Jump to content

Teambuilding


LF999MI

Preporučene objave

Poslodavac organizira teambuilding i za svakog zaposlenika plaća troškove te je dogovoreni datum radni dan.

Ipak, poslodavac je bez mogućnosti izjašnjavanja zaposlenika žele li sudjelovati ili ne, odlučio da je teambuilding obavezan za sve. To je ad hoc odluka koja nije nigdje u internim dokumentima (Pravilnik o radu) nije navedena kao obveza zaposlenika.

Ja ne želim sudjelovati i osjećam se prisiljena sudjelovati. Nije mi dana mogućnost da odlučim sama za sebe. Napominjem, nigdje u dokumentima poduzeća nije navedeno obveza sudjelovanja.

Može li se poslodavac po pitanju teambuildinga ovamo ponijeti prema zaposlenicima?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Izzy P. je napisao:

Hvala na odgovoru. Evo, baš gledam Pravilnik o radu i nigdje nema regulirano sudjelovanje na teambuildingu.

 

Koje su moje pravne mogućnosti u slučaju ako budu inzistirali ili čak prijetili?

 

Smatrate da bi Vam poslodavac mogao prijetiti,čime? Ne može Vam dati otkaz jer taj otkaz nebi bio opravdan obzirom da to, kao što sam naveo, nije Vaša obveza. Ukoliko nešto i pokuša, pitajte ga na temelju čega ste dužni prisustvovati teambuildingu. Osobno radim u firmi koja također organizira teambuildinge, i ne vidim kako bi me netko mogao natjerati da istom prisustvujem ako ja to ne želim.

Svakako javite koji je bio ishod, a kolege sa foruma dalje će Vas uputiti bude li kakvih problema.

Bilo kako bilo, činjenica je da teambuilding ima svoju svrhu, no ukoliko ga odbijete nista napravili ništa strašno. Pa pokušajte, ukoliko je moguće razumnom, odnosno razgovorom dati do znanja poslodavcu da niste zainteresirani, a ukoliko to nije moguće, slobodno pitajte poslodavca na temelju kojeg pravnog akta, pravilnika ili biločega sličnog Vas obvezuje na to što nije u skladu sa Vašom voljom.

Imajte na umu da, ukoliko odbijate prisustvovali navedenom događaju, taj dan se od Vas može tražiti da radite po rasporedu te nemate mogućnost izbora, odnosno, poslodavac Vam u tom slučaju može ali i ne mora odobriti slobodan dan na taj datum- odluka je na njemu 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija