Jump to content

Predstavnik stanara odbija dati ključ za pristup krovu zgrad


Korisnik59

Preporučene objave

Pozdrav,

prije dvije godine sam prvi put pitao predstavnika stanara za ključ od krova zgrade. Od tada sam ga pitao više puta. Odbija mi dati ključ. Nema ugovora kojim je mi pristup krovu zgrade zabranjen, to je zajedničko područje svih stanara. 

Vjerojatno ću sutra prepiliti rešetku (1. vrata) i oboriti bravu (2. vrata) kako bih taj pristup krovu ostvario. Zanima me hoću li onda biti odgovoran za materijalnu štetu;

Trenutno mišljenje mi je da možda hoću. Također mi je u mislima da će predstavnik stanara biti odgovoran za privatizaciju područja koje nije njegovo odnosno spriječavanju mene u mom pravno valjanom naumu pristupa krovu zgrade.

Imam i alat za otvaranje brava bez ključa i znam da te dvije brave mogu njime otvoriti, no trenutno mi je nakana uništii brave radi nastale situacije, te staviti vlastite čije ću ključeve dati  i predstavniku stanara.

uređeno: od Korisnik59
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.) Moj odgovor na vaše pitanje: Visoka je zgrada, a nikad se nisam popeo na njen vrh i vidio kakav je pogled na Zagreb. Išao bih redovito gore fotkati zalazak sunca, zoru, zvijezdano nebo. Djevojku (koju trenutno nemam..) bih vodio gore.. I tako to. To sam sve rekao i čovjeku.

Vama pitanje: Zašto je bitno što mislim raditi na krovu? 

 

2.) Ne obrazložava. Odgovari su mu zafrkancija, zezancija, neozbiljni, odnosno praktički je izbjegavao ozbiljno osloviti pitanje/zahtjev svaki put kad sam ga vidio iako sam ja jasan i kratak. Mlađi sam puno, valjda 25-30 godina, od tog čovjeka pa se njegovo odnošenje prema meni može opisati kao prema djetetu, no (nažalost 😂) nisam više baš toliki mladić haha. Uglavnom ne odgovara mi ozbiljno na moj zahtjev.

 

3.) Nema itko drugi osim predstavnika stanara, koliko ja znam? Nisam ikad, cijeli život, čuo da postoji itko pored predstavnika stanara. On je odgovoran i za pričuvu i tako to pa je on valjda i ta osoba?.

 

4.) Ne znam. Znam da je prijateljica prije par godina imala ključ. Odselila se u njemačku bez da mi je dala ključ pa sam bez ikakvog očekivanja ikakvog problema pitao predstavnika stanara da mi da ključ prije te dvije tri godine, kad je to već prvi put bilo.

 

P.S. to nije kosi krov nego terasni krov. Može se gore hodati, postoji ograda od ruba (debeli zid). Gore je i okno dva dizala koja zgrada ima, a ono je zatvoreno još jednim vratima s bravom za koju nemam zanimanja odnosno ne tražim i ne treba mi ključ tih vrata.

uređeno: od Korisnik59
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dana 08. 12. 2023. u 17:41, Korisnik59 je napisao:

Vama pitanje: Zašto je bitno što mislim raditi na krovu? 

Zato što ljudima svašta pada na pamet, a takve radnje znaju ugrožavati druge.

Dana 08. 12. 2023. u 17:41, Korisnik59 je napisao:

Uglavnom ne odgovara mi ozbiljno na moj zahtjev.

Tražite odgovor od upravitelja i to pisanim putem.

Dana 08. 12. 2023. u 17:41, Korisnik59 je napisao:

3.) Nema itko drugi osim predstavnika stanara, koliko ja znam? Nisam ikad, cijeli život, čuo da postoji itko pored predstavnika stanara. On je odgovoran i za pričuvu i tako to pa je on valjda i ta osoba?.

Teško da nemate upravitelja zgrade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija