Jump to content

Djelo


Niksi88

Preporučene objave

Pozdrav, već sam pisala u jednom navratu da sam bila s djetetom u trg,gdje su me optuzili da sam ukrala neke hlače, policija je podnijela kaznenu prijavu i natefterili su mi Teslu kradju i zanemarivanje djeteta, ugl da neduzim, jučer je suprug isto kao skrbnik  dobio rjesenje drz odvjetništva, da se to ne smatra kaznenim djelom zanemarivanja djeteta i da odbacuju to. Ok to sam skuzila, no Za drugo djelo kradje nekontam.. piše ovako ; uvidom u upisnike drz odv utvrdjeno je da je protiv n.n podnesena kaznena prijava zbog kaznenog djela iz čl 229 u svezi članka 228 na štetu xy Trgovine, koja kaznena prijava je odbačena rjesenjem ovog drz odv br KP-DO.......,na temelju članka 206 zkp/08 čl33 kz/11 ... Dali je odbačeno i jedno i drugo ili samo povreda djetetovih prava. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala sivko, da i ja sam to tako shvatila, jel sta imaju oni mom suprugu slat o kradji, ovo razumijem jel je on tako isto skrbnik kao i ja, ali opet ima samo taj jedAn odlomak o kradji koji me bockao, a rjesenje je od dru odvjetnice za mladež,tako Pise,no pričekat ću da vidim sto ću ja dobit! 

uređeno: od Niksi88
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 22 sati , Niksi88 je napisao:

Hvala sivko, da i ja sam to tako shvatila, jel sta imaju oni mom suprugu slat o kradji, ovo razumijem jel je on tako isto skrbnik kao i ja, ali opet ima samo taj jedAn odlomak o kradji koji me bockao, a rjesenje je od dru odvjetnice za mladež,tako Pise,no pričekat ću da vidim sto ću ja dobit! 

 

Nisu smjeli slati ovo za krađu, to ih možeš tužiti. nažalost samo privatna tužba

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, prvo1 je napisao:

 

Nisu smjeli slati ovo za krađu, to ih možeš tužiti. nažalost samo privatna tužba

Ajme uzas... Ma samo da se to rjesi kako tako , zbog gluposti za koju nisam kriva skoro me strpaše u zatvor, tj još neznam šta mogu očekivati! Al nadam se da je tako kako je sivko rekao!! 

Vjer sad mogu od xx trg očekivati tuzbu ako su ovi odbacili! 

uređeno: od Niksi88
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Spitfire je promijenio naziv u Djelo
prije 2 sati , Niksi88 je napisao:

Ajme uzas... Ma samo da se to rjesi kako tako , zbog gluposti za koju nisam kriva skoro me strpaše u zatvor, tj još neznam šta mogu očekivati! Al nadam se da je tako kako je sivko rekao!! 

Vjer sad mogu od xx trg očekivati tuzbu ako su ovi odbacili! 

 

Možeš probati naći odvjetnika koji te može zastupati u tužbi, njemu ide 20% od uspješnosti tužbe. no rijetko koji će se zamarati time jer vjerojatnost da dobiješ je nikakva. tj morala budeš dokazati da ti je to što su išli obavještavati supruga ti je nanijelo štetu, a dorh će maksimalno ići zaštiti mup koliko im zakon i propisi dopuštaju. S unutarnjom kontrolom mup-a se ne trebaš zamarati,  ali možeš i njima poslati pritužbu reda radi. Iako će te uputiti da predaš pritužbu navedenoj PU ti svejedno pošalji u ZG. iako će oni prosmjeriti pritužbu u tu navedenu PU ali bude ozbiljnije zvučalo. No ako oni i priznaju grešku i dalje moraš privatnu tužbu. Sivko ti je dobro rekao, prema ovome što si napisala odbačena je prijava za tešku krađu, a ako je ono točno što si prije toga napisala da "da se to ne smatra kaznenim djelom zanemarivanja djeteta i da odbacuju to".. znači da su obje prijave odbačene. Ako si prvi puta optužena za krađu u toj xx trgovini i ako je vrijednost bila samo prosječne hlače 200-300kn neće ići sa tužbom protiv tebe. Ako je vrijednost veća cca 2000kn ili je već bilo to onda trgovine imaju politiku da idu sa tužbom. no to zavisi od politike trgovine. po službenoj dužnosti protiv tebe se neće ništa dalje voditi.

uređeno: od prvo1
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , prvo1 je napisao:

 

Možeš probati naći odvjetnika koji te može zastupati u tužbi, njemu ide 20% od uspješnosti tužbe. no rijetko koji će se zamarati time jer vjerojatnost da dobiješ je nikakva. tj morala budeš dokazati da ti je to što su išli obavještavati supruga ti je nanijelo štetu, a dorh će maksimalno ići zaštiti mup koliko im zakon i propisi dopuštaju. S unutarnjom kontrolom mup-a se ne trebaš zamarati,  ali možeš i njima poslati pritužbu reda radi. Iako će te uputiti da predaš pritužbu navedenoj PU ti svejedno pošalji u ZG. iako će oni prosmjeriti pritužbu u tu navedenu PU ali bude ozbiljnije zvučalo. No ako oni i priznaju grešku i dalje moraš privatnu tužbu. 

Kao prvo MUP nema ništa sa odbačajem kaznene prijave ni s tim dopisom tako da protiv njih nema ni tužbe ni žalbe na njihovo postupanje.

Pa lijepo piše da je DO izvijestilo supruga.Pošto DO treba izvjestit oštećenika o odbačaju prijave za zanemarivanje djeteta a u ovom slučaju je to dijete tj.skrbnik onda su poslali obavijest o tome i njemu.A djelo krađe i zanemarivanje su povezani.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , sivko je napisao:

Kao prvo MUP nema ništa sa odbačajem kaznene prijave ni s tim dopisom tako da protiv njih nema ni tužbe ni žalbe na njihovo postupanje.

Pa lijepo piše da je DO izvijestilo supruga.Pošto DO treba izvjestit oštećenika o odbačaju prijave za zanemarivanje djeteta a u ovom slučaju je to dijete tj.skrbnik onda su poslali obavijest o tome i njemu.A djelo krađe i zanemarivanje su povezani.

 

Naravno da nema MUP ništa sa time, tko je to rekao? 
Ja sam shvatio da je MUP obavijestio supruga, sorry moja greška. taj dio nije pisao jasno. Da je MUP poslao obavijest onda bi tu bila lijepa odšteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 17 sati , prvo1 je napisao:

.. a dorh će maksimalno ići zaštiti mup koliko im zakon i propisi dopuštaju. S unutarnjom kontrolom mup-a se ne trebaš zamarati,  ali možeš i njima poslati pritužbu reda radi. Iako će te uputiti da predaš pritužbu navedenoj PU ti svejedno pošalji u ZG. iako će oni prosmjeriti pritužbu u tu navedenu PU ali bude ozbiljnije zvučalo. No ako oni i priznaju grešku i dalje moraš privatnu tužbu. 

Pa iz ovog proizlazi da treba tužit MUP.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija