Jump to content

Zakonski rok


Slavonac

Preporučene objave

  • 1 mjesec kasnije...

Ne bih da ispade da tjeram mak na konac, ali radi pomoči ostalim braniteljima i usmjeravanja istih, pokazalo se u poslijednje vrijeme da se PTSP "još" priznaje kao HRVI. Ja sam u nekoliko navrta iznio svoje stajalište, ali molio bih one koji imaju argumente da taj fomozni rok je produljen ili se na koji drugi način može na osnovu oboljenja (PTSP) doći do HRVI, da radi ostalih branitelja argumentira to pitanje. Bilo je nekih subjektivnih odgovra ili rekla-kazala, ali nitko nije dao odgovor na koji način se može to učiniti. Možda ja griješim ili nisam upućen u neke stvari, a ponavljam, radi ostalih branitelja koji su oboljeli od PTSP-a, te nisu do sada podnijeli Zahtjev za priznavanje HRVI temeljem oboljenja, da me upute kako to učiniti. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ne bih htio biti naporan, ali većina vasi govori da postoji mogućnost priznavanja statusa HRVI-a temeljem oboljenja-PTSP-a. Zar nitko nema odogovora, nekoliko branitelja je u toj poziciji da nemaju satus, a nisu ga podnjeli u zakonskom roku. Koji je postupak dalje ili je to strogo čuvana tajna. Ima još bolesnih branitelja, a traže pomoč. Još jednom hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemojte me držati 100 % za riječ, ali nešto sam načuo da se mora dokazivati da je bolst posljedica rata preko vještačenja. E sad je problem u tome što nitko nije decidirano odredio tko je taj koji može provesti vještačenje po osnovi oboljenja. Ostaje jedino upravna tužba i odvjetnik koji može u postupku dokazati da je mišljenje iz Dubrave ili drugog centra za psihotraumu u biti vještačenje kojim se dokazuje da je bolst posljedica rata. Mežutim ako se i dobije bitka za priznavanje PTSPa kao posljedica rata onda ti ga lijepo priznaju u postotku od 18% (a znamo da je najmanje 20 % potrebno za RVI) a ti onda opet na upravni sud i tako u nedogled. nakon ta dva suda (za bolest kao posljedica rata i za najmanje 20 %) potrošiš cca 6-10 godina života i ako preživiš onda ti drugostupanjska za RVI odredi manji postottak od prvostupanjske i onda opet u tužbu. Ovo je najgora varijanta ali je moguća. Dakle nejasno je to tko je taj tko može reći da je PTSP posljedica rata a da bi se isti priznao za postupak RVI. Najjednostavnija varijanta bi bila da se rok produži, ali bojim se da od toga neće biti ništa, bar ne još jedno vrijeme. Ovako ostaje sud a i sami znamo kako je to "kratkotrajan" proces i nažalost moram i to reći ako nemaš nikoga poznatoga pri sudu postupak traje i po 5 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PrEsVeTli je napisao:

Nemojte me držati 100 % za riječ, ali nešto sam načuo da se mora dokazivati da je bolst posljedica rata preko vještačenja. E sad je problem u tome što nitko nije decidirano odredio tko je taj koji može provesti vještačenje po osnovi oboljenja. Ostaje jedino upravna tužba i odvjetnik koji može u postupku dokazati da je mišljenje iz Dubrave ili drugog centra za psihotraumu u biti vještačenje kojim se dokazuje da je bolst posljedica rata. Mežutim ako se i dobije bitka za priznavanje PTSPa kao posljedica rata onda ti ga lijepo priznaju u postotku od 18% (a znamo da je najmanje 20 % potrebno za RVI) a ti onda opet na upravni sud i tako u nedogled. nakon ta dva suda (za bolest kao posljedica rata i za najmanje 20 %) potrošiš cca 6-10 godina života i ako preživiš onda ti drugostupanjska za RVI odredi manji postottak od prvostupanjske i onda opet u tužbu. Ovo je najgora varijanta ali je moguća. Dakle nejasno je to tko je taj tko može reći da je PTSP posljedica rata a da bi se isti priznao za postupak RVI. Najjednostavnija varijanta bi bila da se rok produži, ali bojim se da od toga neće biti ništa, bar ne još jedno vrijeme. Ovako ostaje sud a i sami znamo kako je to "kratkotrajan" proces i nažalost moram i to reći ako nemaš nikoga poznatoga pri sudu postupak traje i po 5 godina.

Ono što se mora uvijek imati u vidu kod zakonskih rokova jest da su neproduživi i prekluzivni. Onaj tko nije podnio zahtjev u zakonskom roku isti može podnijeti i nakon isteka roka, ali će mu zahtjev biti odbačen kao nepravovremen. Nitko, pa ni sud, ne može produžiti zakonski rok. Jedino što preostaje, a o tome je bilo riječi na ovom PF, jest da donositelj Zakona isti izmijeni na način da navedeni rok produži ili da briše članak koji se odnosi na rok za podnošenje zahtjeva za priznavanje statusa HRVI-a po osnovi oboljenja (čl. 125.). Hoće li inicijativa za izmjenu tog članka Zakona doći na dnevni red Sabora i hoće li se navedene izmjene izglasati ovisi prije svega o političkoj volji stranaka koje čine većinu, a i ta volja je uvjetovana nekim drugim, konkretnijim, stvarima (čitaj: novac).

Prema tome, mi ovdje možemo samo špekulirati o tome, ali to neće promijeniti prirodu zakonskog roka - on će i dalje biti neproduživ i prekluzivan.

Dalje, tko vrši vještačenje i za koja oboljenja određeno je posebnim propisom, te se ta vještačenja kontinuirano vrše. Dakle, nije problem u tome što je - kako navodiš - nejasno "to tko je taj tko može reći da je PTSP posljedica rata a da bi se isti priznao za postupak RVI."

Problem je u određenoj kontradiktornosti između odredbi članka 125. i članka 123. stavka 1. točke 8. Zakona, a o tome je već bilo dosta riječi na forumu pa pogledajte malo starije topice na ovu temu.

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 123., stavak 1. točka 8 Važečeg Zakona kaže:

 

Medicinska dokumentacija da je bolest, pogoršanje bolesti, odnosno pojava bolesti, smrt, odnosno samoubojstvo hrvat­skog branitelja iz Domovinskog rata neposredna posljedica sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske jest dokumentacija izdana od zdravstvene ustanove, liječničke ordinacije ili načelnika ratnog saniteta postrojbe koja potječe iz vremena njegova sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske ili iz razdoblja deset godina nakon prestanka sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske, a iznimno i nakon tog roka ako je putem vještačenja u zdravstvenoj ustanovi od strane stručnog tima te ustanove utvrđeno da je bolest moguća posljedica sudjelovanja u obrani suvereniteta Republike Hrvatske. Zdravstvene ustanove kao konzultantske kuće za vještačenje činjenice iz ovoga članka utvrđuje ministar obitelji, branitelja i međugeneracijske solidarnosti uz suglasnost ministra zdravstva i socijalne skrbi.

 

Možda sam ja pogršno protumačio taj članak

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Ima li koji branitelj, da je do sada na Upravnom sudu dobio pozitivno rješenje za priznavanje PTSP-a, a nakon što je prošao rok, ili netko tko je uopće bio na Upravnom sudu a ishod je bio negativan. Znam da je to već prožvakana tema, kako je već netko ranije napomenuo, ali "novi" sam u ovome, i očito je da sam već mnogo stvari propustio, te upravo zbog toga imajte razumijevanja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pajdo, je li tebi poznat čl. 125. st. 1 t. 8 Zakona o braniteljima, (da ga sad ne ponavljam), no recimo da sam priglup, i da sam htio pitat, jel` to taj član na kojeg svi polažemo račune i našu budućnost, odnosno polažemo naše nade za priznavanju "zakašnjelog" PTSP-a? Bio sam kod odvjetnika #######, no čovjek me lagano otpilio i potopio mi sve nade?

bilogora je napisao:

Zar se ti sporovi već rješavaju, s obzirom na inertnost Suda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

lega malo se smiri ,nisi ti baš u pravu no ovi prijatelji ti pokušavaju reći istinu ...stvarnost je jedno a ostvarenje tvojih zahtjeva je nešto sasvim drugo...... traži vještačenja,traži taj neki prikaz u regionalnom centru za ptsp a podošenjem tužbe nečeš ništa dobiti bolje podnesi zahtjev za priznavanje oboljenja ???????????????????? sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lega nije džon, samo sam postavio pitanje, da li zbog sporosti Upravnog suda, ovakove tužbe su uopće došle do rasprava, ništa drugo. Deltacro, jedna je od mogućnosti, podnijeti zahtjev za priznavanje statusa HRVI-a, temeljem oboljenja-PTSP, gdje se zbog proteka zakonskog roka dobiva odbijenica, a daljnja destinacija je Upravni sud, sa prijedlogom o vještačenju temeljem čl. 125 ZOPHB. Druga stavka je odlazak u invalidsku mirovinu bez priznatog statusa RVI-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Faraon je rekao:

Pajdo, je li tebi poznat čl. 125. st. 1 t. 8 Zakona o braniteljima, (da ga sad ne ponavljam), no recimo da sam priglup, i da sam htio pitat, jel` to taj član na kojeg svi polažemo račune i našu budućnost, odnosno polažemo naše nade za priznavanju "zakašnjelog" PTSP-a? Bio sam kod odvjetnika #######, no čovjek me lagano otpilio i potopio mi sve nade?

Ja bih vas molio da mi kažete što kaže taj Članak. 125 st.1,t.8 i iz kojega je to zakona jer ja koliko znam Članak 125 nema nikakvih stavki niti točaka, možda je došlo do dopune zakona na osnovi tog članka, ne kužim?????

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u pravu si, krivo sam napisao, ispravak glasi čl. 123 st. 1 t. 8, a u stvari odbili su moj zahtjev za priznavanje HRVI ovi iz Ministarstva obitelji i međug........gdje su naveli taj čl 125., da bi se ja naknadno žalio i opozvao na čl 123. st. 1 t. 8.

Sad čekam odbijenicu, a onda mi najvjerojatnije slijedi tužba, koja izgleda ide u korist drugih. Koliko vidim još nitko nije došao do te faze na Upravnom sudu.

Moram napomenuti, da je u bolnici najčešće spominjana tema upravo taj Uprvani sud, međutim još tamo nitko još nije došao na red.

U kratko još, na bolovanju sam od 8. mj. 2007, a prva med. dokumentacija mi je iz 2002 god. kada sam se prvi put javio psihijatru. Sad čekam drugu hospitalizaciju u bolnicu na Rebru i imam šifru F43.1, F 33.2, F 62. 0 . Teško je, a naročito dok slušam nepravdu prema braniteljima, zato pajdaši oni koji su došli do cilja, morate shvatiti NAS, jer svi smo mi iz nekog razloga zakasnili, a sad kad je došlo do grla, mislimo da nam je to još jedini spas.

Bit će NAS i još mnogo poslije mene, jer vrijeme je sve gore a živaca i strpljenja sve manje, došla su neka druga vremena. I da ne pametujem previše...Ovdje vidim rješenje većinu svojih problema, zato neka oni dobronamjerni i oni koji su prošli nešto, pomognu!

 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo dao sam si malo truda oko toga članka. 123. stavak 1, točka 8. i vidim da se u toj točki spominje puno toga, ali taj članak 123. se ne slaže sa člankom 125. jer u principu članak 125. ruši članak 123. jer striktno kaže „da se može podnijeti u roku 12 mjeseci od stupanja na snagu ovoga zakona“ i on automatski ruši točku 8. stavka 1. članka 123. zbog toga vas i odbijaju. Da nema toga 125. članka sve bi bilo drugačije, jer u točki 8. kaže „ a iznimno i nakon toga roka ako je putem vještačenja u zdravstvenoj ustanovi od strane stručnog tima te ustanove utvrđeno da je bolest moguća posljedica sudjelovanja u obrani suvereniteta..itd“ Što znači Ministarstvo zdravstva i Ministarstvo branitelja moraju sastaviti stručno povjerenstvo u svakoj bolnici koje će izdavati rješenja da li je bolest posljedica ili ne. To sam i ja radio jer mi je HZZO morao izdati rješenje koji se bolest priznaje kao posljedica sudjelovanja u Domovinskom ratu iako je bilo u roku ovih 10 godina, i dobio sam bez problema HRVI.

Mišljenja sam da ćeš Upravni sud izgubiti, dobro se posavjetuj sa ljudima i vidi koji su tužili da li dobijaju kakva rješenja, jedan je kolega ovdje rekao da je odbijen, malo pročitajte.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Iz ovog svega što se tu dalo proćitat,izgleda da je najbolja alternativa pet litara supera i na Markov Trg(pa da nadodam da mi nekažu da opet se..m obolio od hodgkinsova limfoma karcinoma limfnih žljezda bolesti zadobivene rukovanjem oružjem obogačenim uranom još se ne smatraju ratnim žrtvama mada su Talijanima i ostalim unproforcima koji su bili na našem podrućju priznali tu bolest naša vlada se pravi grbava po tom oitanju i jedino mi ostaje da tržim taj famozni PTSP ali i to sam zakasnio pa mi ono rešenje od gore što sam naveo svakim danom sve bolje zvući bar da mi djetetu nešto ostane od oca.) Zaboravih CITIRAM Oni sa PTSP.od2005.godine neka više puta pročitaju ovo što sam napisaoalign=righthttp://www.blog.ba/design/img/blog/b_39230_125504.jpg[/img]

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ima onih koji su se sada (od 2005. g.) sjetili da imaju PTSP, a imaju loš ratni put ili ga uopće nemaju, malo vremena provedenog u ratu i daleko od bojišnice (neki su bili i tijekom rata "gastarbajteri"), vrlo "mršavu dokumentaciju" i da ne nabrajam druge razloge zbog kojih zaista neopravdano traže status HRVI, a ima onih drugih koji su bili ranjeni i imali status HRVI ili zadobili druge bolesti u DR-u pa su još 2005. pojačali dokumentaciju kroz PTSP jer samo proživljavanje bolesti je stres, gotovo kao i ranjavanje, a da ne govorim o sudjelovanju u obrani na "prvoj crti". E te druge nitko nema pravo prozivati i njima razumljivo da smeta nepravda i mnoge nelogičnosti prilikom ostvarivanja prava.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to ispada da samo ranjeni koji su bili imaju pravo pojačavti dokumentaciju jer ipak oni su proživljavali stres...ma nebih se baš složio s tim,,pa nismo svi mogli biti ranjeni !naravno govorim za nas koji smo bili na prvoj crti bojišnice al bili smo blesavi što smo se pazili pa nismo pokupili koji metak ili geler.....ili se sami malo upucali i sve za 5. :zbunj:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije neki dan sam bio malo ljut na tvoj post o onima 'koji se liječe od 2005. i dalje'.......sada mi je jasnije na koga si mislio kada si zaključavao temu....poštivam svakoga tko se liječio i '92. i '05....jedno svi moramo znati-neki su nakon prvog fijukanja metka i granate trčali psihijatru govoreći 'nije to za mene' i na osnovu toga imali nalaze od samog učešća u ratu...e,ali ima i velika većina branitelja koja nije htjela piti apaurine i alkohol skupa ( svjedok sam tome ! ! ! ) kada bi se negdje išlo već bi pjevajući drage pjesme iz lijepih dana ili se , u većini slučajeva, moleći Gospi Sinjskoj, sa svojim potisnutim strahom dostojanstveno nosila sa ratnim strahotama.......i po nekima ispada da takvi nemaju simptome ptsp-a ?.....a što smo trebali ?...nakon svakog dana provedenog na terenu trčati omiljenom psihiću ?......tražiti 'one za koje je rat' normalno stanje da umjesto nas brane naše ?.....tko su ti ?....'strašni' unproforci većinom napušeni i švercerski raspoloženi ?....plaćenici iz drugih zemalja koji bi u američkom stilu 'oslobađanja iraka' 'oslobodili' i LIJEPU NAŠU ?.....NE gospodo ! ! ! ..išli smo mi koji smo susprezali strah na mali milion načina i koji sada izlazi iz nas kroz svaku našu poru a to najbolje osjećaju naša djeca i supruge........ne moram imati invalidnost ali HOĆU da se zna DA PTSP POSTOJI KOD PRAVIH BRANITELJA I DA IM JE ON ( nažalost )NAJVJERNIJI PRATITELJ DO KRAJA ŽIVOTA u kojem se nemaju čega sramiti.......ps-ovo nije namjenjeno MRLJAVCU kojeg poštivam već je isključivo jedna vrsta pražnjenja na razna prozivanja.........hvala i pozdrav svima....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima!

Slažem se sa Esadom u potpunosti. Otvorio sam ovu temu u svezi zakonskog roka jer mi se PTSP dijagnosticirao poslije "zakonskog roka" 31.12.2005. godinei sad nemam pravo steći status HRVI-a temeljem PTSP-a.

(iako prvi nalaz pshijatra imam iz 93. zbog problema sa nesanicom i preznojavanjem) što je smiješno jer status HRVI imam temeljem ranjavanja iz 91. i meni sigurno nije potrebna bolest radi ostvarivanja statusa već zato što stvarno imam probleme sa psihom a koje direktno utiču na hipertenziju,cirkulaciju,tinitus i da ne nabrajam. Zato se osjećam još više povrijeđenim kad nas prozivaju i trpaju u isti koš sa nekim s kojima sigurno ne pripadamo.(PTSP iz 2005.)Ovu akciju dijagnoza u potpunosti podržavam i nadam se da će oni koji su pošteno stekli i još stiču svoju mirovinu doći na svoje jer od svih ovih događaja opet su najveću štetu imali istinski branitelji koji su samo branili svoju zemlju i ništa više.Nadam se da me je Mrljavac razumio.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

svaki je slucaj specifican,nismo svi isti,hvala bogu,naetko je poslije rata vjerovao da ce si naci civilni posao i raditi,nazalost,svi znamo kako je za posao,tokom godina trazenja posla,ili ako su ga i imali,male place,vecinom kasnile,pa dobar dio tih placa nis ni dobili,zaradjenih placa,tko zna sto su ti ljudi sve pretrpjeli,a tek njihove obitelji,zato,nemojte nikoga osudjivati.dobar dio branitelja je ostao u policiji i vojsci,primali su redovite place,za razliku od ovih,i to relativno dobre place,znam,znam,nismo mogli svi biti vojnici i policajci.ljudi su jednostavno morali prezivljavati,mozda njihova krivica i nije tako velika,puno toga nevalja kod nas.poceli su se lijeciti 05.,ali oni se u stvari lijece puno duze i puno teze ,znam,kako kaze narod,u zitu uvijek ima kukolja,koliko god zito bude dobro.meni je sve to jako tesko gledati i slusati,i dozivjet cemo jos puno toga,jer smo mi zrtvovana generacija.svako dobro svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Možemo mi ovako i onako, dok struka ne kaže svoje, a mislim da ima što reči, prvenstveno medicina i pravo, sve je ajmo olakšajte dušu svoju. Žalosno je da bolest ulazi u sferu politike ili politika u sferu bolesti, ali jedno ću reči. Naši Zakoni i podzakonski aktovi su takovi da će uvijek netko iskoristiti sistem i na taj način zlorabiti sustav koji mu je omogućio da ZDRAV ode u invalidsku mirovinu, ali kako se u pravu kaže: "Bolje 10 osumnjičenih na slobodi, nego jedan nevin u zatvoru". Ma boli i mene kada znam tko je sve stekao mirovinu, a mi se tu doslovce svađamo, ali tu neće niti jedan prismrditi, a odogovor znate i sami, zašto. Zato budimo solidarni i tolerantni i pomognimo jedni drugima, danas smo tu, a sutra?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dobro si rekao .danas smo tu ,a sutra ? ja dodajem:" a možda već za koji dan pod ledinom"..počelo je sve to tako zbog svoh ovih lažnih invalida koji su nakupili dokumentaciju,uz pomoć raznih malverzacija svoje kartone dotjerali kako treba i sad zbog takvih smradova proizlazi da su svi sumnjivi,prvenstveno oboljeli od ptsp-a...ja mogu samo reći svoj zaključak : najveći dio takvih lažnjaka se zavukao u razne udruge tamo obnašaju neke tkz.funkcije i njih nitko nedira jer oni se okreću kako vjetar piri "...nek me netko uvjeri da je invalid veći onaj što je iščašio nogu dok je proveo dva sata negdje 20 km od prve linije od svih drugih koji su bili na borbenoj liniji ,a nisu u zakonskom roku podnijeli zahtjev... ma kako povreda može biti invalidnost prihvatljivija od psihičke bolesti koja povlači još puno drugih bolesti....... ovo je sve besmisleno razglabati...ja se ne usudim sam upustiti u neku šetnju u prirodu,kljukam tablete da mi bude što lakše prošao dan a neki ranjenici ili povređeni za jedan dan naprave 30 i više metara drva,zidaju,bave se borilačkim sportovima pa dečki moji ...nema mi gore kad me neki od takvih pita: a radiš li što ovako kad si u mirovini ?--pa tak bi mu rado nabio šaku u zube da bi odmah dobio 100% invalidnost..da sam zdrav i da mogu raditi radije bio ostao raditi posao koji sam volio i za koji sam se školovao...... sve takve ljigavce lažne bolesnike treba pozvat i dat im da rade pred doktorima pa nek onda pokažu jesu li sposobni za mirovine ili nisu....... :ljut:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

složio bih se sa kolegom gore kada me pitaju dali radim šta...šta ču u mirovini...a ja uopče ne funkcoiniram..da mogu raditi radio bih posao koji sam imao..ma uopče ni neizlazim nigdje i jutros mi dojde poštar i drži mi predavanje da sandučić ako ne postavim bliže ceste da mu je lakše,da če mi poštu baciti u dvorište,a čovijeka prvi put vidim...bojim se da ču puknit..pa došlo mi je da stresem cijeli okvir u njega,jedva sam se suzdržao i samo sam ga pogledao..pa kuda da idem takav i šta da radim..pa ko tempirane bombe smo i sada uhvate ove mafijaše i zbog njih čemo generalno svi nastradati,čekam drugostepeno hrvi 8 mijeseci i sada ču tko zna koliko još čekati zbog ovog svega.,ne samo ja nego svi...ma nisam član ni nikakve udruge,sve veliki borci,nemogu to slušat....idu mi na živce..najbolje mi je kada nikoga nevidim i nečujem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sinoć oko 19,oo sati na OTV, (na žalost ukljjučio sam se nešto kasnije u program) nije mi poznat čovjek koji je govorio, a najvjerojatnije se radi o jednom gosp. dragovoljcu, predstavniku Karlovačke udruge dragovoljaca, koji mi se jako dopao kada je rekao "SVI SMO MI RVI", pri tom misleći da su i oni iza 2005, također RVI.

 

Teško mi je. Mnogi me tješe da nema veze što ću u mirovinu samo kao dragovoljac DR, bez RVI, jer kao RVI ne nosi puno,ali ja svima kažem, "OK daj ga se onda ti odreci".

 

Uz sve što me čeka, ne dolazi u obzir da se uvlačim u kojekakve priče, jer vrlo dobro znam, da su pojedini ljudi završili više škole i na to dodali RVI pa fino uživaju u mirovini. Ja im skidam kapu, neka uživaju, ali neka meni daju moje, moj status RVI. Dok sam živ, samo ću o tome razmišljati.

 

Najviše me razdire naša razjedinost, nesloga, neorganiziranost, što se ne možemo složiti, te napraviti neki pritisak na....Krenimo redom.

 

ŽIVJELA MOJA HRVATSKA; I OPET ĆU AKO TREBA I BEZ, I SA RVI STATI I DATI SEBE.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma neču se zamarati poštarom,jer ionako sam pod uvjetima zbog srba od prošle godine....pa zamislite to..ja konačno malo odlučio otiči do grada kada ide neki četnik ulicom i digne ruku i počne mahati sa tri prsta,pozdravlja nas koji smo prolazili autima..pa znate šta nisam mogao odoliti,stao sam sa autom izašao van i polupao ga,ali eto naši hrvati su to vidjeli i rekli mu kako se zovem i skoro završim u zatvoru,pa strašno kao da živim u srbiji a ne u lijepoj našoj...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispričavam se svima ako sam što napisao krivo...i kako sam napisao nije i ineće mi nikad biti namjera usporedjivati ili omalovažavati nečiji doprinos u ratu....mislim da je ona tema bila zaključana zbog mene jer je mrljavac mislio da bi mogla otići u krivom smjeru....naglašavam da je većina mojih postova imala za cilj pokazati kako smo loše uvjete imali ....što se tiče zdravstvene zaštite....kako smo loše bili obaviješteni....pa su se neki počeli liječiti tek 2005...i kako smo malo ili ništa....prava ostvarili iz zakona...jednog ...drugog..ili trećeg...a tiče se mene i mojih suboraca...koji smo 13g bili u aktivnoj brigadi...a neki sve skupa imaju 15 g vojske....pa mislim ako takvi imaju problema sa administriranjem.....ratnim putevima....dokazivanjem traume....kako je tek ostalima....a sa druge strane znam ljude koji su mi otvoreno u lice rekli da sam budala....jer sam ostao tako dugo u vojsci.....i kvota se popunila....to je naš problem.....pozdrav svima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pazi na sebe lega,a što se tiče tih sa tri prsta svaka ti čast kako si postupio no isto tako trebao si lega i tim velikim domoljubima namjestiti rebra naravno lagano američki i sve po pravilu službe ...heheheh pozdrav tebi i ipak poštara mlatni makar za opomenu nek vidi tko je gazda u svom dvorištu ili ispred svoje kuće....pozdrav--- :vrti:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

U Glasu Slavonije od 27.Veljače.2008.g Naša ministrica jasno i kako samo ona zna umiljato ,ljepo izjavila da od produžetka PTSP,za ostale branitelje nema ništa,jer se datum neće produžavat.pa s oproštenjem ko vas J...E di ste bili dok su oni iz Njemačke i Mađarske podnosili zahtjeve da su prolupali dok su dobili sve papire da bi mogli izać iz grada ,pa i iz države prći granicu zaradit marke vratit se 94,95.g ljepo platit pa otić u mirovinu pa sad ima previše umirovljenika sa PTSP jedva njma namiću za mirovinu ,a zamislite kaže ona još ih se 30000tisuća ljeći po kojekakvim ustanovama NEMA ZA NJIH SREDSTAVA u DRžavnom proraćunu .A od mene neka joj je na njezinu sramotu glavno da je na obećanje fotelju zadržala,sad če barem grobari imat više posla poslije ovoga .I nemoj Mrljo da išta črkaš po ovome,jer i ja nekad smijem Po....it......... :hvala:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko nas šljivi kad smo neorganizirani.

Status HRVI nećemo dobit dok pred nekog ne stanemo, recimo, pred Ministarstvo branitelja. Mi samo šutimo, a oni koji bi nas trebali zastupati njih nema na vidiku,jer uzimaju dobre mirovine i još mjesečne članarine iz kojekakvih udruga itd.

Meni ne treba status da bih dobio stan, kuću, već bespaltno obrazovanje za dijete, besplatno liječenje po raznim ustanovama, besplatan prijevoz, i naravno nešto na bijednu mirovinu.

Namjerno rade razliku između nas, onih sa i onih bez statusa HRVI, hoću reći, samtraju me braniteljem drugog reda, mada sam od 90 godine stajao sa puškom.

Neka ih je sram, pa čak i one samo koji sjedu u svojim foteljama i ništa ne poduzimaju, sve ih nab...na kolac.

Ljut sam, očajan, i nadasve razočaran. Lako se njima šepuriti sad po kojekakvim mjestima javnog mijenja, i davati nekakve izjave, samo moraju znati, da su sada ostali branitelji, oni ogorčeni, oni koji nemaju više šta izgubiti, domoljubi, i te njihove fotelje bi se lako mogle poljuljati.

 

VI tamo negdje, ako nas čujete ( ima nas više, puno više ), izjednačite branitelje, ne unosite rascjep između nas. Osobno, jedino mi je preostalo da se borim za to, za moj status HRVI.

P.S. NEka se nitko ne vrijeđa, jer kad se dotaknem ove teme, i ono što bioh trebao reći, učinim to tako da bih nekoga mogao povrijediti, ali sada me baš boli k...za to.

 

POMOZITE BRANITELJIMA BEZ STATUSA !!!!!!!!!!!!!!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija