Jump to content

Rok za donosenje rijesenja DLP


generacija63

Preporučene objave

Naime,bio sam na plp. u 10mj.2007.

DLP je moj predmet zaprimilo sredinom 6-og mj.og.Medjutim moj predmet je odradjen pocetkom 8-og mj.stim da je ponovno vracen na DLPzbog neke pogreske??!!

:palacdolje:

Sad mene zanima slijedece:koliko jos dugo mogu zadrzati moj predmet a da se ne prekoraci rok za donosenje rijesenja,tj. dali se ta njihova ispravka pogrske veze za onaj rok od kad su prvi put(6-og mj.)zaprimili rijesenje,te savjet sto mogu puduzeti ja u slucaju da su prekoracili rok ili... :-?

p.s. napominjem da je moj postotak invalidnosti 60%trajno(ranjavanje) 30%privremeno(pogorsanje bolest,vezano uz sudjelovanje u obrani.........sto je ukupno iznosilo 70%privremeno.

zahvalan

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

generacija63 je napisao:

Naime,bio sam na plp. u 10mj.2007.

DLP je moj predmet zaprimilo sredinom 6-og mj.og.Medjutim moj predmet je odradjen pocetkom 8-og mj.stim da je ponovno vracen na DLPzbog neke pogreske??!!

 

I ja sam tada bio na PLP ( Dubrava - ZG ) i još nisam dobio riješenje DLP.

 

Koga da priupitam vezano za isto ? Vidim da generacija63 ima saznanja o svom riješenju, ja pojma nemam šta je s mojim.

Jedino sam dobio 1.st.rješenje, a od 2.st. ni traga ni glasa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nista cudno,cuvaju ljudi posao,jer gdje bi radili kada bi sve predmete zavrsili?Mene nebi iznenadilo kad bi dosao do spoznaje da DLPradi mozda jedan ili dva dana u tjednu i to skraceno radno vrijeme kao porodilje hahaha bas i rade tako nekako. :pljesce: preostaje nam da se naoruzamo sa ovo malo zivaca sto nam je ostalo i da... :ceka:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Magnum je napisao:

 

 

Hehehe, za par dana ističe i privremeno rješenje PLP.

 

 

;-)

 

I što onda kada istekne privremeno rješenje PLP , a rješenje od 2. st. još ne dođe ?

 

Ima li tko takvih iskustava ? To bi nastala onda " rupa " u vremenu, mislim tada ne bi imao ni rješenje 1.st ., ni rješenje 2. stupanjeke.

Evo meni u 1.st. rješenju piše privremeno do 31.10.2008. godine i što ako do tog datuma ne dobijem 2. stupanjsko ? Na komisiji sam bio početkom 10. mj. 2007. Mislim s ovim 1.st. i tako ne mogu ništa ( 30 % mi je priznato ).

 

Hvala na broju telefona, baš ću nazvati sutra da vidim što je s time.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dsemovca je napisao:

Trenutno se rješavaju predmeti iz veljače o.g. :

 

A onda su mene preskočili, ja sam bio početkom 10 mjeseca 2007.god. I kažu još uvijek je predet DLP. ( Na PLP bio u Dubravi ). Ako se trenutno rješavju predmeti iz veljače onda su ovi iz 10. mj prošle godine davno trebali biti riješeni.

 

Oni nas j...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kompa je napisao:

dsemovca je napisao:

Trenutno se rješavaju predmeti iz veljače o.g. :

 

A onda su mene preskočili, ja sam bio početkom 10 mjeseca 2007.god. I kažu još uvijek je predet DLP. ( Na PLP bio u Dubravi ). Ako se trenutno rješavju predmeti iz veljače onda su ovi iz 10. mj prošle godine davno trebali biti riješeni.

 

Oni nas j...

Kompa, stvar je jasna! ako se trenutno rjesavaju predmeti iz veljace,znaci i tvoj predmet je zaprimljen na DLP u veljaci a ono sto si bio na PLP u 10 mj 2007 to nema veze sa DLP :beee:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

generacija63 je napisao:

Kompa je napisao:

dsemovca je napisao:

Trenutno se rješavaju predmeti iz veljače o.g. :

 

A onda su mene preskočili, ja sam bio početkom 10 mjeseca 2007.god. I kažu još uvijek je predet DLP. ( Na PLP bio u Dubravi ). Ako se trenutno rješavju predmeti iz veljače onda su ovi iz 10. mj prošle godine davno trebali biti riješeni.

 

Oni nas j...

Kompa, stvar je jasna! ako se trenutno rjesavaju predmeti iz veljace,znaci i tvoj predmet je zaprimljen na DLP u veljaci a ono sto si bio na PLP u 10 mj 2007 to nema veze sa DLP :beee:

 

Ma meni nije više ništa jasno, jasno mi je samo to da čekam to rješenje preko nekoliko i nikako da dođe.

 

Pa da sam i najnormalniji više ne bi bio kada prođem ovu našu birokraciju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ovako:danas nazvao ponovno jer prije 30-ak dana teta rekle da ispravka na DLP traje 10-ak dana ALI(eh da nije tog ali)kaze da je moguce da je guzva na DLP da su zatrpani(barem da su sa zemljom) pa neka se strpim dok nebude gotovo,opet ali nezna nitko kad ce biti gotovo,mozda opet za 10-ak dana, mozda mjesec, mozda jos koju godinu.Pa draga "teto" ja sam strpljen ali neznam do kad cu biti, isto kao sto ni vi neznate kad ce biti rijeseno,jer moja agonija sa privremenim rijesenjima traje od 1993god.Da dobro ste culi od 1993 a sve zbog birokratskih pogresaka(tako pise u nekima od rijesenja)koje su se dogadjale upravo iz vaseg i ostalih ministarstava.

Dolazim do zakljucka da MOBMS i ostala ministarstva svojim (ne)radom,poticu branitelje da dizu ruku na sebe.U mom slucaju vam to nece uspjeti jer ako dodjem u tu sitaciju onda ce samnom poci jos mnogo (njih)mnogo. :crvenikarton::rigoleto:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

trebalo bi da posjetimo vladu i ta ministarstva u sto vecem broju,onako jedan lagani otvoreni razgovor preko zna se cega.vidio bi sto bi se to rijesavalo.mene isto tako zavlace s tim rijesenjima od 1996.,malo daju da prezivis od danas do sutra,a najsretniji su kad smo u nekoj od ludnica na poduzem "lijecenju" evntualno zatvoru da nas imaju pod kontrolom.vecinu nas su napravili ovisnike o tzv lijekovima,tako da budemo usporeni kao i sve te vlade koje se dice s nama za vrijeme nekih praznika i izbora.volio bi da ti mogu nekako pomoci,ali za sada jedino ovako,placemo jedan drugome.drz se,nedaj se... :fajter::fajter:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

p.lav je napisao:

trebalo bi da posjetimo vladu i ta ministarstva u sto vecem broju,onako jedan lagani otvoreni razgovor preko zna se cega.vidio bi sto bi se to rijesavalo.mene isto tako zavlace s tim rijesenjima od 1996.,malo daju da prezivis od danas do sutra,a najsretniji su kad smo u nekoj od ludnica na poduzem "lijecenju" evntualno zatvoru da nas imaju pod kontrolom.vecinu nas su napravili ovisnike o tzv lijekovima,tako da budemo usporeni kao i sve te vlade koje se dice s nama za vrijeme nekih praznika i izbora.volio bi da ti mogu nekako pomoci,ali za sada jedino ovako,placemo jedan drugome.drz se,nedaj se... :fajter::fajter:

 

Pa baš tako nekako ! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala vam prijatelji na podrsci al nadam se da toga nece doci :mase1: Evo danas sam ponovno nazvao onu "tetu" ugodno me iznenadila rekavsi mi da je predmet sa DLP stigao jucer kod njih,ali(jbmt to ali)neka se strpim jos 2-3 tjedna dok oni to u MOBMS-u srede pa ce onda poslat na urudzbeni a kad ce oni poslat sa urudzbenog to nitko nezna(valjda mjesecno jednom ili 2x salju)EEEE sad bi ja nesto vas pitao a i "njih" Zar nebi bilo uredu (ako ima pravde u ovoj drzavi'):da moj predmet koji je vec bio kod njih ali zbog administrativne pogreske vracen na ponovo rijesavanje,da ga po nekom hitnom postupku rijese i konacno odpreme posalju. Pozz svim braniteljima "ma gdje bili" :sudac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To bi bilo ovako, od dana urudžbiranja u roku 60 dana, treba donijeti Rješenje. Blago rečeno ti si na konju.

Članak 128. ZOPHB

 

Liječnička povjerenstva iz članka 127. stavka 1. i 2. ovoga Zakona daju nalaz i mišljenje u roku od dva mjeseca od primitka predmeta.

 

No postavlja se pitanja kada se urudžbira predmet, tek kada ide na rad, protom zanemarujući odredbe Urdebe o uredskom poslovanju. Što bi reklo, gospoda nas svijesno zavlače, a mi tu očito ne možemo ništa, jer pošta putuje i putuje. :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ne bih vam htjela pristajati na muku, ali moram..zar vi ne vidite koliko su oni vama postavili zamki i samo cekaju kad cete jedan po jedan izgubiti strpljenje i lagano nestati sa ove planete..zalosno, ali istinito..ja srecom nisam u takvoj situaciji i na vrijeme sam shvatila neke stvari, a samo citajuci ove vase postove, budi se u meni nekakav revolt i pitam se sto vas toliko muce...nisu vas smjestili u logor, ali zato: hospitalizacije, papirologije,pa silni termini s kojima se treba snac, ma sve vam serviralo da puknete do kraja i da vas vise nema..to je moj zakljucak..btw.ne mogu se jos uvijek pomiriti s cinjenicom da mi brata vise nema,umro je cekajuci,stoga naletim jos koji put na ovaj forum, trazeci jos neke utjesne informacije..utjehe nema,ali nadam se pravdi..ah koja utopija.. :zao::cuger:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965 je napisao:

miki

 

ako smo izgubili bitku sa zdravljem nesmijemo izgubiti sa birokracijom.dosta nes fali (jedna brigada)ali ostali moraju biti čvrsti u nakani.

moramo pobijediti kao onda

A sto jos treba dodat!!?? :palac: Osim da svi mi imamo velikih ali VELIKIH poteskoca u smislu dokazivanja- ostvarivanja svojih prava al i ja cu se slozit sa tobom .. doista TREBAMO SAD POBJEDITI I ADMINISTRACIJU I "BIROKRATE"::iskreno se nadam da smo na dobrom putu ,al malo fali -malo fali.

Pozz svim braniteljima,gdje god bili :mase2:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

pa svaka vama cast da se jos mozete i boriti, pa jos i smijati.. :palac: hm :misli:

a da ne odem s teme evo pitanjce..zna li netko, kad mi brat nije docekao rjesenje DLP, kako vi to velite, hoce l'mi roditelji to ikad docekat..oni koliko vidim imaju na to pravo..zalosno, al iskreno receno zasluzili su i oni nesta,jer su bili mobilizirani u toku rata jedno vrijeme..svak na svom zadatku, a dobili nisu nista..sad zive od crkavice neke mirovine, sto je malo za danasnje potrebe..30 godina radnog staza i na kraju jedva prezivljavaju..sramota.. :zao:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dsemovca je napisao:

To bi bilo ovako, od dana urudžbiranja u roku 60 dana, treba donijeti Rješenje. Blago rečeno ti si na konju.

Članak 128. ZOPHB

 

Liječnička povjerenstva iz članka 127. stavka 1. i 2. ovoga Zakona daju nalaz i mišljenje u roku od dva mjeseca od primitka predmeta.

 

No postavlja se pitanja kada se urudžbira predmet, tek kada ide na rad, protom zanemarujući odredbe Urdebe o uredskom poslovanju. Što bi reklo, gospoda nas svijesno zavlače, a mi tu očito ne možemo ništa, jer pošta putuje i putuje. :misli:

"kolega" ako smijem primjetiti "vidim" da si malo bolje "potkovan" sa znanjem tj. o pravima HRV-I,pa bih tebe i ostale pitao .....Ovako; dali ja sad (nadam se uskoro)kad dobijem rijesenje od DLP mogu po nekom kratkom postupku...podpisat tj.sloziti se sa rijesenjem (ma kakvo ono bilo) da necekam onih 15 dana na rok zalbe-tako da bih mogao eventualno uci u obracunsko razdoblje tekuceg mjeseca u kojem dobijem to rjesenje a u svezi isplate zaostataka jer sam :svorc: pa sam prisiljen na takav cin!! ? U-naprijed hvala na odovoru kojeg ocekujem. pozzz braniteljima gdje god da su
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Magnum je napisao:

Niste jedini...

 

PLP u Rijeci 10/2007. U ministarstvo zaprimili 09.11.2007.

Zovem već mjesecima (istina, ne baš svaki dan) u različito vrijeme.

Odzvoni svoje i to je to. :kavica:

Nadam se da neće dugo. :misli:

Hehehe, za par dana ističe i privremeno rješenje PLP.

Ludilo.

;-)

 

:palac::palac::palac::palac: :palac:

 

Stiglo danas napokon...

 

Dali godinu i pol :-? (nažalost) privremeno. Ali dobro...

 

Sad opet slanje u Mirovinski pa odlazak na HZZO po dopunsko pa..... (ispočetka):-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Kompa je napisao:

Evo zvao sam danas i pitao što je sa riješenjem DLP i teta mi je rekla da je predmet još uvijek na DLP i da sigurno ovaj mjesec neće biti ništa od toga.

 

Eto na znanje , na PLP bio sam početkom 10 mj 2007 u Dubravi u ZG-u.

 

Pa sada ko čeka da se može ravnati.

 

Evo danas sam dobio riješenje od DLP za hrvi. priznali su mi 30 % . Piše : PTSP teškog stupnja T238b 30 %.

 

Pa sada ko čeka da se može ravnati.

 

Samo me zanima za što sve treba ovjeriti presliku riješenja ? A za što se ne mora ovjeravati.

 

Trebao bi tražiti u mup-u za veći čin ( do sada sam imao nadnarednika, tijekom rata bio u sjp-mup-u ). Trebao bi dati riješenje u mirovinsko poradi novog obračuna. I trebao bi poslati zamolbu za dodjelu dionica na osnovu hrvi-a. Ne znam imam li još koja prava kao rvi ?

 

E sada, mene zanima za što sve treba ovjerena kopija riješenja a za što može i obična kopija, ne ovjerena.

 

I zanima me ovo T238b što znači.

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prema pravilniku o utvrđivanju postotka oštećenja organizma HRVI iz DR-a:

 

238. Psihički poremećaji vezani uz ratnu traumu(akutna reakcija na stres, poremećaj prilagodbe,posttraumatski stresni poremećaj i trajne promjene osobnosti nakon ratnog PTSP)ako se utvrdi da prije rata nije bolovao od psihičkih poremećaja

a) lakog stupnja manje od 20%

b) teškog stupnja 20 do 40%

c) teškog stupnja s komorbiditetom(psihički i psihosomatski) 40 do 60%

privremeno do 3 godine, a nakon toga trajno.

 

 

 

Ovjeriti presliku drugostupanjskog rješenja prilikom dostavljanja dokumentacije za dodjelu dionica.

 

Što se tiče pogodnosti kao HRVI, ima dosta toga.

 

Nije u svakoj županiji i gradu isto, ali pročitaj Zakon o pravima hrv. branitelja, raspitaj se u T-comu (popust na telefonsku pretplatu).............., raspitaj se i u HVIDRI u tvojoj županiji...........

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon što dobiješ (ili si već dobio) drugostupanjsko rješenje dobit ćeš zaostatke za otprilike 1-2 mjeseca i to od datuma kada ti je prestalo vrijediti staro drugostupanjsko rješenje odnosno od kada su ti opet priznali da ti vrijedi status HRVI. Pročitaj u novom rješenju sa kojim ti datumom opet priznaju status HRVI i Ministarstvo hrv.branitelja će uplatiti na tvoju štednu knjižicu (vjerojatno imaš od Poštanske banke)ili će te obavijestiti na koji način ćeš biti isplaćen. Možeš otići i u podružnicu Ministarstva hrv. branitelja i tamo se informirati o ostalom i ponesi to novo rješenje pa će ti oni sve precizno izračunati odnosno odgovoriti što te točno zanima. Za svaki slučaj ponesi štednu knjižicu na koju ti je do sada bilo uplaćivano (iako vjerujem da broj tvoje štedne knjižice imaju već u svojim evidencijama),a ako do sada nisi imao status HRVI oni će ti reći na koji način će ti uplatiti zaostatke (mislim da ćeš morati otvoriti novu knjižicu) i mjesečni iznos invalidnine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mrljavac

 

kao i kompa imam T-238 b 30%.prvi put sam bio na plp u svibnju 2005,rješenje dlp rujan 2005.ove godine u svibnju bio treći put na plp ali mi nisu dali prijedlog za trajno.u rujnu o.g. bilo je tri godine kako sam dobio prvi put rješenje dlp.da li ću dobiti sada trajno rješenje (treći put dlp)? napominjem da mi je prvostupanjska produžila do 31,07.2009.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

buda1965 je napisao:

Mrljavac

 

kao i kompa imam T-238 b 30%.prvi put sam bio na plp u svibnju 2005,rješenje dlp rujan 2005.ove godine u svibnju bio treći put na plp ali mi nisu dali prijedlog za trajno.u rujnu o.g. bilo je tri godine kako sam dobio prvi put rješenje dlp.da li ću dobiti sada trajno rješenje (treći put dlp)? napominjem da mi je prvostupanjska produžila do 31,07.2009.

100% racunaj na trajno rijesenje a to bi moglo biti u 3-4 mjesecu okoncano!

Pozz.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija