Jump to content

pitanje za Mrljavca i ostale forumaše


robot

Preporučene objave

Dobio sam 100% profesionalnu nesposobnost,uzrok 100% DR i tako sam umirovljen.Pripadnik MUP-a i gardijskih postrojbi od 14.01.1991.- do kraja 2006.godine bez prekida,čin satnik,dragovoljac,HRVI 20%.Pitanje ako idem na obnovu postupka na opću nesposobnost zbog pogoršanja stanja dali mogu dobiti manje na općoj nego li sada imam.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim da trebaš biti prezadovoljan i sadašnjim rješenjem (malo tko dobije 100% posljedica rata) sa samo 20% HRVI.

 

Ako budeš išao na nagoršanje bolesti moraš to argumentirati vrlo dobrom medicinskom dokumentacijom i ne bi trebao dobiti manje nego sada iako i ne mora biti tako.

 

Ako ti je namjera riskirati dobru mirovinu (oko 6500 kn) koju ćeš imati ti pokušaj. ;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Čovjeće 100 % u svezi, pa to je skoro nemoguća misija bez pripomoči dobrih anđela sa strane.

Šalim se malo, ali ako imaš takvo rješenje stvarno ne vidim razlog da pokušavaš za 20-tak posto riskirati takvo što. Naime, u obnovi postupka uz dodatnu medicinsku dokumentaciju možeš dobiti opću ali će se omjer sigurno promjeniti jer je to novi postupak i ako odeš na onih 60/40 dobit ćeš manje nego što imaš trenutno a nečeš amjeti ništa drugo raditi. Ovako kako ti je rekao i Esad povremeno napraviš ugovor o djelu pa si malo pojačaš financijski fond ili možeš otvoriti obrt da ti nitko ne dira mirovinu, jedino je u tim okolnostima dobivaš u manjem postotku. Prijatelju prošao si fenomenalno, moglo bi se reći i više nego fenomenalno, što bih ja (šmrc) dao da mi dadu takvo rješenje, odmah radim feštu i učim sfvirati violinu. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovo zadnje ne razumijem.Ako je netko već dobio da mu je bolest ili ozljeda 100% posljedica sudjelovanja u D.R.,kakve veze to ima sa snižavanjem omjera ako se bolesniku stanje bitno pogorša pa u daljnjem postupku dobije opću nesposobnost.Ne vidim razloga da bi mu sad mijenjali nešto što je utvrđeno u ovom slučaju 100% u svezi.Dosada još nisam čuo za takve slučajeve.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

- kolega, kako ne razumiješ, razlika u profesionalnoj i općoj nesposobnosti za rad je velika,

- profesionalna nesposobnost ti govori o tvojoj profesionalnosti a ista nju i ocjenjuje pa sama ti riječ kaže profesionalna nesposobnost i kada ti vele da si profesionalno nesposoban znači da si nesposoban za profesiju a opća nesposobnost je nešto drugo i nema teorije da ti daju 100% opću ako si dobiju 100% profesionalnu jedna s drugom nema veze, možeš dobiti opću 30% rat a 70% ostale okolnosti..

- valjda sada kužiš, iznimka ako imaš nekoga u komisiji da ti da opću 100% a ako imaš onda nemoj opterećivati i zezati ljude ovdje

-ja sam čuo za jako puno slučajeva

 

poki

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poki je napisao:

- kolega, kako ne razumiješ, razlika u profesionalnoj i općoj nesposobnosti za rad je velika,

- profesionalna nesposobnost ti govori o tvojoj profesionalnosti a ista nju i ocjenjuje pa sama ti riječ kaže profesionalna nesposobnost i kada ti vele da si profesionalno nesposoban znači da si nesposoban za profesiju a opća nesposobnost je nešto drugo i nema teorije da ti daju 100% opću ako si dobiju 100% profesionalnu jedna s drugom nema veze, možeš dobiti opću 30% rat a 70% ostale okolnosti..

- valjda sada kužiš, iznimka ako imaš nekoga u komisiji da ti da opću 100% a ako imaš onda nemoj opterećivati i zezati ljude ovdje

-ja sam čuo za jako puno slučajeva

 

poki

Najzadnji cilj mi je zezati nekoga pa bih molio cijenjenog gospodina morskywuka esada ili mrljavca da nam svima objasne bez obzira tko je u pravu a tko je u krivu.Ova prepucavanja za koje ni ti ni ja namamo valjane argumente već samo po princupu rekla-kazala ne vode na dobro pa pustimo znalce neka odgovore.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

poki je napisao:

... a opća nesposobnost je nešto drugo i nema teorije da ti daju 100% opću ako si dobiju 100% profesionalnu jedna s drugom nema veze, možeš dobiti opću 30% rat a 70% ostale okolnosti..

- valjda sada kužiš, iznimka ako imaš nekoga u komisiji da ti da opću 100% a ako imaš onda nemoj opterećivati i zezati ljude ovdje

-ja sam čuo za jako puno slučajeva

 

poki

 

Pa moguće je da ste oboje (poki&flak) u pravu. Naime, ako krenemo od činjenica iz pitanja, odnosno da je netko otišao u invalidsku mirovinu zbog profesionalne nesposobnosti za rad 100% uzrokovane DR pa je sada pokrenuo postupak utvrđivanja novog invaliditeta (zbog pogoršanja) - moguće su dvije opcije.

Prva opcija:

- HB je u invalidskoj mirovini zbog profesionalne nesposobnosti za rad 100% uzrokovane ratom (npr.: ranjavanje i PTSP)

- njegovo zdravstveno stanje toliko se pogoršalo da je nastupila opća nesposobnost i to zbog pogoršanja po osnovi posljedica ranjavanja i oboljenja PTSP.

Druga opcija:

- HB je u invalidskoj mirovini zbog profesionalne nesposobnosti za rad 100% uzrokovane ratom (npr.: ranjavanje i PTSP)

- zbog ozljeda zadobivenih u saobraćajnom udesu njegovo zdravstveno stanje toliko se pogoršalo da je nastupila opća nesposobnost.

 

U prvom slučaju HB-u će se priznati invalidska mirovina zbog opće nesposobnosti za rad 100% uzrokovane sudjelovanjem u DR, a u drugom slučaju priznat će mu se također invalidska mirovina zbog opće nesposobnosti za rad, ali ne 100% uzrokovana sudjelovanjem u DR, već u određenom omjeru (npr.: 50 rat + 50 civilno).

Dakle, ovdje su bitne dvije stvari koje vještaci&Povjerenstvo za reviziju trebaju utvrditi:

- da je usljed pogoršanja zdravstvenog stanja kod HB-a nastupila opća nesposobnost te

- koji je uzrok oboljenja/ozljede/ranjavanja koje su dovele do pogoršanja zdravstvenog stanja te nastanka opće nesposobnosti.

Ne bih ulazio u diskusiju o trećoj opciji (" ... ako imaš nekoga u komisiji da ti da opću 100% ...")

Pozdrav.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija