Jump to content

sudužnik po kreditu koji se redovito otplaćuje


Marsud

Preporučene objave

Poštovani,

molim Vas pomoć. Znači sudužnik sam po krediti koji se uredno otplaćuje (provjereno).

Ja sam ovršena, te brat kojem sam sudužnik želi podignuti novi kredit. Kažu mu u banci da je on kreditno sposoban, ali da je problem sudužnik po kreditu.

Znači, on ne zna da sam ja ovršena i ne traži novog sudužnika. Banka od mene nije tražila ništa za provjeru, rekli su mu samo da je problem u sudužniku.

da li banka može i smije davati takve podatke? Da li je to stvarno tako?

 

Hvala puno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Borbena7 je napisao:

Načelno, problem je što već ima jedan kredit.

 

prije 5 sati , Marsud je napisao:

Kažu mu u banci da je on kreditno sposoban,

da je problem što već ima kredit ,onda bi mu rekli da nije kreditno sposoban ,a ne da je ....

prije 5 sati , Marsud je napisao:

Banka od mene nije tražila ništa za provjeru, rekli su mu samo da je problem u sudužniku.

da li on traži novi kredit u istoj banci gdje ste mu vi sudužnik?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerovatno se radi o reprogramiranju/refinanciranju kredita.
Znači, radio bi se samo anex ugovora a sredstva osiguranja bi ostala ista.
"Novim" kreditom zatvorio bi se stari i još bi ostalo sredstva.
Budući da je sudužnik loš ( više ne zadovoljava uvjete ) , ništa od novog kredita.
Naći novog sudužnika i sve bude ok.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Marsud je napisao:

 

Da

to sam i pretpostavio jer na taj način banka ima uvid u prijašnji kredit i vas kao sudužnika i zbog vas je taj sad kredit "slabo osiguran", pa mu zbog toga ne daju drugi

da bi vam se moglo pomoći savjetom trebalo bi se znati visina primanja i mjesecna odbijanja za vašeg brata i iznos kredita i tog novog kredita ...

ovako bez tih podataka ,s obzirom da tvrdite da ima kreditnu sposobnost ,neka proba tražiti u drugoj banci ,ako ima prostora još za zaduženje ili da se taj isplati i digne novi veći...naravno sve zavisi o visini primanja i tih kredita

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav,

Dana 30. 04. 2024. u 22:19, Mister-X je napisao:

to sam i pretpostavio jer na taj način banka ima uvid u prijašnji kredit i vas kao sudužnika i zbog vas je taj sad kredit "slabo osiguran", pa mu zbog toga ne daju drugi

da bi vam se moglo pomoći savjetom trebalo bi se znati visina primanja i mjesecna odbijanja za vašeg brata i iznos kredita i tog novog kredita ...

ovako bez tih podataka ,s obzirom da tvrdite da ima kreditnu sposobnost ,neka proba tražiti u drugoj banci ,ako ima prostora još za zaduženje ili da se taj isplati i digne novi veći...naravno sve zavisi o visini primanja i tih kredita

Hvala, bio u drugoj banci i odobren kredit.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija