Jump to content

Kaznena prijava


Walter111

Preporučene objave

Moj sin (14) u školi koju pohađa na satu je izjavio: "Ja nikad ne bih dirao Ivana i Zorana" (dvojica dječaka iz razreda). Učiteljica je na to rekla da neka ne priča gluposti.

Nakon 5 (pet) dana na vrata nam je došla policija i provedeni smo u PP na ispitivanje "jer je to shvaćeno kao prijetnja jer je svima prisutnima na nastavi izazvao ozbiljan osjećaj straha za vlastiti život, opisano u čl.139 st.2 i st.3 KZ."

Rečeno mi je da nas je prijavila škola, pitao sam tko iz škole, rečeno mi je "svi".

 

Škola nije postupila po pravilniku gdje jasno stoji da u takvim situacijama moraju čim prije obavjestiti roditelje i policiju.

Policajac koji nas je ispitivao imao je za pasom pištolj, što se isto ne smije kada se postupa s maloljetnicima.

Dok sam otišao djetetu po sok i sendvič policajka ga je ispitivala bez nazočnosti mene ili odvjetnice, tipa dali te je tata naučio voziti auto?

Neki dan su nas zvali u CZSS i rekli da imamo 2 opcije:

1. Poktetanje sudskog postupka ili 

2 Sljedeće:

1. Mjera nadzora u obitelji god.dana

2. Odlazak na psihosocijalnu pomoć (isto god.dana)

3. Neponavljanje djela.

Dakle: Škola i policija nisu postupli po reguli, a sina se tereti zbog nepromišljene izjave, 

 

Što nam je činiti, može kakav savjet?

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...

Poštovani,

imam višegodišnji problem s osobom koja me kontinuirano policiji prijavljuje za počinjenje kaznenog djela.

Sve te prijave su bile lažne i policija je to zaključila, čak su mi se i pismeno očitovali da su prijave bile lažne.

Tražim od policije da tu osobu po službenoj dužnosti prijave DORHu za lažno prijavljivanje kaznenog djela, ali mi u policiji kažu

da to uopće nije kazneno djelo. Da on mene tako beskrajno može lažno prijavljivati. Policija mora postupiti po prijavi, ja se moram javiti na obavjesni 

razgovor i tako već 3 godine. Što da radim? Molim pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , pegula je napisao:

Poštovani,

imam višegodišnji problem s osobom koja me kontinuirano policiji prijavljuje za počinjenje kaznenog djela.

Sve te prijave su bile lažne i policija je to zaključila, čak su mi se i pismeno očitovali da su prijave bile lažne.

Tražim od policije da tu osobu po službenoj dužnosti prijave DORHu za lažno prijavljivanje kaznenog djela, ali mi u policiji kažu

da to uopće nije kazneno djelo. Da on mene tako beskrajno može lažno prijavljivati. Policija mora postupiti po prijavi, ja se moram javiti na obavjesni 

razgovor i tako već 3 godine. Što da radim? Molim pomoć

 

Za koja djela te je lažno prijavljivala?

imaš čl 304. Kaznenog zakona. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , pegula je napisao:

Prijavio me  za krađu, da sam kamionom prevozio ukradena drva. Policija je utvrdila da nisam.

Osim toga, prijavio me da sam mu prijetio. Imam snimku, vidi se da nisam i da uopće nismo komunicirali.

 

 

 

Možeš ga privatno tužiti za lažno prijavljivanje kaznenog djela. čl 304. Kaznenog zakona. Ako policija ne želi ti možeš privatno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija