Jump to content

Da li je to moguće ? Mlijeko, jogurt......


anonimno

Preporučene objave

SVIMA ONIMA KOJI OVO JOŠ NEZNAJU!!!!!!!!Dakle, kolegica prevoditeljica bila u Bruxellesu s predstavnicima xxxxxxxxx. Isli su tamo kako bi vidjeli na koji se način moraju u proizvodnji mliječnih proizvoda prilagoditi standardima EU-a.Uglavnom, ona je slusala kako se rade ti sirevi i mlijeka i meso kod nas(sve je legalno, na zalost) - muka joj je bila par dana....Idemo po redu: S i r e v i nemaju grama mlijeka u sebi, potpuno su umjetna tvorevina. Kad bi bili prava, onda bi koštalo deset puta skuplje, a mlijeko, da je mlijeko,bi kostalo 20 kn.Naime, mlijeka krave skoro da vidjel e nisu. S tim da ih pumpaju steroidima iantibioticima, izbjeljivačima, umjetnim vitaminima,... Za djecu su ti proizvodi VRLO opasni. Isto i voćni jogurti koji imaju toliko šećera da djeci definitivno povećavaju agresivnost. Drugim riječima,marketinški trikovi s mlijekom i kalcijem (ima puno boljih izvora kalcija od mlijeka - to je čisti mljekarski lobi) su nas naveli na to bespotrebno i ŠTETNO ispijanje mlijeka. Ono odrasloj osobi UOPĆE ne treba, pogotovoženama.Sve važi i za kisele mliječne proizvode, posebno LGG koji su zaista bakterije koje se dobivaju uzgojem kulture bakterija od mrtvaca - kako ljudi, tako i krava (dobro ste pročitali, m r t v a c a).Mlijeko koje se koristi za proizvodnju tih stvari se uvozi, nije naše.S o j i n o mlijeko kao zamjena je bolje, ali budući da se ne može (ilimože, ali teško) provjeriti jel ta soja GMO ili nije, bolje i toizbjegavati.Glede s a l a m a , p a š t e t a - NEMAJU mesa u sebi. Zato i jest ČAJNA kobasa, recimo. Da bi bila mesna, mora imati barem 20% mesa, a i to je rijetkost.Sve se opet napucava steroidima.Krave koje se uzgajaju za telad koja će se klati daju bolje mlijeko, al neprodaje se nama to mlijeko, nego ono lošije (dakle, telići dobivaju bolje). Dok, recimo, za Japan se uzgajaju krave na poseban način: posebni travnjaci, sve organski uzgojeno, krave imaju masažere, idu na pašu, prije klanja ih seuspava jer inače, ako se životinja zakolje, ona je u stresu, i taj adrenalin se prenosi na meso koje ljudi jedu...xxxxx bi trebalo izbjegavati jer dolazi iz Poljske, pa nije sigurno jel ozračeno ili nije.i tako dalje, i tako dalje.. xxxxxxxxx

http://www.mps.hr

 

Ovo sam dobio na svoj mail.

 

Pitam ja vas poštovani korisnici ovog foruma da li vjerujete u ovo i da li je to moguće ? Ako je moguće kako je moguće da je legalno ?

 

A toliko se prića o zdravoj prehrani , čistom okolišu i općenito zdravlju ljudi...... :-o:-?

 

 

editirano!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam zdravstveni radnik i bivši veterinarski tehničar, te sam upoznata vrlo dobro sa tom tematikom.

Sama ne jedem: SALAME,PAŠTETE,ŽELATINU, ne pijem MLIJEKO, izbjegavam CRVENO MESO (jedem ga cca. 1 put mjesečno).

Što se tiče kalcija u mlijeku, naša voda iz slavina ga ima dovoljno. Sa ovim svim navedenim tvrdnjama od gospođe se definitivno slažem. Koristim jedino jogurte i kefir.

Baziram prehranu na ribi i divljači te pijem dosta čajeva i kuham razne integralne žitarice, te povrće. Preporučila bih svima takvu prehranu.

Nažalost to stanje u mljekarskoj i mesnoj industriji je naša surova stvarnost, hiperprodukcija namirnica, što manje cijene i dobijete ovo.

Sve pohvale gospođi na hrabrosti! :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Glede s a l a m a , p a š t e t a - NEMAJU mesa u sebi.

 

To mi nije neka novost. Mesa nema niti u hrenovkama, ako niste znali.

 

Ali za mlijeko... :-o A zasto onda vrse otkup mlijeka od stocara? Kod ide to mlijeko ako ne u mlijecne proizvode? Ne proljevaju ga valjda?

 

Jasno je da se to mlijeko koje otkupljuju razrijedi i da se dodaju razni aditivi ali bas da nema mlijeka u mlijeku.... :misli:

 

Trebalo bi odnijeti jednu litru mlijeka nekome na kemijsku analizu!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bio ja neki dan kod rodbine na selu i probao mlijeko drito iz krave (ne doslovno, al otprilike). Ljudi moji ovo što mi pijemo veze više s mlijekom nema, s obojenom vodom bliže. Nekad, a toga se još sijećam nije bilo teorije da ni kupljeno mlijeko iz dućana ostaviš u frižideru i da drugi dan bude dobro (nekiseljeno), a sad možeš otići na go na 15 dana ostaviti mlijeko u frižideru i nikakve razlike neće biti. To puno govori.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam kakve veze ima ovo s pravom, ali kad je već tu da napišem što mislim. Mislim da je to sve napuhano. Treba jesti sve umjereno i raznovrsnu hranu i nema zime. Ja jedem pet puta dnevno, i to vrlo raznovrsno. Svakodnevno jedem sljedeće: pšenicu, lan, lješnjake, bademe, grožđice, jabuke, banane, naranče, meso i povrće. Popijem 3 dl crnoga vina. Popijem obvezatno jednu limunadu od jednoga cijeloga limuna. Ne želim živjeti u vječnome strahu. Jednoga dana ću umrijeti, a dotle želim živjeti opušteno i bez straha. Tko u strahu živi, taj ne živi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Evo što sam pronašla na jednom forumu

 

Od: Pikolo - view profile

Datum: pet 2 Ožu 2007 18:45

Email: "Pikolo" <pik...@online.hr>

Groups: hr.rec.sport.bodybuilding

Not yet rated

Rating:

pokaži opcije

Odgovor | Odgovori autoru | Proslijedi | Isprintaj | Zasebna poruka | Prikaži izvornik | Prijavi zlouporabu | Find messages by this author

 

 

A majko mila kakve su to gluposti sa mlijecnim proizvodima....

I otac i majka mi rade u mlijecnoj industriji i nema, NEMA ovakvih gluposti

pa daj nemojte reci da je netko u ovo povjerovao.

U sir nista ali nista drugo osim mlijeka i kultura ne ide... cak ni

konzervans nikakvi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija