Jump to content

Placanje odvjetnika kojeg ti odredi drzava


DrAnte

Preporučene objave

prije 49 minuta, Bonaparte je napisao:

Sud će utvrditi ima li Vaš rođak novaca za plaćanje odvjetnika - ako ima, onda je Vaš rođak dužan platiti odvjetnika koji mu je država dodijelila. Ako se utvrdi da zaista nema - onda će odvjetnik biti plaćen iz sredstava državnog proračuna i to ide po nižoj tarifi, a koja je također zakonski propisana. 

 

Neće sud ništa utvrđivati. Nego se bude pitao vaš rođak dal želi da mu država dodjeli odvjetnika ili ne. Ako veli da želi da mu država dodijeli, dobiti će ga i na kraju neće ništa platiti. Ako se utvrdi da je kriv, dobiti će da mora platiti sudske troškove.

uređeno: od prvo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, prvo1 je napisao:

 

Neće sud ništa utvrđivati. Nego se bude pitao vaš rođak dal želi da mu država dodjeli odvjetnika ili ne. Ako veli da želi da mu država dodijeli, dobiti će ga i na kraju neće ništa platiti. Ako se utvrdi da je kriv, dobiti će da mora platiti sudske troškove.

Postoje situacije kad je obrana propisana zakonom i tu ga sud baš ništa ne pita nego ako nema odvjetnika postavlja mu se isti po službenoj dužnosti, a okrivljeniku nitko ne brani da zatim da punomoć nekom svom odvjetniku. 

 

 

prije 7 minuta, prvo1 je napisao:

Ako veli da želi da mu država dodijeli, dobiti će ga i na kraju neće ništa platiti.

Ako je okrivljen financijski sposoban platiti odvjetnika, a ne angažira ga privatno nego uzme s liste branitelja, neće država plaćati tog branitelja nego okrivljenik (odnosno, ako je oslobođen, onda ide na teret druge strane, a što je često opet državni proračun). 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 18. 11. 2022. u 6:57, sivko je napisao:

Po umanjenoj ali ga taj neće baš branit nego će samo pazit na zakonitost postupka.Šta si platio to si i dobio.

Crnjak. Znaci ako za 1 radnju (rociste, podnesak...) ne placas po 250 bodova ili 4700 kn, nego placas samo 125 bodova ili 2350 kn, onda nista od obrane.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 17. 11. 2022. u 11:09, Bonaparte je napisao:

Postoje situacije kad je obrana propisana zakonom i tu ga sud baš ništa ne pita nego ako nema odvjetnika postavlja mu se isti po službenoj dužnosti, a okrivljeniku nitko ne brani da zatim da punomoć nekom svom odvjetniku. 

 

Ako je okrivljen financijski sposoban platiti odvjetnika, a ne angažira ga privatno nego uzme s liste branitelja, neće država plaćati tog branitelja nego okrivljenik (odnosno, ako je oslobođen, onda ide na teret druge strane, a što je često opet državni proračun). 

 

 

Bio sam lažno optužen za nešto. Rekao sam da nemam za odvjetnika, dodjelila mi ga je država. Druga strana nakon što je proglašena krivom koliko znam nije dobila račun da plati odvjetnika, nego uz kaznu samo dodatnih 500kn za vođenje sudskog postupka.

uređeno: od prvo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , prvo1 je napisao:

 

Bio sam lažno optužen za nešto. Rekao sam da nemam za odvjetnika, dodjelila mi ga je država. Druga strana nakon što je proglašena krivom koliko znam nije dobila račun da plati odvjetnika, nego uz kaznu samo dodatnih 500kn za vođenje sudskog postupka.

Dobro si prosao, zna ispada da bi u slucaju gubitka morao platiti 125 bodova za rociste i jos toliko za svaki podnesak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija