Jump to content

Obvezna parcelacija za uknjižbu


Gogy

Preporučene objave

Poštovani,

a da li je to vrijedilo za one koji su se uknjižavali do 15. kolovoza 2007. godine? To pitam zato, jer mi je to objašnjavao jedan geodet, a ja nemam vremena da čitam Zakone....

Drugo, suvlasnik čestice na kojoj gradim nije to trebao i uknjižio se u dijelovima, npr 1/2 kat.čestice??

;-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 3 tjedna kasnije...

alfaro je napisao:

Tulj ne dezinformirajte javnost, ak pise u lokacijskoj da je potrebna parcelacija onda se ona treba i sprovesti u katastru. Parcelacije je bilo i prije 2007.

Pogledajte si stari:

Zakon o prostornom uredjenju 98/1994.; 100/04

:cager::cager:

 

1.Gogy, koji je otvorio temu, nigdje nije rekao da u lokacijskoj piše da je parcelacija potrebna.

 

2.Ne znam točno kakav je njegov slučaj, zato ponavljam još jednom da postoji mogućnost da parcelacija nije potrebna ali ako mu je ovlašteni geodetski stručnjak rekao da je potrebna tada nema druge nego parcelirati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovak tulj, ak u lokacijskoj ne pise (a uvijek pise) da je potrebna parcelacija, pise sigurno u Zakonima ili je zakonom propisano, a u svakoj izmjeni i dopuni Zakona o prostornom uredjenju od 1994 to pise i u Zakonu o zemljisnim knjigama..i drugim propisima.

:-?

2. Ak se dela legalno i po propisima parcelacija je od uvijek bila potrebna bez obzira na slucajeve iz prakse...i ne ovisi to o ovlastenom geodetskom strucnjaku kako on kaze nego ovisi o propisanoj regulativi i primjeni zakona u RH... :-):vrti:

Nebi bilo dobro strucnjake stavljati iznad zakona.

:no-no::bananko::no-no::bananko::propis:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija