Jump to content

tiha ophodnja


CheKirac

Preporučene objave

Poštovanje svima, prvi put sam na forumu pa mi nezamjerite ako sam nešto krivo napisao ali me interesira te Vas sve ljepo molim tko može odgovoriti da odgovori precizno. 1990 god u 9 mj. zadužio sam oružje od Zapovjednika PP, pošto su neki Albanci prebjegli iz vojarne, sa zadatkom da svaku večer vršimo ophodnje po gradu i našoj MZ te sve sumnjive radnje dojavimo u PP. Pošto se radi o sredini sa većinskim srpskim pučanstvom očekivali smo svašta, pa je i bilo svašta, da ne ulazim u detalje, dali se taj dio može smatrati kao učešće u DR-u ili ono pojeo vuk magare. Unaprijed hvala, BDW zapovjednik je spreman potpisati da je tako i bilo ako mi koristi da ostvarim neka prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 2. ZOPHB

 

(1) Hrvatski branitelj iz Domovinskog rata je osoba koja je kao dragovoljac i pripadnik Oružanih snaga Republike Hrvatske (ZNG, Hrvatske vojske, Ministarstva obrane, Policije, Ministarstva unutarnjih poslova, Hrvatskih obrambenih snaga (HOS-a) te pripadnik naoružanih odreda Narodne zaštite koji je u njima proveo najmanje 5 mjeseci do 24. prosinca 1991. godine), organizirano sudjelovala u obrani neovisnosti, teritorijalne cjelovitosti, odnosno suvereniteta Republike Hrvatske u bilo kojem razdoblju Domovinskog rata (u daljnjem tekstu: hrvatski branitelj iz Domovinskog rata).

 

(2) Pod sudjelovanjem u obrani neovisnosti, teritorijalne cjelovitosti, suvereniteta Republike Hrvatske, odnosno vrijeme neposredne ugroženosti suvereniteta Republike Hrvatske (u daljnjem tekstu: obrana suvereniteta Republike Hrvatske), u smislu stavka 1. ovoga članka, podrazumijeva se oružani otpor agresoru i djelovanje u izravnoj svezi s tim otporom (odlazak u postrojbu, na borbeni položaj i povratak te obuka i priprema za odlazak na bojište) u vremenu od 5. kolovoza 1990. do 30. lipnja 1996.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije mi u potpunosti jasno, dali imam pravo tražiti da mi se u ratni put unese i taj dio ,dali mogu podnjeti zahtjev za obnovu postupka glede ovog dijela učešća u DR-u i kome, i dali mogu na temelju svjedoka i pisanog ratnog puta ovjerenog kod javnog bilježnika i potpisanog od zapovjednika PP podnjeti zahtjev i kome Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U gornjem postu, u stavku 1., vrlo jasno piše, ako si bio pripadnik jedne od navedenih institucija tada si bio i branitelj a možda i dragovoljac, te se sa svojim problemom obrati onoj čiji si bio pripadnik, a ako je više nema, tada njenoj pravnoj sljednici. Iako iz tvog izlaganja nije jasno za što ti to treba ali ja ne bih volio da mi u ratnom putu piše "ophodnja u gradu i MZ". Dakako, za vrijeme rata nisu svi mogli biti "Rambo". Nadam se da razumiješ što sam htio reći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa mora te biti na nekom spisku......ako si bio u mz....pitaj tko je bio referent obrene...i provjeri spiskove....sve je vođeno ...jer to im je bio posao.....e sad ako te ima na spisku...druga je stvar da li po vremenu učestvovanja imaš pravo ostvariti status branitelja...a onda i dragovoljca....dakle u mjesnu zajednicu....pitati i pogledati spiskove straža i smjena iz tog vremena i onda ako se zadovoljava vremenski, po potvrdu u ured za obranu .....napominjem....ako se imaju uvjeti....po zakonu....drukčije ne ide....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve ste mi dobro objasnili, ali ja sam RVI i dragovoljac Domovinskog rata, jer sam u 6 mj. 1991. god. postao pripadnik rez. sastava policije koji je kao takav egzistirao jedini na području gdje živim, nije bilo ZNG-a. ili gardijske brigade. Mene samo interesira ovo razdoblje od rujna 90. do šestog mj 91. god. kada sam dobio iskaznicu pripadnika Rez. sastava policije, da li netko zna mogu li ostvariti pravo da mi se upiše taj dio kao obrana suvereniteta RH i prizna status branitelja jer smo bili fakat pod oružjem i obavljali sve zadaće koje je tražio zapovjednik PP, onda nije bilo redovne policije jer su u PP 99% bili srbi a osoblje u kancelarijama samo pokoji Hrvat ili Hrvatica, evo mislim da sam bio jasan, molim Vas precizniji odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kako Esad kaže, mora se priznati,.ali ako te nema na spisku ili popisu djelatnika, status branitelja za to razdoblje će 99 % morat tražiti putem Upravnog suda, jer će te po mom uskustvu svuda odbiti i preveslati, no možda ti imaš više sreće. Pokušaj, od svega češ izgubiti najviše živaca i nešto malo kuna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijatelju, nađi si dva-tri svjedoka, neka ti to potvrde i sve si riješio. Nećeš biti niti prvi niti zadnji koji je to tako napravio.

Vidiš, ovdje ima puno dobrih ljudi, koji će ti puno pomoći, a ima i onih koji će se čudom čuditi kako si ti to bio u pričuvi, da tada nije bila pričuva itd. Slobodno čitaj "Veteran", onaj malo iznad mene koji ti se eto obratio.

Prijatelju, držim ti palčeve, i znaj, sve se može dokazati, samo trebaš imatio strpljenja i htjenja, ali neka te drži pomiosao da si i ti doprinio ovome svemu. Živio!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

što tebi nije jasno...naravno da lupetaš gluposti i kad si tako pametan objasni kakva je to tiha ophodnja ????? to sa 2-3 svjedoka objesi mačku o rep to je prošlost...kako je napisao imao tog zapovjednika pa nek mu on napiše ratni put kad mu je on već dao i oružje i neke ovlasti...nemoj lupetati jer nemaš pojma o policijskim ovlastima niti si bio tih godina u toj službi.( za razliku od tebe veteran je bio od 1.8. 1990 godine u toj službi pa zna malo više od tebe )...dokažeš li mi nešto suprotno od onoga što sam ja napisao osobno ti se javno ispričam lega,ali te tvoje nabuloze ostavi za neke koji mogu prožvakati takve spike...... još samo tebi na znanje niti jedan tadašnji zapovjednik PP nije imao ovlast nekoga aktivirati u pričuvni sastav bez znanja svoje PU,ako je to evidentirano u PU onda je službeno i nema spora oko ostvarenja prava no ipak mislim da ništa od svega toga....... sretno !!!!!!!! :policajac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa veteranu, malo kasniš, vidiš u muriji sam bio puno prije tebe, dok si ti negdje farbao crte po cesti. Znaš, već te duže vrijeme pratim i imam osjećaj da te neke stvari u životu puno smetaju, počevši od tebe samog. Kao prvo, stalno si na ovom forumu, i ponekad si stvarno dosadan, od toga da si pomalo zavidan drugima što se bore za svoju sudbinu.

Znaš, nisi ti branio samo ovu zemlju, mada mi se ponekad čini kao da te je bilo svakog trena na svakoj bojišnici i da si ti doprinio Hrvatskoj kao jedna satnija HV-a.

Daj čovječe više oladi, i pusti dobronamjerne ljude da si pomažu jedni drugima, kako najbolje znaju i umiju. Ugasi taj komp, i odi malo u park pa se prošeći, pri tom nemoj puno ljudima pametovati kad ih tamo sretneš.

 

A prijatelju kojem sam pokušao sugerirati kako da riješi problem, i sam će na kraju uvidjeti da će svoj problem riješiti jedino na takav način, jer svi su iz tog vremena-mjesta ili u mirovini ili nisu aktivan sastav HV-a.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovorima, neki se i ne odnose na moje pitanje, jer svjedoke ne trebam, postoji "dnevnik događaja", a slučajno(?) mi "maljutka" preletila iznad položaja. Ovo su pitanja nekih mojih dečki, a eto ja stvarno nisam znao odgovor. Hvala, Mrljo. ;-)

Eto to ne smatraju prvom crtom bojišnice. :-?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

CheKirac je napisao:

Poštovanje svima, prvi put sam na forumu pa mi nezamjerite ako sam nešto krivo napisao ali me interesira te Vas sve ljepo molim tko može odgovoriti da odgovori precizno. 1990 god u 9 mj. zadužio sam oružje od Zapovjednika PP, pošto su neki Albanci prebjegli iz vojarne, sa zadatkom da svaku večer vršimo ophodnje po gradu i našoj MZ te sve sumnjive radnje dojavimo u PP. Pošto se radi o sredini sa većinskim srpskim pučanstvom očekivali smo svašta, pa je i bilo svašta, da ne ulazim u detalje, dali se taj dio može smatrati kao učešće u DR-u ili ono pojeo vuk magare. Unaprijed hvala, BDW zapovjednik je spreman potpisati da je tako i bilo ako mi koristi da ostvarim neka prava.

 

ne znam u čemu je problem kod ovog jednostavnog pitanja da ste se počeli svađati oko svojih učešća u ratu pa evo još jednom ga pročitajte.

dakle odgovor je da se ovo priznaje kao učešće u dr.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ma ti si dečko milicajčina od glave do pete...zato idi malo promuvaj se po šumama i gorama i nemoj mene prozivati jer nisi dostojan...baš takve volim ,stare milicajčine kao što se ti hvališ.....povuci se u kavez i nastavi se obrazovati..za razliku od tebe ja sam školovan i nisam nikakve crte farbao... nigdje nisam naglašavao da sam ja obranio sam ovu zemlju,ali za razliku od tebe YU-nostalgičara sasvim sam više korisnoga učinio. rado bih otišao u park prošetati kad bih znao da bi tamo pronašao tebe jadnoga i osobno te upoznao......idi se okupati jako bazdiš.... :-D

- nisam ja nikome zavidan već samo pratim kako neki poput tebe pokušavaju lažima doći do nekoga statusa zato moraš shvatiti tvoje vrijeme vladavine milicije je prošlo svršeno vrijeme.. :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

CheKirac je napisao:

Sve ste mi dobro objasnili, ali ja sam RVI i dragovoljac Domovinskog rata, jer sam u 6 mj. 1991. god. postao pripadnik rez. sastava policije koji je kao takav egzistirao jedini na području gdje živim, nije bilo ZNG-a. ili gardijske brigade. Mene samo interesira ovo razdoblje od rujna 90. do šestog mj 91. god. kada sam dobio iskaznicu pripadnika Rez. sastava policije, da li netko zna mogu li ostvariti pravo da mi se upiše taj dio kao obrana suvereniteta RH i prizna status branitelja jer smo bili fakat pod oružjem i obavljali sve zadaće koje je tražio zapovjednik PP, onda nije bilo redovne policije jer su u PP 99% bili srbi a osoblje u kancelarijama samo pokoji Hrvat ili Hrvatica, evo mislim da sam bio jasan, molim Vas precizniji odgovor.

Ajde da malo smirim tenzije.Naime na jednostavnopitanje slijedi i jednostavan odgovor.Dakle period o kojem je rijeć može ti biti priznat jedino pod uvjetom da si zadužio naoružanje u svojoj P.U.Znači da nikakva osobna naoružanja koja su ljudi iz tog vremena posjedovali a da pri tom nisu bila evidentirana(pri tome mislim na vrstu naoružanja i broj) se ne priznaju u navedenom periodu pa tako niti učešće.To je stvarnost i čvrsto stojim iza napisanog.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Posjetitelj
This topic is now closed to further replies.


×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija