Jump to content

Prijenos duga s dužnika na jamca


romana1

Preporučene objave

Poštovanje, molila bih odgovor. Radi se o tome da je moja majka mome bivšem suprugu jamac u jednoj trgovini građevinskim materijalom u kojem je on uzeo materijal za dogradnju kuće, majčine kuće u kojoj smo mi živjeli nakon vjenčanja. Došlo je do razvoda, i samim time on je prestao plaćati taj kredit, radio vani, nikakva primanja i račune nije imao kod nas, trgovina je pokrenula ovršni postupak i blokirali račun jamca pošto njegov nisu mogli jer nije imao ovdje u Hr ništa. Mami su redovito skidali s računa za tu ovrhu, nismo se ništa bunile,ionako je to kuća u kojoj mi živimo. No međutim on si je nedavno u Pbz banci otvorio račun i naravno pošto je još ostalo nešto duga blokirali mu automatski račun. Dobio je poziv da se javi na sud ovaj mj i da se očituje o provedbi jednostavnog stečaja potrošača pošto nema nikakvih primanja po našim računima prošlih par godina niti išta od nekretnina na sebi. Oni traže da se očituje da li je u međuvremenu van nijhovog saznanja nešto stekao..nije ništa osim auta kojeg ima. E sad da skratim, on se naravno sad prijeti sa svime i svačime, da će mu uzeti auto a mi bi voljele ukoliko je to moguće da taj preostali dug od 2000 eura prebacimo isključivo na majku..tj. da ona preuzme taj dug na sebe i da se njega više ne tereti za ništa. Da li je to moguće..znači da jamac preuzme kredit od dužnika...kome se to treba obratiti. Hvala puno svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija