Jump to content

Ukidanje statusa RVI


gmail

Preporučene objave

Poštovani prof.i ostali,želio bi ukinuti status vojnog invalida jer već evo skoro 10 godina bezuspješno vodim spor sa min,branitelja a moja odvjetnica me sve vrijeme zavlačila i financijski uništila,,,,,imam corozu jetre ali mi na drogo stupanjskoj uvjek nešto drugo izvode te imao si za one države te se ne može dokazati sa vojskom i kroz priču sam saznao da bi mi bilo bolje na civilnu ili kako vi kažete inkluzivni dodatak ali prvo moram vojnu invalidnost ukinuti e sad me zanima koliko je to pametno i koliko bi to bilo u eurima za cirozu nakon preboljelog hepatitisa c i da li bi mi civilna komisija i dala invalidnost....mirovina jako tanka 540 eura

Strah me pokrenuti a vi ste tu koji imate znanja i dati mi preporuke jer jednom kad ukinem nema nazad a imam 30% rvi a to je danas 28 eura a kolika bi bila za cirozu? vojna je 60% a valjda je i civilna  ako ne i veča,pomagajte,zdravlje sve lošije što se tiće moje boleščure

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani ne ukidate vi svoju invalidnost, nego se odlučite da nećete primati tu invalidninu od 28 eura invalidnost vam ostaje. Neki su se odlučili da prestanu primati invalidninu ali ne znam još nikoga tko je od njih počeo primati inkluzivni dodatak tako da tu morate biti oprezni. Naravno trebate proći vještačenje za civilnu invalidnost i onda ako dobijete invalidnost opet ovisi kojoj razini pripadate. Naravno, najbolje vam je da sve provjerite u centru za socijalni rad da ne bi ostali i bez tih 28. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani naravno da sam u centru ali su jako nekulturni i nisam bio ni minut...rekli prvo da odem u u ured za obranu da ukinem ili da ne primam invalidninu i to je sve od njih,nekulturni do bola e sad poštovani zbog čega su pojedinci odlučili da prestanu primati invalidninu a da nisu pokrenuli postupak za civilno vještačenje.....hvala na odgovoru to mi puno znači

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani Skywalker007 i gmail podnio sam Zahtjev za ID kao umirovljenik s HRVI statusom. I na upit u ured drzavne uprave o mom daljnjem statusu Poslali mi ovaj odgovor

20240416_125500.jpg

Zahtjev sam podnio u CZSR krajem veljače a oni su proslijedili u ZOSI na daljnju obradu. Već sam pisao o tome na Legalisu pod Radno i socijalno pravo- rubrika Inkluzivni dodatak. Gospodin Cvrtila mi je dao par korisnih odgovora. Još nisam dobio nikakvo riješenje od CZSR...pa kako bude

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani  makaranin šta vam znaći ID da li i vi pokušavate  iči na povoljnije pravo kao i ja pa šta bude jer ne znam moja bolest nosi po listi oboljenja 60% za rat a koliko vidim iznosi su daleko veči i po 200,300 eura a ja za 30% ptsp dobijem 28 eura.

 

Šta sve treba za eventualnu civilnu komisiju osim nalaza i da ne primam drugu naknadu...nešto sam pročitao da kuča nije 1/1 i još nešto

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , gmail je napisao:

Poštovani  makaranin šta vam znaći ID da li i vi pokušavate  iči na povoljnije pravo kao i ja pa šta bude jer ne znam moja bolest nosi po listi oboljenja 60% za rat a koliko vidim iznosi su daleko veči i po 200,300 eura a ja za 30% ptsp dobijem 28 eura.

 

Šta sve treba za eventualnu civilnu komisiju osim nalaza i da ne primam drugu naknadu...nešto sam pročitao da kuča nije 1/1 i još nešto

Za cirozu ako dobiješ na civilnoj komisiji 60% , naknada je 24% od osnovice koja je od 01.01.2024. 280,96 €.

Za cirozu se nemoj puno nadati da ćeš dobiti ID.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , buda2 je napisao:

Za cirozu ako dobiješ na civilnoj komisiji 60% , naknada je 24% od osnovice koja je od 01.01.2024. 280,96 €.

Za cirozu se nemoj puno nadati da ćeš dobiti ID.

Poštovani buda znamo se dugo i cijenim tvoje mišljenje i uvjek ste bili u pravu nažalost moju a eto odvjetnica me muzla i izmuzla financijski i vremenski,,,,molim samo jedno od vas a ciroza je u pitanju? zašto mislite da ciroza ne bi prošla iako nosi 60% i da odustanem od vještačenja i nadanja jer sam sit svega pa ču i prihvatiti vaše mišljenje a ne da se nadam ničemu i da zadržim svojih 30%....hvala buda uvjek si bio iskren i realan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 sati , gmail je napisao:

Poštovani buda znamo se dugo i cijenim tvoje mišljenje i uvjek ste bili u pravu nažalost moju a eto odvjetnica me muzla i izmuzla financijski i vremenski,,,,molim samo jedno od vas a ciroza je u pitanju? zašto mislite da ciroza ne bi prošla iako nosi 60% i da odustanem od vještačenja i nadanja jer sam sit svega pa ču i prihvatiti vaše mišljenje a ne da se nadam ničemu i da zadržim svojih 30%....hvala buda uvjek si bio iskren i realan

Od vještačenja ne odustaj nakon toliko vremena.možeš podnijeti zahtjev za ID i ideš na komisiju.kako će oni ocijeniti bolest to neznam. npr. osoba koja nevidi i ima 100% IV stupanj prima Inkluzivni 420 €.razlika Tvoje bolesti i navedene osobe su jako velike.možeš podnijeti i zahtjev u Zavod za socijalni rad za tuđu pomoć i njegu ( 130€)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija