Jump to content

Zatvaranje d.o.o.-a.


Z.M.

Preporučene objave

Poštovani

Nakon što sam sve iz firme (d.o.o.)  rasprodao,poklonio, bacio...i sve skinuo s iste, kako završiti priču?

Jedini sam u firmi, vlasnik, osnivač i sl. 

Nemam nikakvih dugova, ne radi firma već 3,5 godine. Knjigovođa ne zna što dalje...

Molim vas za savjet.

hvala svima

uređeno: od Z.M.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prvi korak je porezna. Morate obavijestiti PU da krećete u likvidaciju firme 30 dana prije početka likvidacije. Kad ste to odradili trebate dobiti od nadležne PU da firma nema nikakvih dugova. Nakon toga s tim papirom idete kod javnog bilježnika i tražite pokretanje zatvaranje firme bez likvidacije. Koštat će nekih cca 600€. Bilježnik će proslijediti papire na nadležni TS koji će za dva mjeseca (barem je bilo tako, a kako je sad nakon štrajka ne znam) donijeti rješenje s kojim je firma zatvorena. 

Rok za podnošenje GFI-jeva je 6 mjeseci od dana prestanka poslovanja. Također, dokumentaciju trebate predati na čuvanje HGK i to platiti. Koliko ćete platiti ne znam tako da je najbolje da pitate njih.

U najboljem slučaju do Božića bi firma trebala prestati postojati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija