Jump to content

Blagajnica u stambenoj zgradi


Marta55

Preporučene objave

Postovani,

Kome se treba obratiti od nadležnih tijela kako bi se maknulo blagajnicu koja u stambenoj zgradi skuplja novac za stubištu rasvjetu svaki mjesec zvoneci od vrata do vrata i skupljajući novac u gotovini. Želim da se to prebaci na račun od pričuve. 
Želim zaobići predstavnika stanara i odraditi to s nadležnim tijelima.

Hvala i pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 07. 06. 2023. u 16:27, lawbydesign je napisao:

Prvo upravitelju zgrade. On je taj koji izdaje uplatnice za pričuvu koja uključuje i rasvjetu zajedničkih dijelova zgrade.

On je kontaktiran mailom u nekoliko navrata, nema odgovora. 
Predstavnik stanara ne želi ukinuti ovakvu naplatu struje jer je žena koja to skuplja u mirovini i na ovaj način joj se pomaže da si zaradi nešto novca.

Kome se dalje mogu obratiti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možete li nam reći u čemu je točno problem, da li ta gospođa dolazi u nezgodno vrijeme ili nešto drugo?

Konkretno, u mojoj zgradi nikad jedan stanar nije mogao mijenjati nešto u vezi upravljanja zgradom, nego je trebala i suglasnost drugih pa smo prvo morali sakupljati potpise kod uvođenja promjena. Mislim, ako samo Vama to smeta, a drugima odgovara takav način naplate, ne znam da li to možete promijeniti bez njih (moj osobni stav je da kod ovakvih stvari nije oportuno pokretati sudski postupak, obzirom na trošak i nepoznat ishod). 

Imali smo i slučaj gdje je novi stanar tražio da mu se ustupi jedno spremište i obratio se upravitelju zgrade, a oni su ga uputili na sastanak stanara i zajednički dogovor stanara.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 10 sati , Marta55 je napisao:

Predstavnik stanara ne želi ukinuti ovakvu naplatu struje jer je žena koja to skuplja u mirovini i na ovaj način joj se pomaže da si zaradi nešto novca.

Očito ima sklopljen nekakav ugovor o djelu temeljem kojega ovo radi.

prije 10 sati , Marta55 je napisao:

Kome se dalje mogu obratiti?

Baš nikome dok ne utvrdite temeljem kakvih ovlasti ona obavlja ovaj posao.

Dana 07. 06. 2023. u 15:53, Marta55 je napisao:

Kome se treba obratiti od nadležnih tijela kako bi se maknulo blagajnicu koja u stambenoj zgradi skuplja novac za stubištu rasvjetu svaki mjesec zvoneci od vrata do vrata i skupljajući novac u gotovini

Što Vi točno želite, lišiti ovu susjedu ove ovlasti ili samo želite izbjeći kontakt s njom prilikom tog preuzimanja novca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...
Dana 14. 06. 2023. u 8:37, Borbena7 je napisao:

Očito ima sklopljen nekakav ugovor o djelu temeljem kojega ovo radi.

Baš nikome dok ne utvrdite temeljem kakvih ovlasti ona obavlja ovaj posao.

Što Vi točno želite, lišiti ovu susjedu ove ovlasti ili samo želite izbjeći kontakt s njom prilikom tog preuzimanja novca?

Zelim da se potrošnja za stubištu rasvjetu naplaćuje preko uplatnice, a ne da mi netko zbog 0,62 centa zvoni na vrata u 9 navečer ili zaustavlja na ulici jer vecer prije nisam bila doma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 25. 07. 2023. u 9:37, Marta55 je napisao:

Zelim da se potrošnja za stubištu rasvjetu naplaćuje preko uplatnice

Za ovo ćete trebati većinu glasova suvlasnika.

Dana 25. 07. 2023. u 9:37, Marta55 je napisao:

a ne da mi netko zbog 0,62 centa zvoni na vrata u 9 navečer ili zaustavlja na ulici jer vecer prije nisam bila doma

Pokušajte to iskomunicirati s njom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija