodano potrazivanje i to Eos je kupio za 2-3 tisuće kn manje nego je bilo na fini i bas kad da je ta razlika oko 4000 kn i to mi je bankarica rekla, da to piše uz tu poruku. Zvala Eos čekam, zvala Pbz, toliko su bezobrazni. I rekla mi bankarica da je imala još jedan takav slučaj. Sad su me opet iz žabe uputili u Pbz, vele da oni nisu krivi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 12. 04. 2022. u 6:58, Dunja/Daisy je napisao:

Da,ali te poruke nije bilo, ja sam u 7 mj dobila dopušteno prekoracenje i onda sam otišla u siječnju da pitam zašto je ukinuto  potpuno nakon 6 mjeseci i onda mi je rekla bankarica zbog te poruke, ali oni ne vide u sustavu tko je to stavio. U siječnju sam dobila kredit i mislila da se bude to obrisali, ali nije. 2021. sam otplatila dug

malo mi je ovo "čudnovato" da ne dobiješ minus,ali si dobila neki kredit....el' nebitno

uglavnom,u hroku je vidljivo (osr) sva vaša zaduženja i neurednosti (zadnjih 4 godine)....tako da je pbz dostavio hroku da je prodano potraživanje tad i tad i tako to sad piše u osr-u....Zaba to vidi (u hroku) da ste bili neuredni i to im može biti razlog da ti odbijaju minus.....

Dana 12. 04. 2022. u 6:58, Dunja/Daisy je napisao:

A u zabi su mi rekli da zašto Pbz nije obrisao potrazivanje ako je prodano i otplaćeno

isto zato što ni oni to ne brišu već pričaju priče......."briše" se tek nakon 4 godine

1.eos s tim nema ništa jer oni ne sudjeljuju u tim razmjenama podataka...

2.pbz će to izbrisati nakon 4 godine

3.problem je u zabi jer neda minus jer ste evidentirani u hroku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija