Jump to content

Molim pomoć u odgovorima


martimex

Preporučene objave

anera je napisao:

Bok i ja imam pitanje iz ZUP-a!

Zašto je ZUP opći zakon? :-?

 

Zato što mora postojati opći zakon koji bi te osnovnim smjernicama usmjerio, da bi znali odakle krenuti...uvijek postoje pravila koja su općenita i koja su specijalizirana, svaki zakon je manje-više opći, zato postoje tumačenja zakona i drugi propisi koji prate zakon... ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E sad, ti pravnici sve kompliciraju. Opći može biti jer ga tijela drž. uprave, druga drž. tijela i pravne osobe s javnim ovlastima primjenjuju kada rješavaju o upravnim stvarima. Uvijek se primjenjuje kada nešto nije regulirano posebnim zakonom, a i kada je neko područje regulirano posebnim postupovnim zakonom, ono ne smije biti protivno načelima ZUP-a.

To je moj domet općosti tog zakona.

 

Kako su prošli na ispitima prošli četvrtak?

Ja čula samo dobre stvari

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

martimex je napisao:

Zahvaljujem. Znam za stupnjeve tajnosti i vrste tajna, al vjerojatno je krivo u skripti - "vrste akata". Možda se u uredskom akti gledaju po hitnosti ili tajnosti ili pak jesu li obični ili preporučeni????

 

Nekad davno se to super tumačilo po pečatima sa omotnica: jedan pečat, tri i pet pečata, pa si znao

:-D

 

No šalu na stranu, žderonja ima pravo.

U prijemnoj kancelariji ne bi trebalo imati nikakvog utjecaja koju će kovertu prvo otvoriti, osim što postoje razlike u uvođenju samog dokumenta

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma neki dijelovi u skriptama su stari, pogotovo radi ovih novih zakona iz 7 mjeseca, a nešto je uvijek loše sastavljeno, pa uspoređujem skripte sa zakonima. U Uredskom taj Zakon o tajnosti podataka. Sad sam na Sustavu državne uprave - također izmjene iz 7. mjeseca.

Nadam se samo da ću nakon tolikih zakona, nakon 4.10. biti u stanju komunicirati normalnim rječnikom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija