Jump to content

volonterski rad i radni odnos


konte

Preporučene objave

Imam slučaj da djevojka koja je završila pedagoški fakultet, a mora odraditi volonterski rad godinu dana kako bi mogla polagati državni ispit (da bi uopće mogla raditi), želi raditi još jedan posao. Naime, za volonterski rad se ne dobija nikakva naknada (a prijavljeni su na mio i zdrav u punom radnom vremenu), pa ispada da nemaju od čega živjeti. Kako je to djevojka koja poznaje posao i doista mi vrijedi, molim za pomoć.

 

Da li postoji ikakva osnova da se prijavi u radni odnos kod mene i istovremeno odrađuje volonterski rad?

 

hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

konte je napisao:

Imam slučaj da djevojka koja je završila pedagoški fakultet, a mora odraditi volonterski rad godinu dana kako bi mogla polagati državni ispit (da bi uopće mogla raditi), želi raditi još jedan posao. Naime, za volonterski rad se ne dobija nikakva naknada (a prijavljeni su na mio i zdrav u punom radnom vremenu), pa ispada da nemaju od čega živjeti. Kako je to djevojka koja poznaje posao i doista mi vrijedi, molim za pomoć.

 

Da li postoji ikakva osnova da se prijavi u radni odnos kod mene i istovremeno odrađuje volonterski rad?

 

hvala

 

da bi na taj nacin zadovoljili jedan i drugi radni odnos

mozda je najbolje da ta pripravnica radi nepuno radno vrijeme kod oba poslodavca

 

naime postoji pravilnik o polaganju strucog ispita za zaposlene u osnovnim i srednjim skolama i u njemu je propisano koliko najmanje treba biti nepuno radno vrijeme da bi pripravnica mogla pristupiti strucnom ispitu,

pa neke ju tamo gdje volontira prijave na najmanji potrebni broj sati i onda srazmjerno tome neka si sama plaća doprinose za volontiranje, a ostatak radnog vremena do punnog radnog vremena prijavite ju vi kod sebe i takoder srazmjerno plaćate doprinose za nepuno radno vrijeme, vasa radnica odnosno pripravnica radit će na puno radno vrijeme samo kod dva različita poslodavca.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

puno hvala.

 

Članak 10.

Pripravnici su obvezni biti nazočni nastavnim satima mentora – najmanje 30 sati tijekom stažiranja, a mentor je obvezan biti na nastavnim satima pripravnika 10 sati.

Pripravnici volonteri obvezni su biti nazočni nastavnim satima mentora najmanje 2 sata tjedno tijekom nastavne godine, odnosno 70 sati, te samostalno održati 35 nastavnih sati uz prisustvo mentora.

Obvezno hospitiranje treba obuhvatiti sve oblike rada s učenicima, ravnomjerno raspoređene tijekom stažiranja.

Pripravnici – stručni suradnici i odgajatelji – surađuju s mentorom na poslovima iz mentorova djelokruga 60 sati tijekom stažiranja.

Pripravnici volonteri – stručni suradnici i odgajatelji – ob¬vez¬ni su provesti s mentorom u školi na poslovima stručnog suradnika ili odgajatelja najmanje dva dana mjesečno tijekom nastavne godine, odnosno 140 sati.

 

 

ovo sam nasla...ali ne razumijem bas...znaci ona je pripravnik volonter.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 tjedna kasnije...

da ona je pripravnik volonter ukoliko ju ustanova gdje stazira nece primiti kao pripravnika u radni odnos

a ona zeli volontirati da bi mogla pristupiti strucnom ispitu

dakle sklopi se ugovor o volonterskom radu na određeno vrijeme i u njemu se pricizira radno vrijeme i tko plaća doprinose a plaće nema jer je volonter

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Ovako sam doznala...

 

prema pravilniku za pristupanje drž.ispitu za predškolski odgoj (jer ovaj gore bio je izgleda samo za razrednu nastavu), rekli su nam, ravnateljica u vrtiću i na pedagoškom fakultetu u Rijeci gdje je djevojka studirala i ostala u dobrim odnosima, da mora biti prijavljenja 8 sati dnevno.

 

Ja sad naravno, a i ta djevojka koja želi i mora raditi jer u vrtiću neće primati plaću i nema od čega živjeti, imamo problem.

 

Iz iskustva znam da radna isnpekcija ne priznaje nikakav ugovor o djelu...

 

Ne znao šta da radimo ni kome da se obratimo više..ima li kakvog načina?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija