Jump to content

Ako netko zna...


*KOSKE*

Preporučene objave

Zapravo pitanje postavljam umjesto jednog poznanika...a glasi ovako...

Covijek je dobio rjesenje o invalidnosti (drugostupanjska) to mu je sada drugi put da je izasao pred komisiju...sada ga zanima posto je rjesenje naravno opet privremeno na god.dana...da li je jos ona praxa da treci put invalidska komisija daje trajno invalidnost ili to moze ici u nedogled???

Zbilja mi je komicno to rjesavanje invalidnosti...slusajuci njegove primjere koje mi je naveo ispada da neki ljudi prvo jesu invalidi pa onda na komisiji odluce da nisu pa opet nakon nekog vremena jesu...

Ako je to sve tako kako mi je naveo shvacam njegovu zabrinutost...pa ako netko ima pametan odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

može dobiti treći put kad izađe i za stalno no može da to potraje i nešto duže ,obzirom da se drugostupanjska rješenja čekaju gotovo po 12 mjeseci,to se oduži ali ipak treba sve polako nek ide svojim tokom,bitno je da stigne no moguće je da već slijedeći put dobije -stalno... u svakom slučaju nek mu je sretno i nek mu zdravlje bude što bolje -što mu vrijedi mirovina ako zdravlje sve uništi. :kavica:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E moj Koske, i ja sam isto izlazio dva puta na povjerenstvo i ovo drugo rješenje mi vrijedi do 30.04.2009. godine. Prvo rješenje koje sam bio dobio mi je vrijedilo od 01.03.2005. godine. Znači od početka važenja prvog, pa do isteka drugog su praktički 4 kalendarske godine, a svega dvije statusne da to tako nazovem, jer još jednom moram ići na povjerenstvo i to po treći put i to nadam se i zadnji i to sve opet neće biti prije ljeta sljedeće godine, a opet drugostupanjsko rješenje vjerojatno neću dobiti do ljeta 2010. godine, a i to je opet upitno hoće li i tada odrediti trajni status.

Jako optimistično! A do ljeta 2010. godine tko živ tko mrtav.

Jedan jako depresivan post s moje strane i pitam se samo hoće li ovo pročitati netko tko tek sad kreće u ostvarivanje statusa HRVI, jer što tek njih sve čeka? U najboljem slučaju se mogu nadati negdje 2015. godine, jer kad podnesu zahtjev dobit će odbijenicu, pa tužba Upravnom sudu (čitaj najmanje 3-4 godine), pa vraćanje na ponovni postupak (u najboljem slučaju) i tek onda ono za što je meni trebalo pet godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma sve mi je to jasno da to traje i trrraje...

I sam sam to prolazio 90-tih nakon dva ranjavanja pa do raznoraznih komisija na kojima su kao "utvrdivali" tezinu ranjavanja i sl.gluposti pa do slavne Panciceve revizije koja je i mene naravno zakacila :-)

Pa do skidanja invalidnosti sa 60% na 50% pa da bi onda za nekih god.dana nakon zalbe bilo vraceno na pocetnih 60%!?

U to vrijeme sam se osjecao ko one kumice na placu kaj se moraju cijenkati za kn.dvije s musterijama...

Tako da mi je s te strane jasno da to ide u beskonacnost a sve to zbog tih "strucnih" ljudi koji sijede po tim komisijama.

Samo sam malo zabrinut za kolegu jer ga stvarno to sve muci...pokusali smo svi razgovarati s njim da se ne brine toliko oko tog pa nije jedini zaboga...

Ali ocito da ga ceka jos duuugi put do trajne invalidnosti jer koliko vidim to sto sam negdje procitao da treci puta daju trajno to ocito ne drzi vodu :zao:

Ko i sve kad su u pitanju branitelji :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nadam se bude upravo tako kako i sam želiš da dobiješ riješenje za -stalno ! jer kako je sve krenulo svi oni sa drugih prostora su svoje ishodovali dok domaći dečki svaki dan proživljavaju traume osim ptsp-a traume od očekivanja koje rješenje budu dobili.... nek ti bude sretno i želim ti da piše debelim slovima " stalno " ! :palac:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E sad posto sam vec zapoceo ovu temu (a na koju ocito tesko da se moze dobiti neki pravi odgovor)

Jer ocito nije za sve isto bar sto se tice rada invalidskih komisija...

Ovih par dana sam proveo kopajuci po uredu za obranu pa zivkao kolegu iz udruge kako bih saznao nesto konkretnog...i saznao sam sljedece:

Pa sad ako to nekome pomogne SUPER a ako ne jbg.sorry.

Ovako prijatelj mi je pokazao kao nekakvu "uredbu" o radu invalidske komisije u kojoj stoji da nakon izlaska 3x na invalidsku INVALIDNOST SE DODIJELJUJE TRAJNO osim u slucaju kada ljecnik utvrdi poboljsanje zdravstvenog stanja...tada se produzuje do daljnjeg procijena postojece invalidnosti.

Eto tako to tamo pise pa sadA ga Vi znajte???

Koliko ja to kuzim u rjesenju drugostupanjske komisije bi nakon trece procijene trebalo onda biti bar obrazlozeno zasto nije invalidnost dodijeljena trajno. A ne samo napisano privremeno od tad do tad...

Ma po svemu ovom neki put mi bude i drago sto je to sve davno iza mene...ali bude mi krivo kad vidim kako ljude rade budalama...stvarno je tesko u danasnjem svijetu ostati normalan.. :tilt:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to kako piše u zakonu je dobro ali...komisija može uzeti u obzir (da nedobiješ trajno)da nije prošlo tri godine od prvog stupanja na plp,a tebi je treći izlazak,ili još gore da se povode da od riješenja dlp nije prošlo tri godine a treći put izlaziš na plp.što onda ?ponovno skupljanje dokumentacije,izlasci na komisije i čekanje unedogled.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To stoji kaj si ti napisao a i ne bas...

Jer i sam znas koliko prode vremena od izlaska na prvostupanjsku pa do dobivanja drugostupanjskog rjesenja to je u pravilu kolko cujem oko god.do god.ipo.

Tako da tvoj primjer u praxi izgleda skoro nemoguc...

ali opet ako uzmemo u obzir da rijec nemoguc nije bas primjereno upotrebljavati u Hrvatskim okvirima (gdje su i takve stvari moguce)...

Sve u svemu kolega ima razloga za brigu :misli:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Max2, svaka čast. Bar malo optimizma, jer da i treći put daju privremeno, e to bi bilo više mrcvarenje.

Meni drugi "mandat" istječe 30.04.2009. godine, pa se nadam da ću do ljeta doći na red za treći (i nadam se posljednji)pregled na PLP s tim da ću ovaj put zahtjev predati odmah u siječnju, a neću čekati dva mjeseca prije isteka rješenja kao zadnji put, pa sam onda čekao još par mjeseci, tj skoro 4 mjeseca nakon isteka rješenja do ponovnog pregleda.

Uglavnom Max2 čestitke!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

deltacro je napisao:

nadam se bude upravo tako kako i sam želiš da dobiješ riješenje za -stalno ! jer kako je sve krenulo svi oni sa drugih prostora su svoje ishodovali dok domaći dečki svaki dan proživljavaju traume osim ptsp-a traume od očekivanja koje rješenje budu dobili.... nek ti bude sretno i želim ti da piše debelim slovima " stalno " ! :palac:

 

koji to "drugih prostora"

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bome i od mene cestitke Max-u!!!

Samo zalosno sto moramo jedni drugima cestitati na ostvarenim invalidnostima i mirovinama...

U danasnje vrijeme je to stvarno ko zgoditak na lotu.

Ali ljepo je cuti da se bar i na komisijama znaju zaebati pa neki puta odraditi kak treba po propisu kak bi se reklo :smijeh:

Ma daj Boze samo zdravlja a ostalo ce se prezivjeti nekako :-D

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija