Jump to content

Prepreke u zapošljavanju u struci


kat1263

Preporučene objave

Može li se što učiniti po pitanju situacije u kojoj određeni studij izda diplomu odnosno dodatak diplomi koji ne prikazuje točne kompetencije stečene završetkom diplomskog studija? U elaboratu i programima studija piše jedno, na diplomi sasvim drugo. To dovodi do nemogućnosti ispunjavanja uvjeta pri zapošljavanju, odnosno u natječajima, te nemogućnost zapošljavanja u struci uopće. Studij izmeđuostaloga nije usuglasio svoj program sa zakonima i pravilnicima određenih ustanova (npr škola) i prema tome ispada da nismo kompetentni za rad na takvim radnim mjestima ako smo unutar studija slušali i položili tražene kolegije. Pravilnici o zapošljavanju u srednjim školama, primjerice, su iz 99., a studij je osnovan 2013. te ga, logično, nema u navedenom pravilniku. 

Ima li ikakvih ideja može li se nešto napraviti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 6 sati , kat1263 je napisao:

Može li se što učiniti po pitanju situacije u kojoj određeni studij izda diplomu odnosno dodatak diplomi koji ne prikazuje točne kompetencije stečene završetkom diplomskog studija? U elaboratu i programima studija piše jedno, na diplomi sasvim drugo. To dovodi do nemogućnosti ispunjavanja uvjeta pri zapošljavanju, odnosno u natječajima, te nemogućnost zapošljavanja u struci uopće. Studij izmeđuostaloga nije usuglasio svoj program sa zakonima i pravilnicima određenih ustanova (npr škola) i prema tome ispada da nismo kompetentni za rad na takvim radnim mjestima ako smo unutar studija slušali i položili tražene kolegije. Pravilnici o zapošljavanju u srednjim školama, primjerice, su iz 99., a studij je osnovan 2013. te ga, logično, nema u navedenom pravilniku. 

Ima li ikakvih ideja može li se nešto napraviti?

Može. Zatraži se pisano mišljenje MZO ispunjava li taj i taj akademski naziv uvjete tog i tog radnog mjesta i predoči uz natječajnu dokumentaciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Problem je u tome što studij nije vodio evidenciju o sadržaju kolegija, odnosno nisu imali opisan nastavni plan za svaki pojedini kolegij. Imam samo nazive kolegija koje sam položila, a nigdje nemam dokument koji dokazuje što sam unutar kojeg kolegija slušala. Nemam na temelju čega tražiti potvrdu jer ne znam kako bi faks odlučio koji bi kolegiji onda ušli u tu potvrdu

Studij je imao tri smjera, a kolegiji su neki bili zajednički za sva tri smjera zajedno (opći kolegiji) i stručni kolegiji (za svaki smjer posebno). Diploma mi daje kompetencije samo iz stručnog dijela, a ove kolegije koje smo slušali zajedno uopće ne navode i time ispada da gradivo tih općih kolegija nije dio mojih kompetencija. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mozete probati sami napisati potvrdu koji navodi sve sto ste naucili odnosno ono sto nedostaje ili vam je bitno i dajte to "studiju" da vam potpise i pecatira. za dokaz mozete priloziti svoje biljeske odnosno dokumentaciju koju ste vodili ako ste ju vodili.

uređeno: od weezz0
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 21 sati , weezz0 je napisao:

mozete probati sami napisati potvrdu koji navodi sve sto ste naucili odnosno ono sto nedostaje ili vam je bitno i dajte to "studiju" da vam potpise i pecatira. za dokaz mozete priloziti svoje biljeske odnosno dokumentaciju koju ste vodili ako ste ju vodili.

Ne znam koliko bi se to smatralo službenim dokumentom, odnosno bi li takva potvrda bila dovoljna pri javljanju na natječaje 🤷 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako već niste odite u tajništvo ili kod dekana recite što Vas muči i vidite zajedno da li postoji riješenje za Vaš problem. Ako već na elaboratu i programu piše to što Vama treba ne vidim razlog zašto Vam ne bi dali neku potvrdu. Ne vidim drugi način, ako Vam sam fakultet ne može izaći u susret ne znam tko bi drugi mogao umjesto njih.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , kat1263 je napisao:

Ne znam koliko bi se to smatralo službenim dokumentom, odnosno bi li takva potvrda bila dovoljna pri javljanju na natječaje 🤷 

potvrda nema nuzno formu, dokument s potpisom i pecatom institucije bi se trebao smatrati potvrdom. mozete nasloviti dokument s "potvrda".

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija