Jump to content

Više suvlasnika


jelena388

Preporučene objave

Pozdrav, kupujem 500 kvadrata zemlje koja ima svoj broj cestice (jer je ona bila dio zemlje od 4000 kvadrata pa su je podijelili na više čestica), ali kad je upišem u zemljišnik ne mogu dobiti nju odvojeno nego izađe cijela površina od 4000 kvadrata i 16 vlasnika.

Ne mogu vidjeti samo tu zemlju odvojeno i da je vlasnik osoba koja je meni prodaje 1/1, nego je on samo naveden dolje kao jedan od vlasnika tih čestica (jedino gdje mu to piše je u nedavnom rješenju o nasljeđivanju).

Hoću li se ja prilikom kupnje/uknjižbe moći odvojiti od ostalih sa svojom česticom na kojoj sam 1/1 ili ću samo biti upisana umjesto dosadašnjeg vlasnika? Je li rizična ova kupnja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ovakvim okolnostima ovo je više nego rizična kupnja.

Neka prodavatelj uredi da u vlasničkim knjigama i katastarskom operatu bude upisan kao jedini vlasnik i korisnik predmetne čestice, a tada možete istu nekretninu kupiti. I treba se zapitati zašto to do sada nije napravio?

A po vašim navodima čini mi se da mu to neće biti lak zadatak, a što bi bilo da se vi morate poslije kupnje time baviti bio bi to Sizifov posao. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 48 minuta, slavko1941 je napisao:

U ovakvim okolnostima ovo je više nego rizična kupnja.

Neka prodavatelj uredi da u vlasničkim knjigama i katastarskom operatu bude upisan kao jedini vlasnik i korisnik predmetne čestice, a tada možete istu nekretninu kupiti. I treba se zapitati zašto to do sada nije napravio?

A po vašim navodima čini mi se da mu to neće biti lak zadatak, a što bi bilo da se vi morate poslije kupnje time baviti bio bi to Sizifov posao. 

Hvala na odgovoru. Koji je neki najkraći rok u kojem je moguće ovo riješiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija