Jump to content

Hr drzavljanstvo


nemanja123

Preporučene objave

  • 3 tjedna kasnije...
Dana 15. 02. 2023. u 10:56, nikolag90 je napisao:

Ako ste predali prošle godine, onda će biti pozitivno. Ako ste predali posle 1.1.2023. godine, onda nemate šanse jer čl. 5. st. 2. kao i čl. 30. st. 2. više ne važe jer je prošao rok od 3 godine.

Da predao sam prosle godine u septembru u ambasadi u Banja luci 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 7 mjeseci kasnije...
Poštovani,
                                                                 
povodom Vašeg upita o stanju predmeta po Vašem zahtjevu za utvrđivanje hrvatskog državljanstva, izvješćujemo da je postupak u tijeku.
Napominjemo da su prema podacima iz evidencija ovog Ministarstva, Vaši roditelji primljeni  u hrvatsko državljanstvo nakon Vašeg rođenja. 
Odluka o Vašem zahtjevu dostavit će Vam se putem Generalnog konzulata Republike Hrvatske Banja Luka, prema mjestu podnošenja zahtjeva.
 
Ipak ce biti negativan odgovor
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 34 minuta, nemanja123 je napisao:

Jel mogu negdje provjeriti kad je majka upisana u knjigu drzavljana ? Rodjena je u Zagrebu, skolu zavrsila u Zagrebu, vjencala se u Rijeci pa mi nije jasno u cemu je problem ?

 Moses maticni ured i lepo pitas kad je majka upisana zato sto imas problem u vz sticanja drzavljanstva 

A na domovnici pise samo datum kada je izdata ja sam uzimao.za.svoje prosle god domovnicu i pise na njoj datum od prosle god a ljudi imaju hr drzavljanstvo od rodjenja 😀

Jedino sto moze da se desi je da su tvoji baba i deda napravili neki propust i da je ona 97 trazila hrvatslo drzavljanstvo naknadno 

 

I za vreme jugoslavije nije bilo bitno koje pod drzavljanstvo imas svi su mogli da zive bilo gde i da da idu u skolu bilo gde u jugoslavoji 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , rasaxd je napisao:

 Moses maticni ured i lepo pitas kad je majka upisana zato sto imas problem u vz sticanja drzavljanstva 

A na domovnici pise samo datum kada je izdata ja sam uzimao.za.svoje prosle god domovnicu i pise na njoj datum od prosle god a ljudi imaju hr drzavljanstvo od rodjenja 😀

Jedino sto moze da se desi je da su tvoji baba i deda napravili neki propust i da je ona 97 trazila hrvatslo drzavljanstvo naknadno 

 

I za vreme jugoslavije nije bilo bitno koje pod drzavljanstvo imas svi su mogli da zive bilo gde i da da idu u skolu bilo gde u jugoslavoji 

 

Zvao ipak je upisana 1997 godine tako da nista od mojih papira nazalost 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , didi993 je napisao:

Da li neko zna, da li u BIH moze da se izvadi izvod iz maticne knjige rodjenih u bilo kojoj opštini u BIH ili samo u opstini rodjenja? 

Za one koji su upisani na teritoriju Srpske bilo koji matični na tom području, a za one iz Federacije ista stvar. Ne može se dić rodni list za osobu koja je upisana u Sarajevu u Trebinju npr.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Poštovani,

 
spis predmeta po Vašem zahtjevu za utvrđivanje hrvatskog državljanstva dostavljen je na nadležno postupanje Policijskoj upravi osječko-baranjskoj. O ishodu postupka bit ćete obaviješteni putem Generalnog konzulata RH Banja Luka.
 
 
S poštovanjem
 
 
Jel ipak ima neke sanse da mi odobre drzavljanstvo ili je to ipak formalnost ?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...
Dana 03. 01. 2024. u 8:25, nemanja123 je napisao:

Poštovani,

 
spis predmeta po Vašem zahtjevu za utvrđivanje hrvatskog državljanstva dostavljen je na nadležno postupanje Policijskoj upravi osječko-baranjskoj. O ishodu postupka bit ćete obaviješteni putem Generalnog konzulata RH Banja Luka.
 
 
S poštovanjem
 
 
Jel ipak ima neke sanse da mi odobre drzavljanstvo ili je to ipak formalnost ?

Kako ti kontaktiras MUP? imaju li email da ih se kontaktira sa pitanjima u vezi moga slucaja? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija