Jump to content

Privatna tuzba kleveta - recenzija


marija34

Preporučene objave

Imam pitanje u vezi klevete.

Iznajmljujem smještaj putem portala za putovanja. Gost je iznajmio moj smještaj za druge osobe. Nakon što su ljudi otišli, osoba koja je iznajmila smještaj mi je napisala da su gosti nezadovoljni i da traže povrat novca. Napisala sam da novac naravno neće biti vraćen. Osoba koja je iznajmila smještaj tada mi je napisala: Dobro, onda će biti objavljena negativna recenzija.

Gost je na internetu objavio negativnu ocjenu da je moj smještaj vrlo prljav i neuredan. Dobila sam je najlošiju ocjenu. Na fotografijama se ne vidi ništa osim standardne opreme mog smještaja.

Imam adresu te osobe i ljubazno sam je pitala u čemu je problem, ali nije htjela razgovarati.

Gost je ostavio negativnu ocjenu iako nije bio u mom smještaju. Čak ni fotografije ne pokazuju ništa što potvrđuje njegovu tvrdnju. Budući da nisam pokrenula povrat novca, ocjena je negativna.

Prošlo je već oko mjesec dana. Koliko sam pročitala rok za tuzbu radi klevete je 3 mjeseca i morao bih podnijeti privatnu tužbu sudu.

Osjećam se ucijenjeno i oklevetano.

Kako Vi to vidite?

Zapravo, trebalo bi biti jednostavno uspjeti na sudu s privatnom tužbom, odnosno prepustiti to odvjetniku?

Pozdrav

uređeno: od Borbena7
Naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , marija34 je napisao:

Imam pitanje u vezi klevete.

Iznajmljujem smještaj putem portala za putovanja. Gost je iznajmio moj smještaj za druge osobe. Nakon što su ljudi otišli, osoba koja je iznajmila smještaj mi je napisala da su gosti nezadovoljni i da traže povrat novca. Napisala sam da novac naravno neće biti vraćen. Osoba koja je iznajmila smještaj tada mi je napisala: Dobro, onda će biti objavljena negativna recenzija.

Gost je na internetu objavio negativnu ocjenu da je moj smještaj vrlo prljav i neuredan. Dobila sam je najlošiju ocjenu. Na fotografijama se ne vidi ništa osim standardne opreme mog smještaja.

Imam adresu te osobe i ljubazno sam je pitala u čemu je problem, ali nije htjela razgovarati.

Gost je ostavio negativnu ocjenu iako nije bio u mom smještaju. Čak ni fotografije ne pokazuju ništa što potvrđuje njegovu tvrdnju. Budući da nisam pokrenula povrat novca, ocjena je negativna.

Prošlo je već oko mjesec dana. Koliko sam pročitala rok za tuzbu radi klevete je 3 mjeseca i morao bih podnijeti privatnu tužbu sudu.

Osjećam se ucijenjeno i oklevetano.

Kako Vi to vidite?

Zapravo, trebalo bi biti jednostavno uspjeti na sudu s privatnom tužbom, odnosno prepustiti to odvjetniku?

Pozdrav

Bok,

Kad pokrenete tuzbu morate stim racunati da se RH nalazi pod zakonim EU , i to vec od godine 1953.!

To znaci da svatko ima pravo na svoje misljenje, tako ce Vam i sugreriati odvjetnik. Ukoliko sami napisete tuzbu zbog klevete , mozete, a pristojba sudska je smjesnih 250 HRK, ali hocete li uspijete kao neuka stranka sto se tice kaznenog progona, cisto sumjnam, ali to sve odlucuje nadlezni Opcinski Sud, a ne ja ili bilo tko na ovoj platformi.

Sve najbolje.

uređeno: od Irmgard
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 minuta, Irmgard je napisao:

To znaci da svatko ima pravo na svoje misljenje

To nije problem i svatko može izraziti svoje mišljenje. Ali ne ako uopće nije bio u smještaju.

Isto tako, ako netko prijeti, vratite mi novac ili ću napisati negativnu ocjenu. Što bi to trebalo značiti? Ostajem u smještaju, nije mi se svidjelo i želim svoj novac natrag. Zašto? Zašto jednostavno nisi otišao u drugi smještaj ako ti je previše prljav i neuredan, nego si ostao?

Jeste li uopće dobro pročitali moje pitanje?

prije 19 minuta, Irmgard je napisao:

a ne ja ili bilo tko na ovoj platformi.

Za to nisam ni pitala.

uređeno: od marija34
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , marija34 je napisao:

Zapravo, trebalo bi biti jednostavno uspjeti na sudu s privatnom tužbom, odnosno prepustiti to odvjetniku?

Kleveta bi bila u pitanju, ako osoba svjesno laže. Na Vam je da u sudskom postupku dokažete da je osoba iznijela neistinu; zatim da je ovakvo njeno ponašanje moglo ili da već je naškodilo Vašem ugledu ili pak časti: te da je osoba znala da to što objavljuje je neistina. Svakako bi bilo i više nego poželjno da imate odvjetnika u ovakvom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 minuta, Borbena7 je napisao:

Na Vam je da u sudskom postupku dokažete da je osoba iznijela neistinu

Razumijem što pišete. Naravno, odlučuje sud i nitko ovdje na forumu.

Da bolje razumijem i samo za raspravu ovdje na forumu:

Osoba piše negativnu ocjenu o smještaju "Smještaj je bio prljav".

Osoba nikada nije bila u smještaju.

Osoba u dopisivanju piše da nije bila u smještaju.

U teoriji: zašto osoba piše ovu recenziju i koji je cilj?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Privatna tuzba kleveta - recenzija
prije 7 minuta, Borbena7 je napisao:

Pa to bi bio cilj recenzije, prenošenje iskustva korisnika pri kupnji proizvoda ili korištenja određene usluge. S tim da je on ovdje upozorio da nije osobno koristio, što je uredu.

Stvarno?

Netko piše o smještaju u kojem nikad nije bio niti vidio: bilo je jako prljavo.

A to je za Vas "prenošenje iskustva"?

Nije upozorio da nije osobno koristio. To ste pogrešno shvatili. Osoba u dopisivanju (samnom) piše da nije bila u smještaju. Tako sam pisala a ne kako Vi pišete.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija