Jump to content

Alimentacija


Strijelac

Preporučene objave

Proveo s djevojkom par lijepih godina i pred vjencanje imao avanturu u kojem je gospodicna ostala u blazenom stanju. Dijete nisam zelio, desilo se, nezelim se vezati sa osobom s kojom nezelim ostati cijeli zivot, sto ciniti???

Hocu li morati placati alimentaciju (koliko %), bez obzira sto nismo imali nikakvu zajednicu???

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako će ona zatražiti utvrđivanje očinstva ili ako vi sami želite priznati vaše dijete, tada imate i obvezu prema tome djetetu - plaćanje alimentacije. I nije dijete krivo što je rođeno, vi ste mu ipak otac i ako imate imalo savjesti trebali biste se barem materijalno brinuti za vaše dijete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da, bez obzira što nije postojala nikakva zajednica ti si ipak djetetov otac. Ok, ne voliš tu ženu, spavali ste zajedno i to je bilo to. Ali jednaku odgovornost snosiš ti kao i on aprema tom malom nedužnom biću. Možda sada još nemaš osjećaja prema tom djetetu, ali pričekaj dok ga primiš u naručje i vidiš onako nemoćnog. Nemoj ga napustiti, nećeš zažaliti. To je tvoja krv, dio tebe....shvatiti ćeš to, samo pazi da ti ne bude pre kasno.

Sretno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je ona odlučila zadržati dijete, bez obzira što imate legitimno pravo ne željeti živjeti s njom u bilo kojem to obliku bilo-brak ili ne- svakako biste trebali brinuti o djetetu.. stavite se na trenutak na mjesto tog malog bića i zamislite kakoo bi vama bilo jednog dana kad biste počeli postavljati pitanje:" a MOJ tata?"..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ne kukaj, podnesi to muški. Pomozi joj financijski oko dijeteta, ali putem banke tako da imaš dokaze o uplatama u slučaju da se odluči tužiti te ako nije zadovoljna. Dijete nije krivo, ali vjeruj mi ni njoj neće biti lako. Ipak to je samo njen izbor, a na tebi je da sam sebi priznaš da si tata, pa možda ispadne i dobro. Ipak jedno imaj na umu, ne radi žrtvu od sebe i gradi si život kakav želiš. I ne kukaj za alimentacijom to je samo novac, a njoj je život itekako zakompliciran više nego tebi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Oh jaaaaaaaaaadan....sprema se na vjenčanje sa ženom koju, naravno voli, ali spava sa drugom.....jer čuj, to je samo sex, ne? :sex:

A na kraju ga ne muči nimalo činjenica što spava uokolo nego to "da li bu moral plaćati".... :rigoleto:

Odgovor ti je DA....za takav potez budeš na ovaj ili onaj način plaćao do kraja života...a nažalost i drugi oko tebe.....to ti je tak, my frend...svakome prema zaslugama....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa, idem se kladiti da je jedna od slijedećih opcija:

1. žena još ne zna....tip se nada da se bude situacija riješila već nekak sama od sebe,

2. ako i zna, opće ne kuži što to znači, jer vidiš da ni on ne kuži,

3. ona njega jako voli, možda mu je i intelektualno inferiorna i rekla mu je "ma ljubavi, mi smo jači od toga, bla, bla..." jer još nije skužila kak će morati davati lovu zato jer joj se mužić proveselio....

 

Nažalost, čini mi se da kad sve sumiramo ispada da je ona manje pametna od njega, jer ako joj i nije rekao, očito žena ipak ne zna za koga se udaje....jedina joj je prednost što se, za razliku od njega, može u svakom trenutku izvući iz te situacije. Sretno joj bilo.....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Heh, dijete se ne uzdržava jer je nastalo u vezi ili braku nego zato što mu je netko roditelj. Pa ma šta taj o tome mislio dijete nije tražilo da bude stvoreno.

Inače, već je uvriježeno mišljenje na više mjesta pa i na ovome forumu kako djecu zaista ne donose rode...

I da odmah budemo jasni pa objasnimo mladom budućem ocu koji se sprema na brak nakon veze u kojoj je proveo kako sam kaže lijepe godine pa se eto, malko poigrao i sa nekom drugom ženskicom: to dijete ne samo da će imati pravo na uzdržavanje, već ako mu se majka toga ne sjeti ili ne zatraži, samo će moći tražiti utvrđivanje očinstva do svoje 25. godine, a i pojaviti se jednog dana među nasljednicima... I svaššššššta joooošššš. A prođe li ona fora novih prijedloga, plaćat će se svi dugovi, a ne samo od dana tužbe već od kad nije plaćano. Ouch!

Pa eto cijene umjesto kvalitatnog prezervativa i sl.

Šta'š....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Onda bude pljuval po toj majci svog djeteta i kao jedan moj poznanik izjavio "Neka me samo proba tražiti veću alimentaciju! Ko da ovih 400kn koje sad plaćam nije dosta!".....btw. rastavljeni su, dijete je iz braka, a žena dosta situirana, pa ga valjda ne gnjavi i on uvjeren da mu "ništa ne može" u smislu, on se sa 400kn riješio brige oko djeteta, ono, kao da ga niti nema....lijepo sa curicom od 18g (a on ima 32g) planira "svoje prvo dijete"...majka djeteta može tražiti povećanje, jel' da? Tip radi, ima 2500kn netto, znam, radila sam s njim i slušala te priče stalno....zaključih da mu je bivša očito jako tolerantna pa ne želi imati posla s njim, ali on to tumači kao "Imam mau plaću, nema ona niti pravo tražiti veću alimentaciju"....božeeeee...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Najznakovitije je što se vrlo često događa da djeca koja su rezultat jednokratnih ili recimo "kratkoročnih" spojeva ljudi koje se ne naziva "biti u vezi" mnogi smatraju nečim eto, slučajnim i stoga sasvim neobvezujućim. Jasno, ne žele ih vidjeti, ali ne bi se ni nazivali ocem, a ne bi ni sudjelovali u uzdržavanju, jer, eto, pobjeglo im. A meni se nekako čini da bi i i ranoj adolescenciji ako ne i puno, puno ranije ljudi morali biti svjesni kako djeca nastaju i da za to ne treba "biti u vezi".

Šteta djeteta. Neodgovornost plaćaju najviše ta ista djeca ne poznavajuć' roditelja. Jer su mu "pobjegla"...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pre strasno, nije u pitanju nista osim toga da je to dijete tu, ni kakao je nastalo ni skim, kaj si lud?! To dijete ima puno potreba i kosta puno novaca. Pametnije ti je da placas jer bi mogao imati gadnih problema, ako te ona ista trazi. Dokazivanje očinstva ti je oko 7000kn sa sudskim tumačem, znači ako te zena tuzi. Pa si razmisli kaj ti se više isplati. Ja sam samohrana majka, s jednom razlikom bila sam u vezi s ocem svog djeteta, ali otprilike je ista pjesma. Dijete je tvoje i to je tak. Ako imas malo duše ponašat češ se u skladu s time. Neplačanje alimentacije je jako ozbiljna stavr danas, nema oprosta i tak treba bit. Pazi koje odluke doneseš!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Eh, da je samo alimentacija u pitanju!

 

Zanimljivo da svih kojima se "ni krivim ni dužnim dogodi čudi prirode" najviše brine to pitanje, koje mogu riješiti sa 1000kn mjesečno i amen. Bolje bi bilo da se ni ne pokušavaju izvuć' barem od toga jer se taj dio najlakše uganja, sjedne ovrhom na plaću i tko ga pita želi li plaćati ili ne, plaćat će. Može se djeteta i odreći, što god kome padne na pamet, ali to će svejedno morati.

 

Ono što nikome od njih tada ne pada na pamet je samo dijete, koje će, htjeli ili ne, postojati, a samo zato što su ga i stvorili, prema tome ono nije tražilo da se nađe na svijetu. Pa će odbijati kontakte s njim a sve u svrhu svog "mira" i drugog života. Dijete neće poznavati osim u najboljem slučaju po izgledu tu i tamo. A onda će se to isto dijete naći u društvu sa polubatom ili polusestrom. Poznajem divan primjer kad je djevojka znala da osim brata doma ima negdje i polubrata ali ne i gdje jer se nikad nije s njim upoznala, a šetali cijeli život istim gradom. Pa je već odrasla upoznala i njega i nećake. Kako opravdati oca? Niti jedno opravdanje nije dovoljno dobro. A to je onaj dio: prava djeteta na susrete s roditeljem s kojim ne živi. mnogi to smatraju pravom očeva (što i jest, naravno), no to je prvenstveno pravo- djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

čovjek se ne javlja više, valjda je skužio...

Ali rasprava može biti dobar manual za buduće goste sa jednokratnom vezom.

Ovo može biti i primjer koliko je bitan seksualni odgoj u školama i kod kuće, ali i obiteljski odgoj, pa na kraju da dio toga bude i pravni odgoj vezan uz posljedice navedenog. Jer ima ljudi koji trzaju na djecu, neki na sex, a neki na lovu... kao što vidimo

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E pa sorry, malo bi mi bilo nepojmljivo da ljudi ne shvaćaju "kako dođe beba", da su rode zaštićene životinje ali ne nose djecu, a da se ono dvoje zaslužnih za to nazivaju majkom i ocem, što pak nikakve veze s brakom ne mora imati već s biologijom, pa su potom i pravne posljedice same po sebi razumljive.

 

Čovječe, svakom je, čak i malenom djetetu, jasno kako dođu štenci, mačići i ostale slatke životinjice i svima je jasno (možda ne i poznato, ali jasno je!) tko im je otac a tko majka, a tko ih je kad vidio u crkvi ili u matičnom uredu?

:misli:

 

Predlažem:

Pri upisu na faks najkasnije, pri izdavanju indexa, uručiti slikovnicu "Luka očekuje sestricu", a možda njen sadržaj uključiti i u program državne mature!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To je pre strašno, ja sam još uvijek pod dojmom početnog pitanja, to je pre strašno. Dijete nije tu svojom voljom, ono je nečija tuđa odluka, a on tako, brine ga alimentacija, Bože moj koliko ima bitnijih stavri o kojima bi trebao razmišljati kad je djete u pitanju, jao strašno. A puno ljudi ne razmišlja o tome i misle da bi se mogli izvući, zato mi je neizmjerno drago što su ti zakoni o alimentaciji postroženi. Jedna jako bitna stvar što takozvani neprisutni očevi trebaju shvatiti da ta alimentacije nije od bivše žene nego je to djetetov novac, i neplačanjem istog kradu svoju djecu. Zakon bi trebao biti još stroži i rigorozniji

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija