Jump to content

potrebna pomoc oko ponovnog sastavljanja prijedloga za ovrhu po alimentaciji


odlucna17

Preporučene objave

Razvedena sam 7 godina,dvoje djece od 8 i 9 god!

Sud dodjeljuje pri rastavi uzdrzavanje za djecu u iznosu od 750 kn. po djetetu!

Kako otac nije placao 2004 sam podnjela prijedlog za ovrhu a sad sam dobila rijesenje od sutkinje da nemoze razmatrat predmat ako ne prilagodim prijedlog ovrhe clanku 35. st.1 OZ!

Kako nisam pravnik nemam pojma sto napravit a kao nezaposlena nemm ni novaca za advokate!

Na sto se odnosi ovaj clanak zakona i sto to trebam ispravit!HITNO!Sudkinja trazi ispravak u roku 8 dana a ja sam dopis dobila u ponedjeljak!

Uz to moze limitko odgovoriti zasto je predmet iz Zagreba gdje zivimo djeca i ja prebacen ugrad gdje zivi otac!

Sto da ja putujem,a on koji radi i neplaca da netreba ni putovati!

HVALA! :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nažalost, za druga pitanja vam ne mogu puno pomoći, ali mogu vam napisati što je taj čl. 35:

 

Prijedlog za ovrhu

 

Članak 35.

 

(1) Prijedlog za ovrhu mora sadržavati zahtjev za ovrhu u kojemu će biti naznačena ovršna ili vjerodostojna isprava na temelju koje se traži ovrha, ovrhovoditelj i ovršenik, tražbina čije se ostvarenje traži te sredstvo kojim ovrhu treba provesti i, po potrebi, predmet u odnosu na koji ga treba provesti. Prijedlog mora sadržavati i druge podatke koji su potrebni za provedbu ovrhe.

 

(2) Prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave mora sadržavati:

 

1. zahtjev da sud naloži ovršeniku da u roku od osam dana, a u mjeničnim i čekovnim sporovima u roku od tri od dana dostave rješenja, namiri tražbinu zajedno s odmjerenim troškovima, i

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala,to se zove pomoc,sad znam sto me sutkinja trazi!

Ona zeli da joj dostavim gdje je otac zaposlen i koju imovinu posjeduje!

Super!Hvala na odgovoru!

Jos me samo zanima ako mi mozete reci da li u Lijepoj nasoj postoji uopce institucija rada Pro Bono,gdje bi se pruzila pravna pomoc obespravljenoj djeci,o kojoj se ovdje u prvom redu i radi!

Zasto sud saam ne nadje informacije o tome gdje je duznik zaposlen i koju imovinu ima!Zasto to moram ja radit?

I sto to oni pricaju na TV?Svi govore o Tom Novom Zakonu a ja ne vidim da se ista promijenilo=Imali uopce ikakvih pomaka=

Jos jednom hvala!!Idem odmah pisati!!

Plava je napisao:

Nažalost, za druga pitanja vam ne mogu puno pomoći, ali mogu vam napisati što je taj čl. 35:

 

Prijedlog za ovrhu

 

Članak 35.

 

(1) Prijedlog za ovrhu mora sadržavati zahtjev za ovrhu u kojemu će biti naznačena ovršna ili vjerodostojna isprava na temelju koje se traži ovrha, ovrhovoditelj i ovršenik, tražbina čije se ostvarenje traži te sredstvo kojim ovrhu treba provesti i, po potrebi, predmet u odnosu na koji ga treba provesti. Prijedlog mora sadržavati i druge podatke koji su potrebni za provedbu ovrhe.

 

(2) Prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave mora sadržavati:

 

1. zahtjev da sud naloži ovršeniku da u roku od osam dana, a u mjeničnim i čekovnim sporovima u roku od tri od dana dostave rješenja, namiri tražbinu zajedno s odmjerenim troškovima, i

:-o
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija