Jump to content

Otkaz nakon porodiljnog dopusta


Nekka

Preporučene objave

Poštovani,

molila bih Vas za pravno savjetovanje vezano za situaciju u kojoj se nalazim i nigdje ne mogu pronaći adekvatne odgovore.

Naime, zaposlena sam na neodređeno u tvrtci registriranoj u čiji je vlasnik (poslodavac) stranac.

U toku mog porodiljnog dopusta on je odlučio prodati dio poslovanja drugoj tvrtci ali dio poslovanja koji je zadržao je preselio u svoju matičnu zemlju. Tvrtka kao takva i dalje postoji u Sudskom Registru RH ali će služiti isključivo za neke transakcije koje ne može obaviti u svojoj zemlji (pruža usluge u RH).

Dalje, krajem godine su svi zaposlenici dobili poslovno uvjetovan otkaz i jedino se ja vodim kao zaposlena jer sam na porodiljnom/roditeljskom dopustu do 5.6.2024.

Moj problem je sljedeći, poslodavac mi je već probleme počeo stvarati sa samom spoznajom da sam u drugom stanju i u toku porodiljnog dopusta je htio raskinuti (sporazumno) ugovor o radu. Zaposlena sam na poziciji voditelja poslovnice koja više ne postoji niti će je biti.

Molim vas za savjet imam li mogućnost odbiti manju poziciju (remote poslovanja) i zahtjevati poslovno uvjetovan otkaz?
Imam li pravo na godišnji odmor iz 2023 (nisma ga iskoristila ali sam na komplikacijama bila od 1.3.2023.; rodila sam 9.6.) kao i na cijeli godišnji odmor iz 2024 s obzirom da se trebam vratiti raditi 6.6.2024.?

Unaprijed se zahvaljujem na vašoj pomoći.

Želim vam ugodan dan.

uređeno: od Borbena7
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija