Jump to content

Krađa help


FraDra

Preporučene objave

Pozdrav,svima.

Imam jedno pitanje pa me zanima odogovor...

Prijatelj mi je uhvaćen pri pokusaje kradje u bauhaus-u prilikom izlaska iz njega,vidjeli su ga i zaustavili, zaposlenik je trazio osobnu i pozvao policiju,vrijednost iznesene robe bila je 1300kn, policija ga je privela i podnijela kaznenu prijavu zbog pokušaja krađe.Do sada nije nikada imao nikakvih problema.U policiji su mu rekli da za to slijedi najvjerojatnije uvjetna kazna.Molim Vas odgovor za koliko vremena će dobiti poziv na sud, koliko to sve traje te na kraju kakvu kaznu može očekivati.Pokajao se zbog budalaštine za sve te želi samo da se sve završi.

Da li će na poslu imati problema zbog toga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 216.

 

(1) Tko tuđu pokretnu stvar oduzme drugome s ciljem da je protupravno prisvoji,

 

kaznit će se kaznom zatvora od tri mjeseca do tri godine.

 

Dakle preko 1000 kuna ide gornja kazna,s tim da će dobiti uvjetnu 99%.

 

Kazneni nalog je zaopravo presuda bez pozivanja okrivljenika. Ona vrijedi ako okrivljenik u roku ne izjavi prigovor. Izriče sa za blaža kaznena djela kada su dokazi dovoljno jaki.

Za nju treba imati 21 godinu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne vidim kako bi mu odvjetnik mogao pomoći, uhvačen je, došla policija, priznao, no ako ima para viška....

u policijskim evidencijama ostaje za stalno, ali to je samo interno, dok su važne sudske evidencije a iz njih se briše nakon proteka određenog vremena(potvrdu o nekažnjavanju izdaje sud ne policija) :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Bok,trazim vec nekoliko sati nesto sto se tice ove teme.Imam jedno pitanje.Takoder slicna situacija krade,samo je vrijednost 98 kuna.(dm)Takoder je dosla policija,zapisala me itd.E, sad bih te pitala da li ce mi se to vidjeti pri zaposaljvanju kada vadim dokumente o kaznjavanju?Jos nesto, da li je stvarno istina da se to nakon nekog vremena brise?.Puno ljudi mi je reklo da je to pre mala cifra,te da to nije nista ozbiljno.Mozete li dati kakav savjet?

PUNO HVALA!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za tako male iznose kazneni progon se vrši po privatnoj tužbi - dakle samo ako DM podnese privatnu tužbu na sud protiv Vas. To se međutim rijetko događa jer to zahtjeva troškove (sama sudska pristojba 250,00 kn, bez troškova odvjetnika).

 

Čak i ako Vas se bude gonilo na sudu i budete pravooćno osuđeni, protekom zakonom određenog vremena će se to brisati iz kaznene evidencije.

 

Inače na posao u policji, tajnim službama, sigurnosti najviših dužnosnika te ministarstvu vanjskih poslova ne trebate više računati

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Molim Vas brzi odgovor.

Naime kolega još uvijek nije dobio nikakav poziv na sud niti kazneni nalog za krađu u BAUHAUSU iako je od tada prošlo pet mjeseci.Vrijednost ukradenog je oko 1500 kn te je on krađu priznao u pol.stanici.Nakon toga mu je insp. rekao da može očekivati uvjetnu kaznu .Ali jučer ga je nazvao inspektor iz policije te ga pozvao na razgovor ("koji neće trajati duže od 10 min "), da se riješe neke nejasnoće.Da li to znači da sud još uopće nije rješavao taj predmet,zašto sada (nakon pet mjeseci) opet mora na pliciju ako je već sve priznao, te kada bi se mogla očekivati presuda-kazneni nalog.

 

Hvala,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da li to znači da policija još nije predemt niti poslala prema sudu...ili!?.Koliko će onda vremena trebati od vremena kada policija pošalje predmet sudu do izricanja kazne..par mjeseci ili.. !?Nije mi jasno kako je predmet bio na policiji 5 mjeseci ako je priznao krivnju i ako mu je inspektor rekao da će rješenje dobiti za max. 2-3 mjeseca.

 

Pozdrav,

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

dakle..krađa

zaposlenik benszinske primjetio je kako nekoliko ljudi krade par boca alkohola..i vidio je kako ih unose u kombi, sa kojeg je zapisao br.moba (rentan je kombi). Kako sam ja rentao kombi, preko podataka o renta-a-caru, dosli su do mene i pozvan sam na razgovor. Kazu da snimka kradje postoji, al ja na snimci nemogu bit jer nisam niti ulazio na pumpu, a kamoli krao.

Prema popisu robe ukradene..vrijednost je 1060kn, roba nije pronađena u kombiju.

Na razgovoru mi prijete zadrzavanjima 24,12h (dok se ne sjetim ko je krao) , da ce sve na mene stavit, da ce mi pretražit kucu, da cu bit optuzen kao suucesnik i tako to..da bi me nakon sat vremena pustili. Pozvan sam opet za par dana na razgovor. Ja neznam ljude iz kombija, pogotovo ime i prezime od svakoga kako oni traze da im kazem, nisam vozio kombi, nisam bio na pumpi u vrijeme krađe, niti sam znao da je nesto ukradeno..

 

Zanima me..sta mogu ocekivat na slijedecem razgovoru? Ja nemogu policiji pomoc sa imenima pocinitelja, kao ni suputnika../ jel mi mogu pretrazit kucu? ili me zadrzat 24h u postaji..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Policija Vas može uhititi, a i pretražiti kuću. Pogotovo ako odprije imate sl.KD ili posumnjaju u istinitost Vaše izjave koju ste im dali na obavjesnom razgovoru ili krim. obradi ,a ne možete dokazati da niste upleteni u događaj koji ste naveli.

 

Vjerojatno Vam policija neće pretražiti kuću jer da su to mislili napraviti ne bi Vam rekli.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

(potvrdu o nekažnjavanju izdaje sud ne policija) :kavica:

 

Sud ne izdaje potvrdu o nekažnjavanju. Takvo nešto ne postoji. Sud izdaje potvrdu da se protiv osobe u tom trenutku ne vodi kazneni postupak. Ministarstvo pravosuđa vodi evidenciju o pravomoćnim presudama u kaznenom postupku i izdaje izvod iz kaznene evidencije a ne potvrdu o nekažnjavanju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac je napisao:

Policija Vas može uhititi, a i pretražiti kuću. Pogotovo ako odprije imate sl.KD ili posumnjaju u istinitost Vaše izjave koju ste im dali na obavjesnom razgovoru ili krim. obradi ,a ne možete dokazati da niste upleteni u događaj koji ste naveli.

 

Vjerojatno Vam policija neće pretražiti kuću jer da su to mislili napraviti ne bi Vam rekli.

 

Nikada prije nisam za ništa kažnjavan, ni prekršajno čak. Dokazati mogu da nisam upleten, postoje snimke sa benzinske postaje, na njima se mora vidjeti da nisam niti ulazio na pumpu, štoviše, udaljen sam bio 50-100m od ulaza u pumpu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rekli mi da ću biti pozvan na sud, a ako se utvrdi na nisam na snimci, bit ću oslobođen

Ali ipak mi je napomenuto, da je moguće da budem kažnjen kao 'pomagač' jer sam omogućio vozilo..pa me zanima kolko je to vjerojatno?

Ja sam samo iznajmio vozilo, za putovanje..nisam vozio, nisam ni znao da je nešto uopće ukradeno..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija