Jump to content

Prijedlog za ovrhu


Dijana1979

Preporučene objave

Molim pomoc i savjet ako je netko upucen sta da radim.
Dovila sam opomenu pred ovrhu od J.B.Tuzi me Stanouprava zbog duga 974kn iz 2020g.koji je u dogovoru s njima placen u par rata zavrsno s 12.4.2022kad je isla zadnja uplata .Sad dobivam opomenu od 774kn za taj dug(umanjen samo za 200kn ,sto je bila prva uplata u 11mj.2021).
Zvala sam Stanoupravu,oni vide da je dug placen.Navodno su poslali meil svojoj odvjetnici da je dug placen i da se ona ocituje zbog svojih troskova dali ih treba platit ili ne.
Sta raditi?
Dali da ih cekam dok se javi odvjetnica ili da sama kontaktiram j.b.i posaljem kopiju uplate??

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako ste podmirili dugovanje prije nego je prijedlog uopće poslan, nemate zašto plaćati niti njihovu odvjetnicu. Ti troškovi nisu nastali Vašom greškom.

 

Možete poslati j.b. kopiju uplate, ali pazite jer opomena i Rješenje nisu isto - javni bilježnik uglavnom ne reagira na dopise koji se šalju po opomeni. Kad dobijete Rješenje (ako ga dobijete) imat ćete rok od 8 dana za napisati prigovor - obavezno u datom roku napisati prigovor i ponovno ga poslati javnom bilježniku. On će predmet po prigovoru proslijediti na Sud. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija