Jump to content

Sakrivanje tablice.


Peric_025

Preporučene objave

Pozdrav, naime idem na more ove godine motociklom... Preko stare ceste, na putu mi je otprilike 30ak kamera... Zanima me kada bi ja brojeve tablice preljepio nekakvom trakom... Za koju kaznu bi me teretili,te koliko bi ona iznosila(ako bi me zaustavili) ... Kada sam pričao s kolegom policajcem i pitao ga što je najbolje... Predložio mi je tako nešto(jer kaže:"nismo mi ludi da ne shvacamo tvoju laž, kada bi rekao da ti je tablica otpala...") 

Naravno, to bi učinio samo zato da mi put od 5 sati ne bi trajao 13...ne zbog divljanja nikakvog nego prosječne brzine od otprilike 80 kmh

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 07. 07. 2022. u 23:49, drot13 je napisao:

Kako ju misliš zalijepiti?

300 kn je kazna ako pločica nije vidljiva, ali ako promijeniš oznake, moglo bi se raditi i o kaznenom djelu...

Da ne spominjem da ćeš time izazvati pozornost i ljudi i policije, pa možeš imati i više problema od dužeg putovanja...

Što to znači "vidljiva"?

 

Kome , kada, pod kojim kutem, kojom razinom osvjetljenja, na koj udaljenosti itd

 

Pitam zbog onih kojima je po malim kutem i vidljiva je tek ako si skroz blizu motocikla koji je u mirovanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , TonyBob je napisao:

Što to znači "vidljiva"?

Znači da ju bilo koja osoba može pročitati odnosno nadzorna kamera fotografirati.

prije 5 sati , TonyBob je napisao:

Kome , kada, pod kojim kutem, kojom razinom osvjetljenja, na koj udaljenosti itd

Svima, uvijek, onako kako je proizvođač postavio nosač kada je izašlo vozilo iz tvornice, onom koju je porizvođač vozila origanlno namjenio, kolko ti vid dopušta, ako su svi prethodni uvjeti zadovoljeni.

 

prije 5 sati , TonyBob je napisao:

Pitam zbog onih kojima je po malim kutem i vidljiva je tek ako si skroz blizu motocikla koji je u mirovanju.

Svako drugo manipuliranje registarskom oznakom podliježe prekršajnoj sankciji i uz fotografiju kao dokaz nije moguće "izfliozofirat" na sudu.

Članak 244. Zakona o sigurnosti prometa na cestama.

uređeno: od pseudonym
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija