Jump to content

Pitanje - zabrana reformatio in peius


anonimno

Preporučene objave

Najbliže odgovoru što sam našla je komentar u Pavišićevom komentaru ZKP-a koji kaže da u odnosu na nepobijani dio presude zabrana ne sprječava primjenu čl. 379st.1t.1 jer su postupovne povrede kao povrede formalnog prava načelno izvan okvira mjerila. Tu se dakle zabrana ne primjenjuje, osim iznimno u čl. 388.st.2.

Ako netko zna jednostavnij odgovor bila bi mu jako zahvalna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo doslovno:

Članak 469.

Pri donošenju presude povodom prigovora sudac pojedinac izreći će da se kazneni nalog u odnosu na okrivljenika koji je podnio prigovor stavlja izvan snage. Pri tome sudac pojedinac nije vezan na zahtjev državnog odvjetnika iz članka 465. stavka 2. ovoga Zakona, kao niti na zabranu iz članka 398. ovoga Zakona.

 

To je pitao Zadnik kad sam ja slusala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tkđ. se pridružujem odgovoru kolegice. Kada ispitivači pitaju za izuzetak od zabrane reformatio in peius, očekuju odgovor vezan uz kazneni nalog.

 

Zadnik je zbilja OK i jedan je od ugodnijih ispitivača. Dojam je samo da dosta šara materijom (npr. u mom slučaju jedno od prvih pitanja bilo je vezano uz izvanredne pravne lijekove, zatim opći dio KZ da bi se pri kraju opet vratio na ZKP).

 

Pita i Zakon o sudovima za mladež.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija