Jump to content

Što rade zelembaći u odvjetničkim uredima ?


MinervaST

Preporučene objave

Ja sam išao na sud prvi radni dan. Doslovno, nisam znao ni gdje je zgrada suda, ni koga ja zastupam, ni kakav je postupak, tko kad govori i sl. Šef je dao uputu: ti samo ostani kao u tužbi, a ako ti nešto bude nejasno traži rok za očitovanje...

Ako uletiš u normalan ured radit ćeš puno, a samim tim ćeš i naučiti, bolovanje zaboravi (osim ako ne možeš hodati), godišnji su manje više svima ok - 18 dana, radno vrijeme 8 (do deset) sati dnevno, često i dvokratno...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je.

No, ne u svim sporovima, osobito onima kod kojih je VPS preko 50.000 kn (trazi se pravosudni). Pogledaj malo ZPP o tome i Zakon o odvjetnistvu.

 

Vjerojatno ces obilaziti postu, banku, upravne i sl. institucije... uglavnom cipelic posao. Ovisi o velicini i vrsti ureda, moze te zapasti i kuhanje kave, javljanje na telefon, naplacivanje, otvaranje vrata, pa nadalje sve ono za sto si kao pravnik i kvalificiran ili ces s vremenom postati - cisto pravni posao (od sastavljanja dopisa, podnesaka, akata do zastupanja)

 

Morat cu otvoriti jedan topic za objavu svih anegdota i nevjerojatnih zahtjeva i prohtjeva koje su vjezbenici dobili. Meni je u "divnoj" uspomeni ostalo izvlacenje (ne osobno, ali nazocila) umrle stanarke iz stana (zapravo, jednog od stanova) principala. :-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nevjerovatno je da Ana mora na ovakva pitanja odgovarati... bez obzira što mnogi nemaju radnog iskustva ali barem neke osnove bi trebali znati, kao VPS i slično... to se je učilo iz GPP-a.. Ah, da, zaboravljam da si ti iz Splita, oprosti..

 

Hajde, pitajte i da li smijete na marendu..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rad u odvjetničkom uredu ovisi o količini posla koji leži na uredu, pogotovo kakav je šef. Odvjetnički ured je kao obiteljski stan, u kojeg odvjetnik bira samo odabrane.

 

Osobno sam imala i pozitivno i negativno iskustvo u uredima. U jednom mi j ebilo super, ali to je bilo zbog super šefa, i nije mi ništa bilo teško naraviti, a u drugom je bilo ajme. Ali sve su to škole, koje nas tešu.

 

Mislim da skoro svi vježbenici završe prvi radni dan na sudu i svi nemaju pojima ni tko su ni što su, a kamoli kako izgleda jedna rasprava koja nije s tv-a. Dok si vježbenik uvijek se možeš izvući da ne moš ništa reći bez odobrenja principala, to uvijek prolazi.

ALi isto tako dugo ti treba vremena dok stranke steknu volju da tebe vide na raspravi umjesto šefa.

 

Svakako, odvjetništvo je jedan jako lijep posao.

:-P

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne znam jeli ovo "Odvjetništvo je jedan jako lijep posao" bilo ironično ili stvarno, ali mislim da ako se pozitivno pristupa poslu u životu u svemu možemo naći neki smisao. Ja osobno sam prošla (i još uvijek prolazim) period života u kojem radim posao sa SSS, i to u sasvim drugoj struci,a inače sam magistar pravnih znanosti. Upravo zbog toga što sam obrazovanija zbog svih ljudi u toj firmi, doživljavala sam brojna šikaniranja, koja su najčešće bili rezultat ljubomore i nemogućnosti da mi se napakosti na drugi način. Sve je to dobra škola i sve je to neumoljiva statistika. Od 100 ljudi , 10 % je patologija i s tim se treba nositi. 8-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

Evo šta sam ja:

-nosio pišalinu od šefove kćeri u labos

- nosio pakete (preogromne) na poštu

-5 dana prije pravosudnog na drugi kraj zemlje na raspravu

-kupovao im privatne stvari po dućanima

i slične gadarije

-platio od svojih novaca pristojbu na presudu (jesam ih dobio natrag ali ipak)

Smijte se jer se i ja sad tome mogu smijati ali bilo je prestrašno :2up:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...ova lista čudnih "poslova" vježbenika u odvj. uredima je nepresušna, a "poslovi" na listi sve su egzotičniji :-)

Kazimire koliko si, i uopće kako, mogao izdržati u tome uredu? Jesi se pobunio ili si šutio?

Bez obzira što je teško naći posao u struci, ovo je tragikomično!!!

...nadam se Kazimire da si sada na boljem radnom mjestu...

Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rasprave-ostani kod tuzbe, nikad nista ne priznaj , troskovnik uvijek vise nikad manje ,sto ne znas rok za ocitovanje i glavna uputa nemoj zaj.....

Izvidi,

posta na pretincima,

posta navecer obicna,

nosis podneske na sud,

pocnes s pisanjem pozurnica i dopisa, ulaganje podnesaka u spise,

davanje informacija strankama o predmetu preko telefona.(kod nas)

kopiranje i slaganje priloga starijim kolegama ili sefu da naucis koliko puta koji prilozi idu uz tuzbu,podnesak,ovrhu.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

slušaš tko je koga na sudu i kada i tko koga od poznatih (iako te to uopće ne zanima niti ne znaš u početku tko su ti ljudi), lažeš (pa i to treba znat), hodaš pješke po sunjari ili snijegu i bljuzgi kao da si na treningu izdržljivosti, raznosiš bjesne pare koje nikad nisi vidio u životu na hrpi po bijelom svijetu i moliš Boga da ti netko ne otme torbicu dok putem do ureda hodaš kao da si tajni agent i tako... :-D to je bilo u početku, a kasnije.....sve to isto i još puuuuuuno puno više od toga

I ponekad se diviš sam sebi kao sve stigneš uz dobru organizaciju vremena, radno vrijeme od 10-15 sati, uz što manje spavanja i pri tome ako si žena, još i dobro izgledaš, našminkana si imaš kakvu takvu frizuru.

Tako ti je to, kad hoćeš bit žena od karijere :clint:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija