Jump to content

Razmjerni dio godišnjeg odmora


miki05kimi

Preporučene objave

Poštovani, imam par nedoumica oko razmjernog dijela godisnjeg odmora.

1. Radnica je zapocela radni odnos 06.09.2023.- Ugovor na 60 dana, a zatim je 3.11. 2023. potpisala Ugovor do povratka djelatnice s porodiljnog dopusta (to ce biti negdje cca ozujak 2025.).

Kolektiv je na GO od 27. 12. - 29.12.2023., pa tako i ona.

Moze li ona preostale dane razmjernog GO iskoristiti u iduoj godini?

2. Radnica je stupila u odnos 11.4 2023. - ugovor na 60 dana. Zatim je 9.6 2023. potpisala ugovor na 6 mjeseci.  Pa zatim 8.12. 2023. ponovno potpisala ugovor na 6 mjeseci.

Na razmjernom GO je bila 3 dana u lipnju (prije potpisivanja ugovora na 60 dana)a zatim je bila na kolektivnom GO (u kolovozu) 14 dana.

I sad je isto na kolektivnom GO od 27.12.2023.- 29.12.2023.

11.10.2023. je stekla 6 mjeseci rada kod istog poslodavca. Jesam li ja tada trebala za nju donijeti odluku?

I ja evo ne znam kako njoj vise gledati godisnji odmor. 

Napominjem da sam tek preuzela ovaj posao i sve ove dane GO su joj omogucile prethodnice. 

Hvala od srca!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

1.  Može, za 2023. ostvaruje pravo na razmjerni dio GO za 4 mjeseca rada koji može iskoristiti do kraja lipnja 2024, naravno umanjen za ono što je iskoristila za 2023.

2. Za 2023. godinu ostvaruje pravo na puni GO. Raspored korištenja GO za 2023. je trebao utvrditi poslodavac do 30. lipnja 2023., pogledajte isti. Za svako korištenje GO, trebala je biti donesena odluka prije korištenja, a ne kada stekne uvjete za puni GO. odluke moraju biti u dosjeu radnika. Do kraja lipnja 2024. mora iskoristiti ostatak punog GO za 2023. godinu, prije nego krene koristiti donijeti odluku u kojoj ćete izračunati što je iskoristila, što preostaje.....

Radi se o Školi i tajnica ste? Zašto ugovori na 6 mjeseci? Zamjena za rodiljni dopust?

uređeno: od gala385
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija