Jump to content

Sporazum i sudska rasprava


Ozy

Preporučene objave

Javljam se s jednim zamršenim problemom (barem za mene laika) te vas molim odgovor.

 

Moj bratić (njegov otac i moja mama su brat i sestra) je umro kao udovac u braku bez djece. Nije ostavio oporuku. Ostavninu čine stan i pravo korištenja groba.

On je bio jedinac a roditelji su mu također umrli.

Moja majka i otac (koji su isto umrli) imali su mene i moga brata. Moj brat i njegova supruga su isto umrli. Imali su jednog sina (moga nećaka) koji je živ. Ja sam udovac.

 

Prije ostavinske rasprave pojavila se žena koja tvrdi da je izvanbračna supruga mog bratića i kao takva se upisala u smrtovnicu. Ja posjedujem čvrste dokaze da ona nije mogla biti vanbračna supruga mog bratića.

Kako ne bi došlo do dugotrajnog sudskog procesa, moj nećak i ja smo s dotičnom osobom postigli sporazum o podjeli ostavine te ga ovjerili kod javnog bilježnika.

 

Da li je takav sporazum prihvatljiv za suca na ostavinskoj raspravi?

 

Hvala

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovaj vaš sporazum bi bio preuranjen.

Na ostavinskoj raspravi mogući su samo sporazumi među nasljednicima.

Vi ste očito nasljednik III. nasljednog reda.

A izvanbračna supruga nasljednik I. nasljednog reda.

Nasljednici III. nasljednog reda mogu naslijediti samo ako nema nasljednika I. ili II. nasljednog reda.

Stoga netko od vas mora "popustiti" da se napravi ostavina. Ako pustite izvanbračnoj supruzi, ona će biti jedina nasljednica. Tada s njom sklopite taj sporazum u obliku darovanja ili kupoprodaje.

Ako ona pusti vama, tada vi njoj darujte ili prodajte.

Ako joj osporavate da je bila izvanbračna supruga, a ona to tvrdi, morate na parnicu.

Uglavnom, svi zajedno ne možete naslijeđivati u ostavinskom postupku, niti se dijeliti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija