Jump to content

Kazne za parkiranje neustavne!


cicikrep

Preporučene objave

Evo čitam na:

http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2008/12/10/0359006.html

 

...da su kazne za parkiranje neustavne.Meni su ove godine ovrhom skinuli 6000 kuna jer nisam htio plaćati parkiranje na blatnoj kaljuži,odnosno na neasfaltiranoj površini i neuređenom parkiralištu.No to nije spriječilo grad da mi svaki put stave kaznu od 100kn za parking gdje je sat 4kn...

 

Ima li smisla tražiti povrat novca?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prekoračenje vremena ili nekupovina ili neisticanje parkirne karte koncesionar ostavi čestitku-kaznu koja je 15x veča od parkirne karte.

ako to neplatiš pošalju ugovorenu kaznu od 100,00 kn

ako i to neplatiš daju cofaco servisu koji nakon nekoliko upozorenja preko javnog bilježnika daju prijedlog za ovrhu

ako se na taj prijedlog nežališ,ne osporavaš ga u roku 8 dana

ovršni prijedlog postaje pravomoćan i putem suda ti otmu novac

ako se na ovršni prijedlog žališ i osporavaš ga ,ovrhovtelja se uputi na sodsku parnice radi potraživanja duga,gdije iznosiš svoje činjenice i obranu a oni svoje pa ko ubjedi suca da je u pravu.

postupak traje više godina

kod mene od 2002.g.

prijedlog za ovrhu 2006.g.,na što sam uputio prigovor.

upučeni da na sudu traže svoja potraživanja koja moraju i dokazati.

još nije zakazano niti jedno ročište.

 

 

nedam svoje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav ekipi! Prvi put sam na Vašem forumu i mislim da ću tu biti i malo češće!

 

Vezano za ovu temu, mogu Vam reći da su meni tri puta dolazili nalozi za ovrhu. Ukupna svota je bila oko

30 000 kuna. Naravno, uložio sam prigovor, čime je obustavljen postupak ovrhe, već se išlo na parnični postupak.

Tijekom parničnog postupka sud je sve vjerovao koncesionaru naplate parkinga, ništa meni kao građaninu. U prvom postupku tvrdio sam da nisam parkirao na tim mjestima u to vrijeme, u drugom postupku tvrdio sam da sam parkirao, ali nisam kupio kartu, odnosno da nisam istaknuo parkirnu kartu te obrazlažući da se za nenovčane obveze ne može naplatiti novčana kazna. Ni to nije prošlo. U trećem predmetu tvrdio sam da je moje vozilo u vremenu od 08.00 do 16.00 sati (u tom vremenu je bila većina kazni) na mom poslu gdje imam osiguran parking te da nije moglo biti na mjestu gdje koncesionar naplaćuje parking te sam ponudio 80 svjedoka koji rade u mojoj firmi. Sud je i to obrazloženje odbio odbijajući i svjedoke. U svemu tome ispada da se građaninu ništa ne vjeruje, dok se zainteresiranoj strani t.j. osobi ovlaštenoj za naplatu parkinga i koncesionaru sve vjeruje.

 

Sve u svemu ja sam uspio smanjiti moj "dug" te sam morao platiti koncesionaru. Zanima me da li postoji ikakav način da nakon ove odluke Ustavnog suda povratim svoj novac ili dio novca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav,

 

imam pitanje vezano uz kažnjavanje, odnosno naplačivanje parkirnih kazni na parkiralištima trgovačkih centara.

Inače radim u jednom takvom centru pa mi je vozilo nekih 6-8 sati parkirano ispred centra. Desilo se da sam jednom prilikom parkirao na regularnom parkirnom mjestu ali do parkirnog mjesta označenog za invalide, što je zbunilo prerevnog policijskog službenika pa mi je isti napisao obavijest o počinjenom prekršaju te mi sada prijeti kazna od 700,00 kuna. Ja nikako ne mogu dokazati da sam bio regularno parkiran jer nadzorne kamere centra ne snimaju taj dio parkirališta.

Možete li me uputiti koji zakon regulira naplačivanje takvih kazni na privatnim parkiralištima trgovačkih centara od strane prometne policije i možda savjetovati kako najbolje argumentirati svoj slučaj pred prekršajnim sudom koji uskoro slijedi. :-?

 

unaprijed hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija