Jump to content

tužba


vukovar

Preporučene objave

OSLOBOĐENJE OD PLAĆANJA SUDSKIH, UPRAVNIH I JAVNOBILJEŽNIČKIH PRISTOJBI

 

Članak 63. ZOPHB

 

Od plaćanja sudskih, upravnih i javnobilježničkih pristojbi u postupku ostvarivanja prava iz ovoga Zakona oslobođeni su članovi obitelji smrtno stradaloga, zatočenoga ili nestaloga hrvat­skog branitelja iz Domovinskog rata i HRVI Domovinskog rata na temelju odgovarajućih isprava kojima dokazuju svoj status.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o sudskim pristojbama

Članak 15.

 

Od plaćanja pristojbi oslobođeni su:

 

1. Republika Hrvatska i tijela državne vlasti,

 

2. osobe i tijela u obavljanju javnih ovlasti,

 

3. radnici i namještenici u radnim sporovima i službenici u upravnim sporovima u vezi s ostvarivanjem njihovih prava iz službeničkih odnosa,

 

4. invalidi Domovinskog rata, na temelju odgovarajućih isprava kojima dokazuju svoj status,

 

5. supružnici, djeca i roditelji branitelja poginulih, nestalih i zatočenih u Domovinskom ratu, na temelju odgovarajućih isprava kojima dokazuju svoj status,

 

6. supružnici, djeca i roditelji poginulih, nestalih i zatočenih u Domovinskom ratu, na temelju odgovarajućih isprava kojima dokazuju svoj status

 

7. prognanici, izbjeglice i povratnici, na temelju odgovarajućih isprava kojima dokazuju svoj status,

 

8. korisnici socijalne skrbi koji primaju pomoć za uzdržavanje,

 

9. humanitarne organizacije i organizacije koje se bave zaštitom invalida i obitelji poginulih, nestalih i zatočenih u obavljanju humanitarne djelatnosti,

 

10. tužitelji u parnicama o pravu na zakonsko uzdržavanje ili o tražbinama na temelju toga prava,

 

11. tužitelji u parnicama o priznanju materinstva i očinstva i o troškovima koji su nastali trudnoćom i porodom izvan braka,

 

12. stranke koje traže vraćanje poslovne sposobnosti,

 

13. maloljetnici koji traže da im se odobri stjecanje poslovne sposobnosti zato što su postali roditelji,

 

14. stranke u postupku radi predaje djeteta i radi ostvarivanja odluke o održavanju susreta i druženja s djetetom,

 

15. tužitelji u sporovima o pravima iz obveznoga mirovinskog i osnovnoga zdravstvenog osiguranja, o pravima nezaposlenih osoba na temelju propisa o zapošljavanju i pravima s područja socijalne skrbi,

 

16. tužitelji, odnosno predlagatelji u postupcima za zaštitu ustavom zajamčenih ljudskih prava i sloboda protiv konačnih pojedinačnih akata, odnosno za zaštitu zbog nezakonite radnje i

 

17. tužitelji u sporovima o naknadi štete zbog onečišćenja okoliša.

 

________________

Dakle, vazda u sudskim postupcima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i još nešto jedno govori zakon,a drugo je "stanje na terenu" ili svatko tumači zakone kako im paše,pa nebi bilo loše da se na forumu pišu "stvari" po vlastitim iskustvu ,a ne samo citiranjem čl.pojedinog zakona...eto recimo primjer od šekija....

...nadam se da me razumijete,a za dobrobit ,te što manje nejasnoča kod HB-a što se događaju...pozz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...moram odgovorit: dsemovca ne zamaram se ja tvojim postovima ,već sam općenito dao za primjer tvoj post kad je bio najbliži ,a taj članak koji si naveo možeš objesit mačku za rep.Na terenu stvari drukčije stoje....što se tiče JB pristojbe ima toga još al da ne zamaramo ljude dalje...pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

vukovar je napisao:

Zanima me da li sam oslobođen plaćanja sudskih pristojbi kao hrvi ,jer kanim tužiti jednu gradsku firmu i gdje ima neki obrazac za sastavljanje tužbe,a u svezi nezakonitog naplaćivanja pričuve. :-?

 

uzmi odvjetnika da te zastupa. ako dobiješ spor, troškove zastupanja platit će protivnik.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

@zkova

deltacro molim bez vrijeđanja,ja nikog ne vrijeđam ,pa molim lijepo....

 

lega daj se malo saberi i nemoj rasipat svoje znanje koje i nije baš izrazito...osobno te nevrijeđam samo ti ukazujem na neke stvari koje ti nemožeš shvatiti,,,,,,,,tebi za primjer -ja nikad ništa neplaćam kod javnog bilježnika sasvim je dovoljno rješenje na uvid i dakako kopija tog rješenja.

:jok:

lud zbunjen,lud zbunjen,lud zbunjen - normalan......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

primjer ,kod javnog bilježnika,oslobođenje je samo 5% državne takse,dok se javno bilježnička nagrada plača,daj mi adresu tog JB gdje se nista ne plača,sad trebam do njega drugi tjedan,bio bi ti jako zahvalan,razliku love dadem tebi...pozz iz Koprivnice

 

btw

priznajem nemam neko znanje posebno ,sve što pišem pišem iz osobnog iskustva ,a ne ono rekla kazala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija