Jump to content

Otplata otkaznog roka


Abcd1950

Preporučene objave

Ugovorom imam određen otkazni rok 30 dana, ali moguce je da cu dobiti novi posao i datum pocetka rada je uskoro. Daleko nemam mogucnost i vrijeme za odraditi otkazni rok. Novi posao je puno bolja prilika i ono vazno, u struci je. Ja bih ponudila poslodavcu da zadrzi moju placu i da me pusti da odem bez otkaznog roka. Jel to uopce moguce? 
Vremena za ici na to da dobijem izvanredni otkaz nema, a i nije mi to cilj vec iskljucivo da ni poslodavac nije toliko na gubitku, a ni ja ako mogu ici raditi na novi posao.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema takve stavke osim onog dijela da se bilo kakav spor vodi na opcinskom sudu, itd. Klasican ugovor uz tu dodatnu stavku otkaznig roka od 30 dana.

Konkretno znam za veliku  firmu koja se promovira i na TV-u, a da radnicima nudi da plate otkazni rok, odnosno ne isplate im zadnju placu i mogu kud zele s danom kad daju otkaz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 minuta, Abcd1950 je napisao:

Nema takve stavke osim onog dijela da se bilo kakav spor vodi na opcinskom sudu, itd. Klasican ugovor uz tu dodatnu stavku otkaznig roka od 30 dana.

Tada bi Vas poslodavac trebao tužiti za naknadu štete, a što se u praksi vrlo rijetko događa.

prije 7 minuta, Abcd1950 je napisao:

Konkretno znam za veliku  firmu koja se promovira i na TV-u, a da radnicima nudi da plate otkazni rok, odnosno ne isplate im zadnju placu i mogu kud zele s danom kad daju otkaz.

Moguće je da se radi o prijeboju ukoliko je ugovorom već regulirana visina naknade štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 7 sati , Borbena7 je napisao:

U ovom slučaju ne.

Kako onda izvesti tu operaciju neodrađivanja otkaznog roka i početka rada kod novog?

Kako može reći novom poslodavcu kada može početi kod njega raditi i potpisati ugovor za taj datum ako ne zna s kojim će je danom stari poslodavac odjaviti? Može prvi dan kada se ne pojavi, a može i bilo koji nakon toga.

Ako je novi poslodavac nije spreman čekati 30 dana, nisam siguran da bi bio spreman na to da će je možda moći prijaviti danas, sutra ili u ponedjeljak. Naročito imajući na umu da bi se radnika trebalo prijaviti na mirovinsko prije početka rada. Npr. danas ako počinje raditi sutra.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , NutCoco je napisao:

Kako onda izvesti tu operaciju neodrađivanja otkaznog roka i početka rada kod novog?

Dobit ćete izvanredni otkaz i odjavu.

prije 17 sati , NutCoco je napisao:

Kako može reći novom poslodavcu kada može početi kod njega raditi i potpisati ugovor za taj datum ako ne zna s kojim će je danom stari poslodavac odjaviti? Može prvi dan kada se ne pojavi, a može i bilo koji nakon toga.

To je rizik na strani radnika zbog neispunjenja ugovorne obveze. Vama nitko ne brani da pisano tražite odjavu od sadašnjeg poslodavca, jer ni on nema računicu da ste preko njega prijavljeni.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija