Jump to content

Mirovina po novome


JozoM

Preporučene objave

Postovanje cijenjenim forumasima.

Zanima me ima li itko slucaj slican mome .

Moja mirovina  koja je bila 460.83 eura  narasla je na 488.13 eura uz ovo novo uskladjivanje i zaostatke .

U mirovini sam ivalidskoj od 2017 sa 20%hrvi .

Ne bih trazio odgovor  po forumu da mi se itko javio na bezbroj poziva(a i oni koji su se javili proslijedili su do broja na koji se nitko ne javlja)  od seoskog hzmo ureda do sredisnjeg i poslanih maila na sve moguce adrese koje imaju veze sa ovim.

uređeno: od JozoM
Falija broj
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 27 minuta, pop84 je napisao:

mislim da zavisi od poreza i prireza .. bar meni odbijaju 

Mjesečni osobni odbitak umirovljenika je 530,90 eura (4000 kn) a za HRVI 1028.60 eura (7750 kn).

JozoM ne može plaćati porez i prirez nikako.

Ne znam zašto je povećanje tako malo, treba otići u HZMO i provjeriti, od zvanja telefonom nema ništa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, Gordon712 je napisao:

Mjesečni osobni odbitak umirovljenika je 530,90 eura (4000 kn) a za HRVI 1028.60 eura (7750 kn).

JozoM ne može plaćati porez i prirez nikako.

Ne znam zašto je povećanje tako malo, treba otići u HZMO i provjeriti, od zvanja telefonom nema ništa.

Otic cu sutra, pa javim sta je bilo.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

 

Aktualna vrijednost mirovine od 01.07.2023. iznosi 11,77 EUR (NN 97/23).

Aktualna vrijednost mirovine je utvrđena svota mirovine za jedan osobni bod.  

Osobni bodovi Vaše mirovine iznose 50,3911, a mirovinski faktor 0,8000.

Iznos mirovine od 01.07.2023. izračunava se  tako da se OB 50,3911 pomnoži sa mirovinskim faktorom 0,8000 i aktualnom vrijednosti mirovine od 11,77 EUR.

Mirovina je ispravno povećana od 01.07.2023, s obzirom da je vaša mirovina određena s mirovinskim faktorom 0,8000.

 Odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , JozoM je napisao:

Postovanje cijenjenim forumasima.

Zanima me ima li itko slucaj slican mome .

Moja mirovina  koja je bila 460.83 eura  narasla je na 488.13 eura uz ovo novo uskladjivanje i zaostatke .

U mirovini sam ivalidskoj od 2017 sa 20%hrvi .

Ne bih trazio odgovor  po forumu da mi se itko javio na bezbroj poziva(a i oni koji su se javili proslijedili su do broja na koji se nitko ne javlja)  od seoskog hzmo ureda do sredisnjeg i poslanih maila na sve moguce adrese koje imaju veze sa ovim.

Poštovani ,
baš se nešto ne razumijem ,ali ovako mislim . Na mirovinu od 460.83 e povećanje sa 8.42% je 499.63 . Sad tu nastupa Kosorica i uzima 5% ,pa vam je mirovina 474.65 e i 13.82 e zaostatci što iznosi 488.47 sa zaostatcima . Znači idući mjesec ćete dobiti 474.65 e mirovine ,a onih 5 % tek od iduće godine kao i ja .

Možda nisam u pravu ,nemojte me držati za riječ . 

Lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 4 minuta, Kuna zlatica je napisao:

Poštovani ,
baš se nešto ne razumijem ,ali ovako mislim . Na mirovinu od 460.83 e povećanje sa 8.42% je 499.63 . Sad tu nastupa Kosorica i uzima 5% ,pa vam je mirovina 474.65 e i 13.82 e zaostatci što iznosi 488.47 sa zaostatcima . Znači idući mjesec ćete dobiti 474.65 e mirovine ,a onih 5 % tek od iduće godine kao i ja .

Možda nisam u pravu ,nemojte me držati za riječ . 

Lp

Sta je tu je .

A tih 5% sto ce uzimat do nove godine hocee li bit vraceni ili ?

 

uređeno: od JozoM
A falija opet slova ,ocoravija.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija