Jump to content

Najam privatne nekretnine pravnoj osobi


Slyder

Preporučene objave

Dragi kolege forumaši,

Ukoliko privatna osoba iznajmljuje određeni prostor u svojoj nekretnini pravnoj osobi u svrhu registracije sjedišta na toj adresi  jeli za to  potreban Ugovor o najmu? Odnosno, hoće li porezna uprava priznati Suglasnost vlasnika nekretnine kojom isti izjavljuje da dopušta obavljanje djelatnosti na svojoj adresi poslovnom subjektu bez naknade? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
Dana 19. 04. 2022. u 18:21, prof je napisao:

Poštovani,

ako se drže slova zakona moraju Vam odrediti porez i prirez.

Hvala prof. No, ako se radi o prekariju a što je još uvijek mogućnost, na temelju čega bi onda oni naplatili porez? Sumnjam da bi prošlo na ijednom sudu u RH. Jer, radi li se o prekariju a Porezna pokuša naplatu poreza na temelju svoje procijene nekretnine a ja pokrenem postupak pred upravnim sudom ja bih trebao dobiti taj slučaj, zar ne? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 19. 04. 2022. u 18:00, anonimniy je napisao:

Ukoliko privatna osoba iznajmljuje određeni prostor u svojoj nekretnini pravnoj osobi u svrhu registracije sjedišta na toj adresi  jeli za to  potreban Ugovor o najmu

Ako se radi o Sjedištvu Trgovačkog Društva,  Osnivaču nije  potreban nikakav  dokaz za mjesto
sjedišta firme, niti isti bilo tko traži ( ni vlasnički list a niti ugovor o najmu ) niti javni bilježnik a niti
trgovački sud.
Ako se radi o sjedištu Obrta, tad je potrebno dokazati ili vlasništvo ili ugovor o najmu.
 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , frenki zg je napisao:

Ako se radi o Sjedištvu Trgovačkog Društva,  Osnivaču nije  potreban nikakav  dokaz za mjesto
sjedišta firme, niti isti bilo tko traži ( ni vlasnički list a niti ugovor o najmu ) niti javni bilježnik a niti
trgovački sud.
Ako se radi o sjedištu Obrta, tad je potrebno dokazati ili vlasništvo ili ugovor o najmu.
 

Hvala Frenki. Problem je u tome što sam čuo više informacija. Odnosno, kako jedni kažu da se to mora prijaviti Poreznoj, drugi da ne mora a odvjetnik mi je ubacio "bubu" u uho za prekarij, više nisam siguran mogu li "samo tako" registrirati tvrtku u nekrenini a bez da moram razmišljati hoće li netko tražiti Ugovore i hoće li porezna samoinicijativno procijeniti vrijednost nekretnine pa "lupiti" porez 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , Slyder je napisao:

Hvala Frenki. Problem je u tome što sam čuo više informacija. Odnosno, kako jedni kažu da se to mora prijaviti Poreznoj, drugi da ne mora a odvjetnik mi je ubacio "bubu" u uho za prekarij, više nisam siguran mogu li "samo tako" registrirati tvrtku u nekrenini a bez da moram razmišljati hoće li netko tražiti Ugovore i hoće li porezna samoinicijativno procijeniti vrijednost nekretnine pa "lupiti" porez 

Ovako - ako će na toj adresi, biti prijavljeno samo sjedište firme - nikakvih problema neće biti - jer ih nitko nije imao, koliko ja znam, a samo sam ovdje na Legalisu od 014.g.
Bilo je slućajeva gdje su pojedinci registrirali firmu na adresu osobe, a da to ista nije ni znala - i problem je imao vlasnik te nekretnine - u smislu -  tko je nadležan , kome da se obrati da tu firmu makne sa svoje adrese.
- to ne preporučujem, već navodim kao primjer.
Ako na toj adresi mislite bilo što raditi - to je onda druga stvar - tad morate imati ugovor - bio to lokal ili skladište.
Ali, sjedište firme većina prijavi na adresi svog stanovanja - bilo da se u svojoj nekretnini ili ste u najmu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija