Jump to content

Losi obiteljski odnosi


mrvica1122

Preporučene objave

Molila bih pomoc

Imam tesku obiteljsku situaciju. Dvije smo kceri i ja brinem o bolesnom ocu dok druga kcer ne zeli nikakvu pomoc pruziti

Otac s drugom kceri ne moze vise nikako doci u kontakt vec 4 mjeseca je pokusava dobiti na fiksni telefon a  unuka(kcer od druge kceri )ne zeli dati njezin broj mobitela. Pokusali smo i njezinom muza zvati ali ni on se ne zeli javiti

Trazili smo je i na radnom mjestu(radi u kbc-u kao medicinska sestra) ali i to je bilo bezuspjesno

Zanima me kako treba postupiti u toj situaciji. Da li postoji mogucnost da ona da sluzenu pismenu izjavu da ne zeli nikakav kontakt s nama( samnom i ocem) -ona je to i rekla kad je s ocem zadnji put pricala- da zaboravimo da ona postoji i zabranila je da je ikad vise nazovemo

Ta sluzbena izjava je potrebna zbog mogucih obiteljskih problema u buducnosti gdje bi i ona morala sudjelovati s obzirom da smo ona i ja najblizi clanovi obitelji mom ocu

Molim vas pomoc kako rijesiti tu iznimnu tesku situaciju

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sto zelite postici? Je li ta sestra punoljetna? Karikiram sada, ono za sto bi je eventualno mogli "kriviti" je mozebitno nepomaganje roditeljima, nepostivanje roditelja i bezobzirnost prema roditeljima, izmedu ostaloga, ukoliko iste postoje. Mozda je optuzni prijedlog napisan od odvjetnika "pokrene" u ispravnom smjeru glede obiteljskih odnosa.
Vidite vise o tome ovdje https://www.iusinfo.hr/aktualno/u-sredistu/uzdrzavanje-roditelja-od-strane-djece-18851

.

uređeno: od weezz0
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 41 minuta, weezz0 je napisao:

ono za sto bi je eventualno mogli "kriviti" je mozebitno nepomaganje roditeljima, nepostivanje roditelja i bezobzirnost prema roditeljima, izmedu ostaloga, ukoliko iste postoje. Mozda je optuzni prijedlog napisan od odvjetnika "pokrene" u ispravnom smjeru glede obiteljskih odnosa.

U konkretnom slučaju bi se radilo o primjeni čl. 10. Zakona o zaštiti od nasilja u obitelji i dovoljno je sa situacijom upoznati nadležni CZSS, a koji će dalje postupati po službenoj dužnosti u odnosu na sestru koja zanemaruje očeve potrebe.

prije 43 minuta, weezz0 je napisao:

Vidite vise o tome ovdje

Citirani članak je u dobrom djelu zastario.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Na kakve probleme točno mislite?

U smislu da ona ima pravo biti u toku ako se donose neke vazne odluke u vezi oca jer on ima 84 godine. Ona bi me recimo mogla tuziti da ju ne obavjestavam o ocevom zdravstvenom stanju jer se do nje ne moze nikako doci. Mi ju pomusavamo i salje zvati ali posto ona ima prikaz broja na fiksnom telefonu ne zeli se javiti

Zato sam mislila da li postoji mogucnost da ona potpise izjavu kojom izjavljuje da ne zeli pomagat ocu i da ne zeli s nama imat ikakve veze

Iskreno ja se stalno nadam sa ce njoj ipak  proradit savjest ali to je jako malo vjerojatno

Zato sam mislila ako ona nikako vise ne zeli nikakvu vrstu kontaka s nama - odnosno s bolesnim ocem -da to stavi i napismeno

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ona je i meni i ocu rekla na telefonu kad smo uspjeli jednom razgovarat s njom jer ju je tata htip pitat za pomoc jer je medicinska sestra i rekla da je zaboravimo da postoji i da ju vise nikad ne zovemo

Ja ju i nebi zvala ali zbog oca ona mora znati u kakvom je on stanju jer se ja bojim da bi me ona jednog dana mogla tuziti da sam skrivala od nje ocevo zdravstveno stanje

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 11 sati , mrvica1122 je napisao:

U smislu da ona ima pravo biti u toku ako se donose neke vazne odluke u vezi oca jer on ima 84 godine

Na njoj je da se potrudi da bude u toku i da pomaže ocu. Nije to dužnost oca, a bome ni Vas da je tražite.

prije 11 sati , mrvica1122 je napisao:

Ona bi me recimo mogla tuziti da ju ne obavjestavam o ocevom zdravstvenom stanju jer se do nje ne moze nikako doci.

Nema tu nikakve osnove za tužbu.

Dapače, možete je prijaviti i ako nastavi s ovakvim ponašanjem prijeti joj novčana, pa čak i zatvorska kazna.

prije 11 sati , mrvica1122 je napisao:

Mi ju pomusavamo i salje zvati ali posto ona ima prikaz broja na fiksnom telefonu ne zeli se javiti

Odustanite od toga. Prošetajte se do CZSS i upoznajte ih sa situacijom, pa neka je oni pozovu na razgovor i upozore na njena prava i obveze. Super će joj ići taj poziv CZSS uz stručnu spremu.

prije 11 sati , mrvica1122 je napisao:

Zato sam mislila da li postoji mogucnost da ona potpise izjavu kojom izjavljuje da ne zeli pomagat ocu i da ne zeli s nama imat ikakve veze

Nema takve izjave tj. takva izjava nema pravni učinak.

prije 11 sati , mrvica1122 je napisao:

Iskreno ja se stalno nadam sa ce njoj ipak  proradit savjest ali to je jako malo vjerojatno

Hoće, kada je nazove CZSS i pozove na obvezni razgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija